Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Wątek: Temperatura pracy silnika M73 5.4

  1. #11
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Nie jestem pewny czy nie ma zabezpieczenia w postaci urochomienia pompki elektrozaworów i puszczenia ciepła do środka wiem że gdy miałem problem z przegzewaniem puszczenie gorąca do środka diametranie obniżało temperaturę na zegarach być może ze jest to tak pomyślane
    Co do kosztów zamiennik ok 550zł ori 2200zł używka ori 300 do 400zł dla pewności spróbuj uruchomić z inpy
    Wisko działą masz huragan pod maską i jak przytrzymasz na 3000rpm to po zejściu do ok 100 stopni słychać jak się rozłącza
    Ostatnio edytowane przez kruger32 ; 19-07-2017 o 20:23


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mardenss
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    145
    BMW
    750i USA
    Skąd
    Wałbrzych

    Post

    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    Nie jestem pewny czy nie ma zabezpieczenia w postaci urochomienia pompki elektrozaworów i puszczenia ciepła do środka wiem że gdy miałem problem z przegzewaniem puszczenie gorąca do środka diametranie obniżało temperaturę na zegarach być może ze jest to tak pomyślane
    Co do kosztów zamiennik ok 550zł ori 2200zł używka ori 300 do 400zł dla pewności spróbuj uruchomić z inpy
    Wisko działą masz huragan pod maską i jak przytrzymasz na 3000rpm to po zejściu do ok 100 stopni słychać jak się rozłącza
    Dosłownie przed chwileczką odpaliłem auto i zrobiłem tes 7 i temperatura średnia pracy silnika wynosi 98-103 stopni i jej nie przekracza czyli na tej wskazówce od prawej strony może być to między 108-110 stopni i wraca ponownie do poziomu czyli 98-103 stopni lecz jak teraz miałem odpalone auto przez 10 minut to temperatura nie przekraczała 103 stopni pojadę się przejechać i zobaczę jak będzie z temperaturą w trakcie jazdy. Jutro jadę z wentylatorem od klimatyzacji na diagnozę i od razu będę to robić.

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    w 750 po lifcie, temeratura do 110stopni to jest norma, wklejalem tu kiedys pdfa z artykulem opisanym system ogrzewania w tym aucie
    do 110 nie znacyz ze non stop 110, tam sa tgzw mapy chlodzenia, w zaleznosci od obciazenia silnika i roznych warunkow temperatura sie zmienia
    wszystko poprzez eletronicznie sterowany termostat
    powiedzmy 100-110 stopni


    bmw 750, o mocy max 240kw
    gdzie sprawnosc silnikow to 30% pomyslcie
    ile idzie jeszcze na cieplo

    przeciez tym daloby sie ogrzac 30 domow! przy max mocy

    wlaczenie ogrzewania nic nie da!! to mit, moze w malych autkach przy minimalnym obciazeniu, no jeszcze ped powietrza to troche zadziala
    ale nie w takim piecu bez jaj :)


    cos tam jest ciekawego co tym steruje, bo u mnie jest tak, ze tempereatura waha sie od powiedzmy 104 do 111, przy czym zawsze wskazowka jest w pionie, nigdy poza (ponoc przy 115 sie wyhyla dopiero)
    teoretycznie to jest normalne, ale zachodzilem w glowie, co powoduje ze dopiero przy 111, wolalbym nizej

    uklad jest wydolny, skoro potrafi sie schlodzic do 104



    wymienilem wszystkie czujniki jakie byly na nowe, nowe visco, nowy termostat, wentylator sprawny i nic sie nie zmienilo
    u mnie to nie jest zle bo do 110 to norma katalogowa, 111 powiedzmy ze to jeszcze norma :)

    ale mozna by cos poprawic, choc pomysly mi sie skonczyly

    u ciebie jest podobnie, uklad masz wydolny, skoro potrafi sie schlodzic

    mam wrazenie ze cos, puszcza na chlodnice plyn i wtedy visco zalapuje na pelnych obrotach i dlatgo sie schladza momentalnie
    ale nie wiem co tym steruje zeby to usprawnic

    moze jakas pompka tam jest dodatkowa czy cholera wie co?
    gdzies tam czytalem ze jest pompka co to z glowic odporowadza cieplo, ale nie wiem gdzie to jest i czy to to
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 24-07-2017 o 10:41

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mardenss
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    145
    BMW
    750i USA
    Skąd
    Wałbrzych
    Cytat Zamieszczone przez Franco750 Zobacz posta
    w 750 po lifcie, temeratura do 110stopni to jest norma, wklejalem tu kiedys pdfa z artykulem opisanym system ogrzewania w tym aucie
    do 110 nie znacyz ze non stop 110, tam sa tgzw mapy chlodzenia, w zaleznosci od obciazenia silnika i roznych warunkow temperatura sie zmienia
    wszystko poprzez eletronicznie sterowany termostat
    powiedzmy 100-110 stopni


    bmw 750, o mocy max 240kw
    gdzie sprawnosc silnikow to 30% pomyslcie
    ile idzie jeszcze na cieplo

    przeciez tym daloby sie ogrzac 30 domow! przy max mocy

    wlaczenie ogrzewania nic nie da!! to mit, moze w malych autkach przy minimalnym obciazeniu, no jeszcze ped powietrza to troche zadziala
    ale nie w takim piecu bez jaj :)


    cos tam jest ciekawego co tym steruje, bo u mnie jest tak, ze tempereatura waha sie od powiedzmy 104 do 111, przy czym zawsze wskazowka jest w pionie, nigdy poza (ponoc przy 115 sie wyhyla dopiero)
    teoretycznie to jest normalne, ale zachodzilem w glowie, co powoduje ze dopiero przy 111, wolalbym nizej

    uklad jest wydolny, skoro potrafi sie schlodzic do 104



    wymienilem wszystkie czujniki jakie byly na nowe, nowe visco, nowy termostat, wentylator sprawny i nic sie nie zmienilo
    u mnie to nie jest zle bo do 110 to norma katalogowa, 111 powiedzmy ze to jeszcze norma :)

    ale mozna by cos poprawic, choc pomysly mi sie skonczyly

    u ciebie jest podobnie, uklad masz wydolny, skoro potrafi sie schlodzic

    mam wrazenie ze cos, puszcza na chlodnice plyn i wtedy visco zalapuje na pelnych obrotach i dlatgo sie schladza momentalnie
    ale nie wiem co tym steruje zeby to usprawnic

    moze jakas pompka tam jest dodatkowa czy cholera wie co?
    gdzies tam czytalem ze jest pompka co to z glowic odporowadza cieplo, ale nie wiem gdzie to jest i czy to to


    Też już wszystko wiem w 750 temperatura między 100-111 stopni to norma. :)

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Możesz wymienić termostat na przedliftowy i temperaturę będziesz miał 90 stopni. W poliftach podnieśli temperaturę silnika żeby zmniejszyć emisje spalin. Twój alternator tez się ucieszy ze mu chłodniej będzie a trudno ekolodzy nie musza być zadowoleni tylko właściciel v12 ;)
    Ostatnio edytowane przez Kriss88 ; 08-08-2017 o 23:51

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    no i skrzyina biegow tez sie ucieszy bo jest spieta z ukladem chlodzenia
    90 a 110 to spora roznica

    ale zdaje sie jeszcze pompe trzeba wymienic na przedliftowa

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-12-2016, 21:38
  2. [mechanika] temperatura pracy silnika M57 730d
    Przez kubakuba w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 30-09-2016, 19:51
  3. TEMPERATURA PRACY SILNIKA 4.4 98r
    Przez zdecydowanieja w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 14-02-2015, 16:29
  4. [skrzynia] Temperatura pracy 5HP24
    Przez bladyatl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 11:58
  5. M62 zbyt niska temperatura pracy- termostat?
    Przez krapkov w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2012, 22:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •