Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: 740 Diesel Dymi, oraz jest zamulony.

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar weteran
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    13
    BMW
    e38
    Skąd
    Wars i Sawa
    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    Podłączasz kompa, próba drogową i sprawdzisz ciśnienia w dolocie. Porównujesz z manualem i wiesz czy turbo odpowiednio pompuje.
    Niestety ale nie mam takiej możliwości: nie mam takiego kompa - a czy istnieje jakaś metoda aby ten syf z silnika wypłukać?

  2. #12
    Początkujący Użytkownik Awatar weteran
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    13
    BMW
    e38
    Skąd
    Wars i Sawa
    bo ogólnie słyszałem o różnego rodzaju właśnie sposobów na umycie silnika "od środka", ktoś miał może doświadczenie z takimi preparatami??

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    turbiny moga nie turbic z 20powodow, sa sterowane ELEKTRONICZNIE
    ostatnim powodem jest samo uszkoidzenie turbiny

    ktos moglkbyu sprawdzic recznie czy nie ciekna, nie maja luzow, czy nastawniki przy turbinach lekko chodza
    jak wszystko ok z nimi, szukaj dalej, jak napisalem, weze podcisnienia, weze od intercoolera, egry, elektrozawory egr, wtryski, no masa tego jest :)

    na pewno nie sa to problemy od syfu w silniku, ale zawsze mozesz kupic plukanke i czesto zmieniac olej, nie zaszkodzi, ale cudow nie bedzie :)

  4. #14
    Początkujący Użytkownik Awatar weteran
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    13
    BMW
    e38
    Skąd
    Wars i Sawa
    Cytat Zamieszczone przez Franco750 Zobacz posta
    (...) ale zawsze mozesz kupic plukanke i czesto zmieniac olej, nie zaszkodzi, ale cudow nie bedzie :)(...)
    Właśnie ja za bardzo wierzący nie jestem, więc żadnych cudów nie oczekuję - co najwyżej zanim udam się do drogiego warsztatu i słono zapłacę, chce wykluczyć fakt,że problemy z silnikiem są przyczyną nagaru - jak problem nie ustąpi po płukance to będę myślał dalej :)

  5. #15
    Początkujący Użytkownik Awatar weteran
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    13
    BMW
    e38
    Skąd
    Wars i Sawa
    tak btw. koledzy bo jak to jest, i tak podczas okresowych wymian oleju, zawsze te pare % zostaje starego oleju? no bo chyba nie zawsze wszystko spływa do końca? czy są jakieś metody żeby wszystko spłynęło?

  6. #16
    Początkujący Użytkownik Awatar weteran
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    13
    BMW
    e38
    Skąd
    Wars i Sawa
    dobra lekki update:
    Zakupiłem środki do czyszczenia silniczka, jakoś na dniach będę ruszał z tematem
    postaram się na bieżąco dawać info co i jak.

  7. #17
    Początkujący Użytkownik Awatar weteran
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    13
    BMW
    e38
    Skąd
    Wars i Sawa
    Dla ludzi którzy nadal obserwują wątek z niecierpliwościa
    Moje spostrzeżenia na temat zastosowania środka do czyszczenia silnika o nazwie: Motor Flush (więcej info tutaj: https://www.forte-nwe.pl/produkty/cz...ia-motor-flush)
    Na pewno trzeba sobie trochę czasu zarezerwować i umiejętnie to zrobić, ja miałem to szczęście i mój dobry kolega dobrze ogarnia mechanikę, więc zrobił mi tą płukankę która mnie kosztowała około ~250pln , czyli biorąc pod uwagę fakt, że na bezsensowny "remont" silnika wydał bym 5x tyle, to jest to spora oszczędność.
    Sam zabieg płukanki można sobie doszukać na stronie producenta, nie będę tutaj się rozpisywał na ten temat.
    Słowem podsumowania: ode mnie leci ogromny plus, bo naprawdę zaoszczędziłem sporo kasy na niepotrzebne naprawy, no i przede wszystkim problem z dymieniem oraz zamuleniem ustał.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar xedossfm
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    230
    BMW
    ST220, było 735i m62b35 '98
    Skąd
    Zamość
    Wow! Dobrze, że to przeczytałem. Już prawie bez sensu narazilem się na koszta wymiany
    rozrządu i geometrię kół ale całe szczęście jest ta płukanka.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Płukanki potrafią się czasem bardzo drogo skończyć bo jak wypuka za dużo i ci panewkę obróci to zobaczysz jaki to super pomysł może być. Dobrze, że udało ci się to zrobić. Jak będzie ci siadać turbina to też płukanka słyszałem że jest bardzo skuteczna.

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    93
    BMW
    E38
    Skąd
    Kielce
    najwięcej do powiedzenia o automatach mają Ci, co całe życie jeżdżą manualem

    podobnie sprawa się ma z płukankami - najgłośniej krzyczą Ci, co zasłyszeli "urban legends"

    płukanka na bazie ropy naftowej lub olej płuczący na tej samej bazie (i tylko te produkty należy stosować) krzywdy nie zrobią, pod kilkoma warunkami, ale każdy "internetowy specjalista" wie lepiej...

Podobne wątki

  1. [silnik] Dymi na czarno.
    Przez krzycholina w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2014, 17:19
  2. Dymi z pod maski
    Przez jaken83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 22:25
  3. [silnik] zamulony 3.5l V8 - brak pelnej mocy
    Przez klocekpila w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 03-03-2014, 11:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •