Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Stabilizator aktywny

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    14
    BMW
    745i
    Skąd
    Cieszyn

    Post Stabilizator aktywny

    Witam

    Mam pytanie odnośnie zasad działania stabilizatora aktywnego.

    Do czego służy to wiemy. Interesuje mnie czy przy niedoborze płynu stabilizatory działają nadal?

    Ostatnio doszło u mnie do wycieku na tylnym stabilizatorze. Ubytek płynu uzupełniłem po czym znowu doszło do wycieku.
    Płynu jest poniżej stan ale widać że jest w zbiorniku. Jeździłem tak po mieście bujając autem ale nic wiecej nie ubywa.
    Why?

    Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Przy nadmiernym ubytku powinieneś dostać komunikat na zegarach. Zlokalizuj wyciek. Najczęściej przecierają się przewody. Pamiętaj, że ten olej jest dzielony z przekładnią kierowniczą i jak będzie go za mało, to można narobić bigosu.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    14
    BMW
    745i
    Skąd
    Cieszyn
    Zgadza się. Może narobić bigosu.
    Tył sprawdzałem. Sam stabilizator wygląda na suchy.
    Wejścia przewodów suche, na uszczelnieniach stabilizatora również nie widać wycieków. Kontrolka na desce się świeci - pochylone auto. Płynu w zbiorniku jest poniżej stanu lecz na tyle dużo że go widać.
    Jak wcześniej pisałem nie widzę więcej ubytków po próbnej jeździe.
    Czy ten układ jest w jakiś sposób zabezpieczony przed nadmiarem płynu. Możliwe że dolewając przekroczyłem stan.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    75
    BMW
    E65 745i && VW Phaeton 3.2L
    Skąd
    Kleczew/Poznań

    Stabilizator aktywny

    W zeszłym tygodniu wymieniałem stabilizator z tyłu.
    Ogólnie sprawdź węże od DD z przodu lubią sie przecierać. Kolejnymi miejscami gdzie może ubywać płyn to łączenia wężyków przy prawym przednim kole, sama pompa która jest w progu za prawym kołem i łączenia z tyłu: za nadkolem przy progu, w okolicach węża wlewu od baku pod autem i przy samym DD. Jesli te miejsca nie ciekną sprawdź maglownice jeszcze i pompę wspomagania.
    Mały poziom płynu w zbiorniczku spowoduje wyłączenie pompy od DD i układ nie bedzie aktywny. Jeśli nie cieknie nic ze wspomagania to nie narobi bigosu :) Sam zanim wziąłem się za wymianę jeździłem tak z 2 tygodnie i nic więcej nie ubywało. Pamiętaj zrobić procedurę odpowietrzania układu INPĄ

    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Sh0vv ; 09-06-2017 o 09:39

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    14
    BMW
    745i
    Skąd
    Cieszyn
    Właśnie to mi było podejrzane, że nic wiecej nie ubywa. Auto idzie do mechanika na sprawdzenie gdzie jest nieszczelność.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    A czy na stacji diagnostycznej sprawdza luzy na lacznikach stabilizatora z systemem DD? BYlem na 3 roznych stacjach i zadna nie byla stwierdzic czy mam luz.. Stuka mi cos w zawieszeniu i wlasnie podejrzewam laczniki poniewaz reszta na wszytkich trzech stacjach wyszla ok.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Przy DD nie sprawdzisz tak naprawdę. Aby stwierdzić luz musisz odkręcić go od auta i sprawdzić w rękach. Nowe z Lemfordera nie są drogie.
    Nie stuka Ci czasem magiel? Czujesz to na kierownicy? Lewa czy prawa strona?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Przy DD nie sprawdzisz tak naprawdę. Aby stwierdzić luz musisz odkręcić go od auta i sprawdzić w rękach. Nowe z Lemfordera nie są drogie.
    Nie stuka Ci czasem magiel? Czujesz to na kierownicy? Lewa czy prawa strona?
    Wlasnie obawiam sie ze to moze byc magiel... Skasowalem luz ale nadal jak krece kiera to slychac jak co chwile stuka na frezach

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Magle w BMW to niestety nie jest najmocniejsza strona. Na pocieszenie mogę Ci powiedzieć ,ze w tych nowych BMW po 80kkm-100kkm umieją już stukać.
    Wyrabia się ślimak a nie listwa . Wystarczy obrócić ślimaka o 180* i jego lekkie zużycie przestawisz w skrajne położenie kierownicy czyli takie jak używasz np. przy zawracaniu. Teraz masz go w pozycji do jazdy na wprost więc po nierównościach będziesz słyszał stuki które zresztą czuć na kierownicy.
    Problem tylko taki ,że i tak do tego trzeba wymontować magiel z auta a to jest trochę roboty.

Podobne wątki

  1. [elektronika] Aktywny tempomat
    Przez pietjawawa w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-01-2020, 12:45
  2. [pozostale] Tempomat aktywny
    Przez Devil w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-10-2015, 20:33
  3. stabilizator
    Przez Fala w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 20:14
  4. [elektronika] Aktywny tempomat
    Przez ArtiWPR w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-12-2011, 09:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •