Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [e65]745i Nie działa szyberdach i świeci kontrolka airbag

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk

    Post [e65]745i Nie działa szyberdach i świeci kontrolka airbag

    Witam po dłuższej przerwie.Sprzedałem moje e39 535i po 5,5 roku użytkowania i kupiłem E65 745i grudzień 2003r i nowe problemiki :):). Przy zakupie auta "świeciły" poduszki ( Błąd odczytany programem Delfi -93D2 Deaktywacja:czujnik zderzeń bocznych, tylnego siedzenia ; INPA -93D2 Module deactivated:12 (SSH) ) Błąd skasowałem i było dobrze do wjechania w większą dziurę.Skasowałem ponownie i znów po kilku dniach wyskoczył i teraz już nie da się skasować,wyskakuje non stop ponownie....Drugi problem to nie działający szyberdach.Komputer nie łączy się z modułem SHD ( bezpieczniki wszystkie dobre - szyberdach ani drgnie ) Może ktoś pomoże ??? :) Pozdrawiam

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Znalazłem moduł ( jest pod "środkiem" tylnych foteli kanapy-mam elektrycznie sterowane ) klucz 13 nasadkowy jest potrzebny ( śruby w szczelinie od góry między "środkiem "a fotelami,po odkręceniu "środek" do góry aż wyjdzie że śrub i przesuwamy do przodu samochodu ) .... I oprócz tego że dostałem się do modułu wypiąłem wtyczki pooglądałem i wpiąłem z powrotem to żadnej różnicy ... po skasowaniu komputerem dalej ten błąd wyskakuje , a przy okazji albo zbieg okoliczności przestały mi działać tylne lewe drzwi tzn zero reakcji na otwarcie drzwi,szyby , nie działają roletki i nie świeci nawet podświetlanie klamki przy otwieraniu jak by nie było wcale napięcia !!!!. Coraz bardziej mnie to auto przeraża :(:( Pozdrawiam



    Zdjęcie modułu

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    A sam sobie odpowiadam... może komuś przyszłościowo pomogę .Co do lewych tylnych drzwi to odpowiada za nie bezpiecznik widoczny na zdjęciu ( 30A - ja dałem 25 bo taki miałem )

    zobacz tu - bezpiecznik

    Jeśli chodzi o szyberdach to użyłem zawartego w INPIE programu WinKFP ,wybrałem plik SHDE65 i "wgrałem" go do sterownika (job execute czy jakoś tak i szyberdach ożył .

    Co do poduszek to nie rozgryzłem jeszcze ...... :(

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kruel ; 19-06-2017 o 20:50

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Witam.Kolejna wolna chwila i zabawa z E65 :):). W międzyczasie kupiłem taki sam moduł SSH-11 H.W 0.5 ( identyczny co mam ) i dalej błąd ten sam czyli dla przypomnienia INPA -93D2 Module deactivated:12 (SSH) .NCSexpert daje cały czas taki błąd przy tym module (przy inych jest ok ):

    błąd w NCSexpert

    Zauważyłem że na kablu żółtej wtyczki (tam gdzie jest światłowód (na kablu biało-czerwonym ) nie ma 12v (obok we wtyku jest też przewód biało-czerwony i tam 12v jest ) I teraz zastanawiam się czy tam powinno być 12v czy też nie i o ile powinno być to co je tam podaje ???


    http://widok kabli-wtyczki przy module

    Pomoże ktoś ??? ( pewnie powie ktoś jedź w końcu do mechanika ale ......ja lubię podłubać sam, oraz nawet nie wiedziałbym do którego jechać żeby temat ogarnął bez wymiany połowy zbędnych elementów i za rozsądne pieniądze.....)
    Pozdrawiam

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Witam ponownie. Poduszki nie naprawione i doszedł kolejny problem.Kupiłem nowy akumulator Varta 95 ah (zwykły pb - nie AGM ). Był taki w aucie więc kupiłem taki sam ( na starym po 3 dniach stania auta nie mogłem zapalić ) Po założeniu nowego jest jeszcze gorzej tzn auto stoi całą noc i zapala , dojeżdżam do pracy (krótka trasa 5 km) , postoi 8 godzin i już aku rozładowany - odpalanie na kable ( miałem tak dwa dni z rzędu więc auto odstawiłem do garażu i ładuję całą noc ). Po wymianie oczywiście zaadaptowałem go inpą oraz sprawdziłem wpisy w module bodajże PMA i były wpisy batterie kapazitaet 90ah 90agm ( chyba dobrze akumulator 95ah ). Dodam że inpa na wyłączonym zapłonie (lecz nie "uśpionym " aucie pokazuje pobór prądu na "końcówce zasilania 30 " ~ 13 A więc bardzo dużo ) .Gdzie szukać przyczyny ??? może ktoś pomoże ...??? Pozdrawiam ps.Co to jest końcówka zasilania 30 ??? - Dzisiaj wyciągałem po kolei bezpieczniki i nie zauważyłem jakiegoś nagłego spadku , owszem spadało ale nie było tak że z 13A zrobiło się np. 3A Więc nie wiem ....może tyle prądu pobiera E65 "nieuśpiona" bez zapłonu ......???
    Ostatnio edytowane przez kruel ; 15-07-2017 o 20:01

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Witam. Odpowiadam sam sobie a może komuś pomogę . Moduł SSH widoczny tutaj dostaje zasilanie z modułu sim Moduł SIM i wtyczka w kółku. (Trzeba wyciągnąć schowek , moduł jest na samym dole ) W moim przypadku wystarczyło wypiąć wtyczkę , wpiąć i skasować błędy - gdzieś styku nie było .Wracając do poboru prądu ...auto się usypia lecz nie wiem czy to normalne jak zostawię drzwi otwarte na placu ( ot tak żeby się wietrzyło ) to po paru godzinach auta nie odpalę .Czy to normalne że nie usypia się gdy drzwi są otwarte ??? ( sprawdzałem pobór prądu - 13 A ) Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez kruel ; 05-08-2017 o 21:33

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Witam. Wczoraj bagażnik miałem otwarty ~ 7 godz. i auto nie odpaliło (rozładował się akumulator) .. Czy to normalne ???

Podobne wątki

  1. [elektronika] Świeci się kontrolka poduszki po odłączenu akumulatora
    Przez hhd1 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2015, 17:05
  2. [elektryka] Nie świeci kontrolka ASC
    Przez tomekl w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 22:07
  3. [elektryka] Nie świeci kontrolka ładowania.
    Przez krzycholina w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-09-2014, 14:43
  4. [elektryka] Kontrolka ASC nie świeci E32
    Przez Beny w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2014, 08:44
  5. Nie świeci kontrolka od akumulatora
    Przez piotrek85 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 22:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •