Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: zapchane wydechy bmw e65 v8 735i

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz

    Post zapchane wydechy bmw e65 v8 735i

    witam zauważyłem, ze w mojej nowej niuni jest kolejny (raczej maly problem) zapchany jeden wydech tz. auto pracowało na wolnych obrotach byłem przy bagażniku bo sprawdzałem ladowanie auta. spadł mi mirnik jak go podnosiłem spojrzałem w strone wydechu i zauważyłem, ze delikatne ciepłe powietrze wychodziło z jednego tlumika tz. cały wydech jest tylko z lewej strony auta ,ale dzielony na dwa .rura lewa ładnie puszcza spaliny ,ale prawa praktycznie wcale. zapchany kat??

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Tak ma być. Na prawej rurze jest tzw. klapka, która się zamyka, aby auto ciszej pracowało. Warto tylko sprawdzić, czy spaliny wylatują obiema rurami, jak przegazujesz auto.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz
    klapka pierwsze słysze ? ale ok sprawdze przy ilu obr. ma sie otwierać ? troche dziwne V8 jeden wydech ? jak mialem kiedys e38 4.0 v8 to miała 2 podwójne. klapa jest sterowana podcisnieniem ? mozna uniknąć awari i ja wywalić ?

  4. #4
    Vip Vip Awatar matsember
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    321
    BMW
    G21 320i, ex E65 745i
    Skąd
    Wrocław
    Damned1 ma rację. Tam jest klapka sterująca dla drugiej rury. U mnie ona też się nie otwierała. Tam jest taki wężyk na podciśnienie nią sterujący. W moim przypadku okazało się, że był odłączony. Po podłączeniu wszystko wróciło do normy.
    Można wywalić ale po co, lepiej przywrócić to sterowanie. Dokładnie nie wiem od ilu obrotów się otwiera ale generalnie na obciążeniu się otworzy. Dźwięk też się delikatnie poprawi :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz
    ok dziekuje za podpowiedzi dopiero poznaje auto a chciałby doprowadzić je do dobrej kondycji i pocieszyć sie troche

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz
    no temat do odgrzebania dziś byłem pod autem nie ma żadnych wężyków ani pompki podcisnieniowej kolo wydechów. wygląda to tak od tłumika środkowego (katalizatora/?) wychodzi jedna duza rura która jest prowadzona do tłumików koncowych i ma rozgałęźnik na prawy i lewy wydech. ojciec pogazował troche autko ale nic nie wyleciało z tlumika powiem szczerze nawet rura głowna nie jest mocno ciepła. czasem mam takie wrazenie ze ciezko wydobywaja sie spaliny jakby z małym bąkiem. moze być kat zapchany alobo coś innego? zaznaczam ze auto chyba straciło na mocy

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar twin7
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    731
    BMW
    E65 735i + E65 730d
    Skąd
    Szczucin-Antwerpen
    Chyba nie bardzo wiesz o co chodzi...
    Ostatnio edytowane przez twin7 ; 22-07-2017 o 22:11

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz
    ok dzieki pomogly mi fotki klapa byla moco zablokowana musialem troche walczyc zeby sie otworzyla. udalo sie auto wypycha spaliny swobodnie i fajnie wydech mruczy

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar Bruceq
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    15
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Piła
    Witam, ogólnie mam ten sam problem z prawej strony zawór i klapka jest zapieczona a mam jeszcze taka przypadłość, ze przymula silnik np jadąc 100 km/H wciskając pedał gazu idą wolno obroty i ciężko sie rozpędza tak jakby go dusiło wcześniej myślałem ze może to od skrzyni i sprzęgła ale skrzynia jest idealna a druga sprawa jak wcisnę głębiej pedał to idzie lepiej tak jakby była słaba reakcja tak jakby nie otwierała sie przepustnica do końca. Zamierzam jutro wyczyścić przepustnice i wyciąć zawór a wężyk zasklepić pytanie czy lepiej rozruszać ten zawór czy może usunąć go? I drugie pytanie czy może będzie sie lepiej odpychać po usunięciu i czy ta klapka może tak dławić go ?

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Sposobem na klapkę, gdy się zapiecze, jest otwarcie jej siłą na stałe. Auto wtedy pracuje trochę głośniej na niskich obrotach. Co do przepustnicy silniki N62 nie są nią sterowane a poprzez Valvetronic. Przepustnica używana jest tylko w trybie awaryjnym i gaszeniu/odpalaniu.

    Zacznij od klapki. Powinno nieznacznie pomóc.

Podobne wątki

  1. bmw E38 mody wydechy (filmik )
    Przez zigi w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 10:45
  2. Zapchane katy ?
    Przez ups00 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-06-2010, 19:32
  3. kROKOWIEC i zapchane katy?
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •