Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: jak sprawdzic iskrę i paliwo

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    ;D może akurat to cewka, podmień ją i zobaczysz czy będzie ok.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    dziś rano mechanik zajrzał do buni.... i co???
    Po pierwsze odpaliła bez problemu... po drugie po 4 godzinach odpalania,gaszenia,jazdy,"katowania" nawet nie myślała przestać działać... jestem załamany... mechanik nie był w stanie nic zdiagnozować skoro auto jest ok.... dla mnie to koszmar ... boje się nią gdzieś wybrać dalej bo pewnie padnie.... czy ktos ma jakiś pomysł... czy to jakaś fanaberia mojego sprzętu....

    Ok.. drukuje liste Assistance 7er i w Polskę.... :P

  3. #13
    Następnym razem jak zaniemówi. Sprawdź czy jest iskra i paliwo. Jeśli nie ma ani jednego ani drugiego to czujnik położenia wału sprawdź.

    Co do sprawdzenia paliwa to albo przewód na pompie albo ten co idzie do listwy wtryskowej. Na regulatorze masz powrót paliwa i podciśnienie.



    A - Powrót paliwa.

    B - Zasilanie.

    Widziałem w innym temacie że powstała teoria spiskowa na temat cewki. Jeśli chcesz mogę Ci zamieścić instrukcje sprawdzenia cewki w języku angielskim.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    he.. dzieki kolego... na razie chyba nie zamierza się zepsuć.... ale cenna wskazówka... przygotowałem się do przerobienia tematu...

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    No to na 99% mam przyczynę gazszenia się auta podczas jazdy lub nie odpalania...
    Dziś zrobiłem kilkunastu kilometrową rundkę testową i wszystko ok... przyjechałem pod dom zgasiłem silnik... miałem włączony zapłon i otwarte drzwi ,maska, szyber w którym smarowałem prowadnice... i nagle dioda alarmu ni stąd ni zowąd zamigała dwa razy i dwukrotnie zapiszczała... ehh... pomyślałem zrobię test...kręcę motorem... i kicha.... nie odpalił... więc rzut pod maskę ISKRA z cewy jest taka że prawie sfajczyłem furę... but po śrubokręt i odłączam zasilanie paliwa... pech... motor tak nagrzany że przy ściąganiu przewodu pare kropel rozbryzgało się i dostały samozapłonu... w panice udało mi sie tylko z powrotem naciągnąć przewód na króciec.... dobrze że pod ręka miałem płyn od chłodnicy to od razu zalałem przewody paliwowe żeby nie zapalił się...uff.... więc zakręcam jeszcze raz motorem i nic... kicha.... więc mówię k...wa na pewno nie ma paliwa więc znów lecz już ostrożnie sciągam ten przewód w asyscie kolegi mam... mały słoiczek na paliwo juz czeka... palcem drugiej ręki zatykam metalowy króciec gdyż zaczęło paliwo ściekać z listw wtryskowych więc mówię do kolesia wal do fury i zakręć koleś wpada do fury w panice włącza wycieraczki,kierunki i....za nim zakręcił alarm robi "pip" ale już tylko raz... zakeca samochód odpala ale po sekundzie gaśnie.... słoiczek do połowy napełnił sie paliwem... zakładam przewód na króciec auto pali.... więc mam... micha się cieszy alarm samoczynnie rozbroił sie na chwilę przed odpalaniem.... Teraz szukam kogos kto zna się rewelacyjnie na Alarmach i pomoze mi odłączyc z głową alarm ALFA-1 z anty napadem i anty porwaniem.

  6. #16
    Jeśli to nie jest żaden oryginalny alarm znajdź centralkę i idź za kablami do oryginalnej wiązki. Przywróć oryginalną wiązkę do fabrycznego stanu. Gotowe.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    Pewnie bym to zrobił tylko musze przekopać całą deskę gdyz mam centralke ale kable walą w głąb podszybia i boje sie że wiecej szkód narobie niz odłącze ten alarm...
    Po za tym nie mam miejsca a na ulicy rwac dechy nie bede :razz:

  8. #18
    W 535i na południu Włoch w nocy na parkingu przy pomocy telefonu który służył jako latarka, dwóch śrubokrętów i nożyczek do paznokci wyrwałem chwasta.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar m.r.77.bmw
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    312
    BMW
    E34 520
    Skąd
    iNOWROCŁAW
    T :D o miałeś przygodę.

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    szukałem,, szukałem i znalazłem takie coś... czy ktoś wie czy to może by centralka alarmu??? to jest pilot antynapadu od tego alarmu... może znacie dokładnie model tej centralki :) ??? gdyż papiery mam od alarmu ALFA1 a piloty wskazuja na SKORPIONA...

    Niestety Limit na wszystkie załączniki na tym forum został przekroczony. Prosze skontaktować się z administratorem forum.

    jak moge je tutaj wkleic???

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •