Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Klima E32 730i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra

    Klima E32 730i

    Witam.

    Mam takie pytanko odnośnie kompresora klimatyzacji.

    Jakiś czas temu z kompresora od przodu znikła mi taka jakby osłona czy ona miała jakieś zadanie w tym żeby klima chodziła prawidłowo??



    Właśnie był tu gdzie widać ślady rdzy przykrywał to miejsce .A na nie uruchomionym silniku można było to poruszyć żeby się obracało.



    W tamtym roku klima była na nowo nabijana R12 i chodziła elegancko.Teraz zrobiło sie ciepło i by się przydała ale jak włączyłem przyciskiem to obroty lekko wzrastają ale z nawiewu leci letnie powietrze.Wiadomo odczekałem swoje ale nic się nie zmieniło.Tak samo sprawdziłem rurki obok korków do uzupełniania czy jedna jest ciepła a druga zimna to u mnie były obydwie ciepłe

    Proszę o jakąś pomoc.
    Pozdrawiam.
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    ta...ta nakładka to taki bimetal....
    jak klime masz wyłączoną to kręci się koło pasowe ale bez środka czyli kompresora... jeżeli włączasz klime to automatycznie ten bimetal przywiera do koła i zaczyna kręcic kompresor.... krótko mówiąc rozleciało się....

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra
    Dzisiaj dowiedziałem się,że to mogło być sprzęgło.

    I teraz mam kolejne pytanko czy można dostać to sprzęgło i założyć je bez rozłączania kompresora czy muszę wymienić całość czyli dorwać gdzieś używkę i wymienić cały kompresor.A wtedy ucieknie mi drogo cenna zawartość klimy czyli R12.

    Bardzo proszę o pomoc.
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica
    Cytat Zamieszczone przez bmwe
    ta...ta nakładka to taki bimetal....
    jak klime masz wyłączoną to kręci się koło pasowe ale bez środka czyli kompresora... jeżeli włączasz klime to automatycznie ten bimetal przywiera do koła i zaczyna kręcic kompresor.... krótko mówiąc rozleciało się....
    Sprawdzałem dziś u siebie i nie załacz mi sie sprężarka (klima mi nie działała jak kupiłem autko) i mam pytanie Czy jak klima nie będzie nabita to sprężarka powinna sie załaczać?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    jeżeli nie ma czynnika to powinna się załączyć i po sekundzie rozłączyć... i tak w kółko...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    Podejrzewam że czeka Ciebie wymiana kompresora...ale nie do końca jestem pewien...

  7. #7
    Vip Vip Awatar MiBhell
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    1,156
    BMW
    ex. E32 735iA
    Skąd
    www.ASO-BMW.pl
    Raczej nikt Ci samego sprzegla nie sprzeda..

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez bmwe
    jeżeli nie ma czynnika to powinna się załączyć i po sekundzie rozłączyć... i tak w kółko...
    to prawada, są też jednak przypadki że przy zupełnym braku czynnika nie włączy się wogóle (sprawdzone)
    Czarne e32 w benzynie!


  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra
    Udało mi się kupić cały kompresor :D






    I to sprzęgło trzyma się na jedną śrubkę przykręconą w środku to odkręciłem wyszło bez problemu później jeszcze tulejkę i klinik i założyłem do siebie.

    I by się wydawał że powinno działać ale właśnie dalej nie działa ;(

    Jak włączam przyciskiem "*" to nie przyciąga tego sprzęgła.Wszystkie bezpieczniki sprawdziłem miernikiem i są dobre.
    Teraz nie wiem gdzie szukać przyczyny nie dawania napięcia na ten elektromagnes.A jak podałem na krótko "+" to sprzęgło docisnęło i klima działa.
    Może idzie przez jakiś przekaźnik lub układzik jak ktoś wie co może być przyczyną albo ma rozpiskę co i jak to proszę o pomoc.
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

  10. #10
    A masz czynnik w układzie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •