Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: E38 750, Nierówna praca, ciągnie płyn chłodniczy po wymianie uszczelek klawiatury

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    GR / DZG

    Post E38 750, Nierówna praca, ciągnie płyn chłodniczy po wymianie uszczelek klawiatury

    Witam,

    oddałem mechanikowi do wymiany uszczelki pod obudową klawiatury. Wymienił mi uszczelki, dwa wtryski bo połamał w starych przelewy oraz simering odpowietrzenia między kolektorem, a pokrywą. Auto odpala nierówno i kopci, zjada płyn chłodniczy z niesamowitą prędkością. INPA pokazuje sporadyczny błąd czujnika położenia wału (błąd 112 - Nockenwellengeber). Zauważyłem, że źle podpiął dwa wężyki. Odpowietrzenie za przepływomierzem nie było podpięte, a pod to odpowietrzenie był podpięty jeden z dwóch elektrozaworów przy nadkolu od strony kierowcy. Niestety nie wiem do czego one służą bo od wczoraj nie mogę ich znaleźć nawet na realoem. Po poprawnym podpięciu węży dalej pracuje źle i zjada płyn. Musiał dolać aż dwa litry, a samochód pracował chwilkę na postoju.

    Czy wiecie co się mogło stać?

    Z góry dziękuję.
    Ostatnio edytowane przez Buddy ; 27-06-2017 o 10:31

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post

    Jak nie masz wycieku pod autem płyn znika to opcii masz niewiele zagrzej auto do 100 stopni jeżeli masz polifta ponad 90 w przed pojedzi chwile ostro skontroluj wycieki na dużym ciśnieniu w układzie sprawdz węże czy nie są twarde mają sie dać ugniatać ok 1cm twarde ale nie beton odkręć kurek Oleju sprawdz czy nie masz masła to samo na korku płynu tylko nie naGOrącym jeżeli masz gdzieć masło albo czuć z wydechu specyficzny zapach płynu możesz zbierać kase na uszczelki pod głowicą tańcza opcja lub szukać głowicy .Byłeś przy ściągani dekli sprawdzałeś szpilki głowicy i stan głowicy pod deklami
    Te elektrozawory to element recylkulacji oparów paliwa
    Ostatnio edytowane przez kruger32 ; 27-06-2017 o 11:00


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    GR / DZG
    kruger32, dziękuję za odpowiedź. Masła nie ma, wycieków pod autem też nie. Mam ułamany uchwyt od zbiorniczka wyrównawczego i tam czasem puszcza ale niewiele i mam zamiar to też wymienić. Zawsze jak mi ubywało płynu to drobne ilości i właśnie przez ten wężyk bo bez obudowy on się rusza i czasem na spinkach puści. Boję się ją zagrzać bo chodzi nierówno i na wolnych obrotach jeszcze pali ale już gaśnie i słyszę jak elementy chroboczą od zbyt niskich obrotów. Mogę mimo to ją zagrzać?

    Zadzwoniłem do Kliniki BMW i Radek powiedział, że prawdopodobnie ciągnie lewe powietrze przez źle dokręconą pokrywę głowicy. Kolektor wg REALOEM nie ma uszczelki na łączeniu z jednostką napędową więc to w sumie jedyne miejsce gdzie można szukać. Są jeszcze uszczelki z tyłu kolektora ale nie były ruszane więc stawiam na błąd przy zakładaniu i dokręcaniu jak na razie. Za namową Radka mam sprawdzić INPĄ, jak pracują cylindry by dowiedzieć się gdzie jest problem z dawką.

    Nie byłem przy ściąganiu pokrywy. Jednak dziwi mnie to, że po zmianie uszczelek pokrywy głowicy nagle pojawiłby się problem z uszczelką lub głowicą.

    W te 2 litry płynu nie wierzę, chyba, że ściągnął jakiś wąż i mu się wylało, a nie chce mi powiedzieć. Wczoraj jak ją odpalałem to nic nie śmierdziało płynem i spaliny był ok.
    Ostatnio edytowane przez Buddy ; 27-06-2017 o 11:38

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Oddaj mechanikowi niech poprawia, skoro przedtem było dobrze :)

  5. #5
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Przecież do ściągniecia dekli musieli zdjąć kolektory ssące a pod nimi są znienawidzone kołnierze uszczelniające nowe 700zł szt razy 4 i jak coś ma mieć nieszczelność to właśnie one auto masz przedliftowe z tego co widze a tam był wiekszy problem niż w poliftach te mają jeszcze dodatkowy malutki kołnierzyk na sobie jak nie montowali tego na jakiejś masie uszczelniającej to lipa


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    GR / DZG
    Mam lewe powietrze na pierwszym cylindrze wg INPY. Ok widzę, te kołnierze. 100euro sztuka w serwisie. 700zł to rozbój w biały dzień. Wszystko zamawiam z serwisu Neoparta BMW Wilno i bardzo dużo części jest o wiele taniej niż w Niemczech lub w Polsce.

    Dziwne jest to, że auto dzisiaj odpaliło, pokopciło trochę na biało i przestało oO

    Muszę przycisnąć mechanika by sprawdził czy czegoś źle nie podłączył oraz by sprawdził ten pierwszy cylinder.

    prezE32s, oczywiście, że będzie poprawiał. Jak tego nie zrobi to autko jedzie najpierw do tutejszego Admina, a w ostateczności do Kliniki i dostanie rachunek.
    Ostatnio edytowane przez Buddy ; 28-06-2017 o 15:04

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    no 1700-2tys te uszczelki w komplecie z tanszego aso
    jeszcze odmy wymien, tam tez moze ciagnac lewe powietrze, jak niewymieniane to na pewno tez nieszczelne

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    GR / DZG
    Okazało się, że kołnierze nie były problemem. Pierwszy cylinder zasysa płyn chłodniczy, który wlewa się przez wąż podłączony do przepustnicy. Poza tym ciekawym fenomenem jest też to, że po odpaleniu nie włącza się ta dodatkowa pompa (na ssaniu) co wyje jak odkurzacz przemysłowy.
    Ostatnio edytowane przez Buddy ; 28-07-2017 o 14:05

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    ta pompa to pikus, to tylko dla ekologi, daje wiecej powietrza po odpaleniu
    jakis tam blad wywali, ale nie ma zadnego problemu ze ona nie dziala
    jak chcesz z kosztow zejsc to nie przejmuj sie nia :)

    czyli co, uszczelka pod glowica albo glowica byla do roboty? robiles?
    w tych autach to chyba norma :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    GR / DZG

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Franco750 Zobacz posta
    ta pompa to pikus, to tylko dla ekologi, daje wiecej powietrza po odpaleniu
    jakis tam blad wywali, ale nie ma zadnego problemu ze ona nie dziala
    jak chcesz z kosztow zejsc to nie przejmuj sie nia :)

    czyli co, uszczelka pod glowica albo glowica byla do roboty? robiles?
    w tych autach to chyba norma :)
    Właśnie o to chodzi że nie glowica. Mówię, że wlewa się przez chłodzenie przepustnicy. Nie wiem co się stało bo mechanikiem nie jestem ale mój mechanik musi to naprawić bo inaczej wpadnie w koszta :)

Podobne wątki

  1. [silnik] E65 N62B36 nierówna praca po wymianie czujnika położenia wałka rozrządu
    Przez zy_to w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-05-2020, 19:33
  2. płyn chłodniczy
    Przez kondzio207 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 19:23
  3. [silnik] płyn chłodniczy
    Przez fajfer_131 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 21:13
  4. [silnik] Gotujący się płyn chłodniczy.
    Przez Kaszana w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 03-08-2013, 19:54
  5. Zamarzł płyn chłodniczy!
    Przez Individual23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 21:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •