Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [mechanika] Problem z dyfrem. Pytanie do fachowcow.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin

    [mechanika] Problem z dyfrem. Pytanie do fachowcow.

    Pare tygodni temu zauwazylem, ze cieknie olej z dyferencjalu. Wyciek mial miejsce spod prawej poloski. Kupilem w BMW simmering (w zestawie byl tez maly drucik w ksztalcie polksiezyca - spinka).

    Po blizszych ogledzinach okazalo sie, ze poloska wraz z flansza wyskoczyly z obudowy dyferencjalu. Flansza siedziala nadal w dyfrze, jednak byl spory luz osiowy i olej wyciekal.

    Wcisnalem flansze, zrobila "klik" i dolalem 200ml oleju, ktory ubyl.


    Teraz chwilowo korzystam z innego auta, ale powiedziano mi, ze z dyfru kapie. Nie wiem jeszcze czy to tylko simmering, czy znowu poloska wypadla.

    Co moze byc przyczyna, ze ta poloska z flansza wyszly z dyfra?

  2. #2

    Re: Problem z dyfrem. Pytanie do fachowcow.

    Cytat Zamieszczone przez Gasper
    Co moze byc przyczyna, ze ta poloska z flansza wyszly z dyfra?
    Czasami się zdarza, że półoś wyskoczy - znacznie częściej w E39 a szczególnie touring. Wiem - marne pocieszenie

    A czy tę spineczkę w kształcie półksiężyca wymieniłeś? Zakłada się ją na flanszę co siedzi w dyfrze
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin
    Jeszcze nie wymienilem. Wcisnalem wszystko na miejsce tak jak bylo i dalem mu troche czasu na sprawdzenie czy znowu nie wypadnie. Poki co nie mnm jak tam grzebac, bo auto stoi u skrzyniarza :?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar S1 POLAK
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    220
    BMW
    Było e36 320is,e46 320i ,jest e38 735i automat ;)
    Skąd
    735i z Hildesheim-Niemcy,Ja z Cięciny-Powiat Żywiecki
    Blog
    7
    dołącze się do rozmowy ,ale juz z inna przypadłoscią , a mianowicie obserwuje dyfer od kilku dni po tym jak zaówarzyłem małe zacieki na dyferenciale a konkretnie z korka wlewu CO CIEKAWE I tu moje pytanie co może być przyczyną tego zacieku (wycieku)mogł sam z siebie korek się poluzować, czy może jest tam jakaś uszczelka czy też simering który przepuszcza olej,a jeśli tak to czy taką pierdołe jak korek nową ,dostane w serwisie lub gdziekolwiek ?? Pozdrawiam-castrol syntrans longlife 75w140
    Ostatnio edytowane przez S1 POLAK ; 08-07-2013 o 20:25 Powód: KONKRETNY

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •