Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem ze skrzynią 5hp18 bmw e38 730i

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    5
    BMW
    Bmw e38 730i
    Skąd
    Płock

    Post Problem ze skrzynią 5hp18 bmw e38 730i

    Witam pare dni temu kupiłem bmw e38 z 3 litrowym motorem v8 z 1995r i automatyczną skrzynią biegów 5hp18 po przejechaniu jakiś 800 km od kupna zaczął się problem ze skrzynią a że zawsze jeździłem manualem i zwykle bmw e36 to w świecie automatów i 7er jestem poprostu laikiem staram się douczać zasięgać porad czy czytać forum ale różnie to bywa .

    Także otóż tak problem zaczął się wczoraj ruszyłem w trase 300 km po przejechaniu jakiś 80 km nagle skrzyni coś odbiło i nie chciała mi wrzucić 4 biegu , po zjechaniu przełączyłem na P później na D i ruszam wskoczył tam 1 bieg później 2 i na 3 (podejrzewam bo ciągnęło do 185km do odciny na 6500rpm). Nic wcześniej nie było słychać skrzynia zmieniała biegi płynnie tylko był problem tu przy lewarku że czasami musiałem poruszać gałką żeby wskoczyło na D żeby zaczeło to jechać , Kickdown reaguje normalnie tylko że właśnie nie chce się wrzucić tam 4 bieg . Po zrobieniu trasy na której musiałem lecieć tam od 4500 do 6500 rpm wróciłem do domq od razu zacząłem wyszukiwać speców od skrzyni u nas w Płocku ale niestety z tym są problemy . Podjechałem do kolesia który niby ogarnia opisałem mu objawy że nie chce wskoczyć 4 bieg dodatkowym objawem był jeszcze że tempomat się wyłączył po czym się nie chciał załączyć i że pokazało błąd skrzyni getriebenotprogramm czyli że tam jedzie w trybie awaryjnym na 1 biegu z tego co doczytałem . Powiedział że to może być wina konwertera ale z racji tego że nigdy nie biorę informacji z 1 źródła a nie chce na marne szukać skrzyni czy wymieniać bo może się okazać co innego tak jak pisałem jestem laikiem i nie ogarniam za bardzo . Dalej podłączyłem dziś pod kompa mam inpe połączyłem się i Wyskoczyły mi 2 błędy 100 Gear check 1 i 16 Web/Turbine Speed dodatkowo pojeździłem i podłączyłem jeszcze pod 2 inne kompy i pokazało to samo w tym że w jednym pokazało że akumulator mi ładuje 19V lecz po 2 h podjechał kumpel z miernikiem sprawdziliśmy i zarówno akumulator jak i napięcie daje normalnie tam 14.1-14.3 . Zacząłęm się interesować tym czujnikiem prędkości jakby skrzynia nie czytała z jaką prędkością jade i nie przerzucała biegu , Dodam że na pedale jak się przerzuci tam 1 bieg pozniej 2 i 3 to przy 3 tyś obrotów czuć pod pedałem że chce wrzucić ten bieg ale nagle ciągnie do końca na tej 3 do 6500 i to tyle . Przed chwilą byłem w sklepie nie wiem czy to objaw skrzyni ale jak się wrzuciły 2 biegi i na tej 3 zacząłem przeciągać to po lewej stronie na liczniku zobaczyłem że tak jakby lekko żażażyła się kontrolka akumulatora tak na dosłownie sekunde . Dziś wpadłem też na kanał żeby popatrzeć jak to wygląd co od dołu widać i chciałem sprawdzić stan oleju niby olej był wymieniany jakieś pół roku temu po kupnie innej skrzyni lecz niestety przyblokowało mnie że jest tam imbus 16 czy 18 a ja miałem maxymalnie do 14 (jakby ktoś był tak miły i napisał jaki dokładnie potrzeba to też byłoby fajnie )
    Trochę się rozpisałem także niżej w punktach dam praktycznie wszystkie objawy
    1 Skrzynia nie wrzuca 4 biegu pomimo że pod pedałem czuć że chce
    2 Tempomat się wyłącza po czasem przejechałem 2 km czasem 10 i sam automatycznie z licznika obroty spadają jakby wyrzucała bieg i później już tempomat się nie włącza
    3 Po przejechaniu się i jak poruszam gałką lekko w czasie jazdy i na licznik wskoczy D i dodaje gazu to zwykle po chwili wypierdziela błąd Getriebenotprogramm
    4 Na kompie pokazuje błąd 100 gear 1 i błąd 16 Web/Turbine speed
    5 Sprawdziłem czujniki Abs i zero błędów nie wiem czy ma znaczenie ale zmieniłem opony z 265/35 wszystkie 4 na przód 245 a tył 275 ktoś tam na którymś forum pisał że ma to znaczenie ale po kontaktach z kolegami raczej wykluczyłem tą opcje czy prawidłowo to nie wiem
    6 Na zimnym silniku gdzie ten olej jest gęstszy jest to samo też nie wrzuca tego 4 biegu tylko chce wrzucić i nagle ciągnie do końca
    7 Po przeciągnięciu do tam 170 km/h i puszczeniu gazu obroty spadają sobie i latają między 1 a 2 tyś dopiero po dodaniu do tych 5500 rpm zaczyna przyśpieszać

    Dodam że te pareset kilometrów skrzynia zmieniała każdy bieg płynnie jedynym problemem czy też nie za bardzo nie wiem było to że jak przełączałem czy na R czy na D to przy ruszaniu było słychać takie dziwne puknięcie ale też to było tylko czasami nie zawsze .

    To chyba wszystko co mi się udało ogarnąć i mam nadzieje że opisałem jasno i może ktoś miał podobny problem i podpowie czy od razu zacząć szukać innej skrzyni , regenerować czy pomotać się najpierw z tym konwerterem lub czujnikiem który po skasowaniu i tak się pojawia , Dodatkowo może jest jakiś spec z okolic Płocka czy woj woj Mazowieckiego , mogę jechać nawet i 200 km tylko żeby była osoba rzetelna która się zna na rzeczy i by mi jasno po przejeździe czy po objawach określiła w czym może być przyczyna gdyż ja no nie ogarniam . Dzięki każda pomoc będzie mile widziana .

    Nr 733161767 jakby ktoś przeczytał a nie chce się mu odpisywać to może napisać smsa czy zadzwonić przeważnie siedzę i tak do późna i mógłby mi w jakiś sposób pomóc to byłoby fajnie napewno postaram się odwdzięczyć bo jak wiadomo nic w tym świecie nie ma za darmo . Dzięki

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Krzysztof1967
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    51
    BMW
    730 D E38 1999 r.
    Skąd
    Śląsk
    Witaj. Miałem podobne objawy. Skrzynia przeszła w tryb awaryjny, co do sprawy tempomatu to nie wiem bo nie próbowałem go włączać. U mnie uszkodzony był konwerter i kosz forwardu. Skrzynię naprawiałem u Palka Mysłowice, koszt "bagatela" 4070 zł.
    Pozdrawiam Krzysiek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    5
    BMW
    Bmw e38 730i
    Skąd
    Płock
    Dziś sprawdziłem stan oleju dolałem ledwo 300ml także raczej olej wszystko w normie , Powiedz mi tylko czy cały czas był w trybie awaryjnym bo u mnie tryb awaryjny sie odpala dopiero jak poruszal gałką na licznik mi wskoczy D bo zwykle nie pokazuje i przeciagne na tym 3 biegu a tak jak teraz jeżdże to nie wyskakuje mi błąd skrzyni a wsteczny i pierwsze biegi zmienia płynnie bez problemu czy szarpania

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Krzysztof1967
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    51
    BMW
    730 D E38 1999 r.
    Skąd
    Śląsk
    Po zapaleniu i włączeniu D przez kilka sekund jechał, następnie od razu przechodził w tryb awaryjny. Wsteczny też działał ok. Sądzę że wizyta u fachowca Cię nie ominie.
    Pozdrawiam Krzysiek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    5
    BMW
    Bmw e38 730i
    Skąd
    Płock
    Widzisz a u mnie zarówno wsteczny jak inne biegi wchodzą git tylko na tą 4 nie chce przebić a nie było jakiegoś nie wiem walnięcia skrzynia nie huczy nie szumi płynnie zmienia reszte i błąd pokazuje właśnie tego czujnika co z konwertera bierze . W poniedziałek jadę niestety u nas fachowców od automatów to nie ma za bardzo i problem żeby ktoś tak sprawdził tylko że chce mieć pewność że to wina skrzyni bo nie problem wydać hajs ale żeby wydać i później było git . Jestem nowy w automatach dopiero czytam forum przeglądam budowe itd wlazłem poczyściłem wtyczki poizolowałem tam gdzie mógły się dostać syfy . Nigdy nie biorę info z 1 źródła także w Poniedziałek jade do jednego a później pewnie we wtorek pojade z 80 km do drugiego i zobacze co powie 2 różnych

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    51
    BMW
    725tdsA, 730d e65, 530d e39
    Skąd
    szczecin
    Podaj dokładnie jakie masz te rozmiary opon bo jak będzie różnica w średnicy to będą cyrki

Podobne wątki

  1. PROBLEM ZE SKRZYNIĄ 5hp18 ! POMOCY
    Przez Pieczara 730 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-05-2015, 22:21
  2. [skrzynia] Problem ze skrzynią biegów E38 730i
    Przez Patrykus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-12-2013, 22:31
  3. Problem ze skrzynią 5HP18
    Przez FIVE w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 15:58
  4. Problem ze skrzynią e38 730i v8 94r.
    Przez mLOODY46 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-06-2012, 18:21
  5. Problem ze skrzynią Automatyczną 730i V8
    Przez zawiś w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 19:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •