Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Pytania do posiadaczy/znawców e38.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    12
    BMW
    aktualnie e46
    Skąd
    Radom

    Pytania do posiadaczy/znawców e38.

    Chciałbym się dowiedzieć od ludzi którzy posiadają/posiadali e38, jak to jest wkoncu z tym utrzymaniem takiej Bawarki. Czy zarabiając (dla doczepliwych, nie chwalę się, porostu zależy mi na informacjach) +/- 6tys. zł miesięcznie jestem w stanie utrzymać taka 7er w stanie takim jak należy, czyli nie zastanawiać się czy dojadę z miejsca na miejsce żeby coś po drodze padło i później laweta i ciułanie kasy na naprawy przy czym auto stoi. Bawarkę którą mam na myśli to polift 4.4 v8. Jest to luźne pytanie w luźnym temacie dlatego jeżeli ktoś ma jakieś 'uszczypliwe' porady to niech sobie daruje, temat ominie jest wiele innych ciekawszych. Ogólnie jakby ktoś miał za dużo czasu i siedzi często na aukcjach z e38, może coś tutaj podrzucić, ponieważ sam szukam takiego auta, ale ja jeztem zielony więc sam nie zdziałam za dużo. Budżet mam luźny więc można sie zabawić :)Z góry dzięki.

    Wysłane z mojego SM-T555 przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Sądzę, że zarabiając 6 tyś miesięcznie spokojnie utrzymasz serię E66 lub F01, za 6 tyś to możesz sobie remontować skrzynię lub kupić używany silnik co miesiąc. Wszystko zależy od tego w jakim stanie kupisz.
    Części są w przystępnej cenie i jest dużo zamienników. Nie sądzę by ktoś na forum napisał Ci że nie będzie Cię stać za 6 tyś utrzymać e38, no chyba, że uważa że e38 to jakiś super hiper statek kosmiczny gdzie części robi NASA.

    Z ciekawości powiem Ci że na forum Audi A8 ludzie piszę np że jak nie masz min 4-5 tys miesięcznie to nie utrzymasz A8 D2, czyli przerost formy nad treścią.

    Nie wiem, może ktoś mnie zjedzie, że psuję renomę forum i jeżdżę padają zaniżając poziom, po tym co napisałem.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    zarabiając 6tyś to może zapomnieć o F01, chyba, że ktoś mieszka z rodzicami i ma mleko pod nosem, nie ma domu/mieszkania w kredycie, różnych innych pasji poza autem, żony i dzieci, a i tak na grubszy serwis wyda kwartalne oszczędności.

    nie wspominając o innych kryzysowych sytuacjach życiowych, które trzeba pokryć oszczędnościami

    kompletnie oderwana od rzeczywistości estymacja...
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 29-06-2017 o 19:32
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    E38 spokojnie aż z nadwyżką
    E65 dasz rady
    F01 zapomnij. Tak jak napisał powyżej kolega @TTROL

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Kasa to mniejszy problem (części używanych so far jest dużo). Problem znaleźć mechanika a nie wymieniacza części. BMW są bardzo przekombinowane więc aby coś naprawić czasami trzeba ruszyć głową i mieć wiedzę co jak działa. Inaczej będziesz wymieniał w kółko różne części a auto dalej będzie kaprysić.

    Tak czy owak E38 to na ten moment bardzo tania opcja wożenia się w luksusie.

    Uważaj jednak, po mieniu E38 nawet auto nowe tzw. średniej klasy za 150k ssie. Wiem co piszę bo przyjechałem jednym 3500 km właśnie i chętnie bym je porąbał (albo spalił) (albo obsikał i spalił).
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @velocityraptor jak go obsikasz to się nie będzie chciał palić

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    jakbys mial 6tys zywej gotowki do wydawnia w miesiac miesiac na auto, czyli to osczednosci to na fke moglbys sie pokusic
    ale jesli to 6tys na zycie i na auto nie zostanie juz tak wiele
    to e38 bedzie ok ale jak bedziesz mial szczescie co do egzemplarza, bo jak nie, to bedziesz musial ja ogarniac moze do roku, 2, zeby nazbierac i zaserwisowac porzadnie
    ale tez wydolisz :)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Należałoby zacząć od tego jaki to ma być serwis. Jeżeli taki zgodny ze sztuką i standardami BMW ( ori części, systematyczne wymiany płynów i części eksploatacyjnych) to z pewnością koszty będą znaczne. Ale uzależnione też od danego egzemplarza, jego stanu i stopnia zużycia.
    Prawda jest taka, że pewnie 95% tych aut serwisuje się wsadzając używane części, bądź tanie zamienniki. To znacznie obniża wydatki ale niestety kosztem trwałości i niezawodności samochodu.

    Generalna zasada, które dobrze jest sie trzymać, to jeżeli chcesz uniknąć przykrych wydatków bieżących, szukaj zdrowego-niestety droższego egzemplarza.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    12
    BMW
    aktualnie e46
    Skąd
    Radom
    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    Generalna zasada, które dobrze jest sie trzymać, to jeżeli chcesz uniknąć przykrych wydatków bieżących, szukaj zdrowego-niestety droższego egzemplarza.


    Na zakup auta mam jakoś tak do 35tys. Więc może w tej cenie e38 w dobrym stanie uda się wyrwać.


    Wysłane z mojego SM-T555 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar biemdablju7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    394
    BMW
    E65 730D M57TU
    Skąd
    Lubelskie, smakuj życie!
    Do 35 tysięcy będzie ciężko znaleźć E38 :) nie widziałem dużo takich, raczej trochę Ci jeszcze zostanie z tej kwoty na pakiet tak zwany, startowy .
    Moje 740i , 750i , 750i fl. , 750 iL, 730D http://7er.pl/showthread.php/34752-W...5%9B%C4%87-%29

Podobne wątki

  1. [skrzynia] 4hp22 Elektryka dla znawców tematu
    Przez ManiacDrifting w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-09-2016, 12:10
  2. [pozostale] E 65 3.0 D 2006 2008 do Szczęśliwych posiadaczy pytania...
    Przez MC1 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2013, 08:08
  3. Kupno tego auta e38 735iL kilka pytania do znawców.
    Przez duzy6666 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-03-2013, 06:04
  4. Prosze o opinie znawców :)
    Przez lukaszsiwy w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-10-2010, 19:52
  5. [mechanika] Dla znawców 730D
    Przez Kempes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-06-2008, 20:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •