Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: ciśnienie w oponach

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267

    ciśnienie w oponach

    Jak rozumieć informację w instrukcji i na słupku środkowym o zalecanym ciśnieniu w oponach? Pokazane obciążenie jest obciążeniem maksymalnym czy też tym przy którym robimy pomiar? Szczerze mówiąc to wartości ciśnienia dla E-32 są dość wysokie (około 3 atm w zależności od osi) i męczy mnie czy to nie za dużo. W chwili obecnej mam zdaje się 2.4 przód oraz 2.7 tył a i tak wydaje mi się że auto dość twardo przenosi drobne wyboje (zawieszenie i amortyzatory mam w porządku - regularnie sprawdzane i na bieżąco wymieniane co potrzeba). Jakie ciśnienie u siebie trzymacie?

  2. #2
    7ka
    Gość
    mam pytanie.. czy to jest odpowiedni dzial do zadawania tego typu pytan?

    specjalnie jeden nasz kolega zapodal linka z tabela cisnienia opon

    http://forum.7er.pl/opony-tabela-dob...ach-vt2105.htm

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267
    a próbowałeś tam wpisać e-32 735 ?

  4. #4
    7ka
    Gość
    niestety nie ma

    ale skoro masz na naklejce tak jak masz to zrob jak jest napisane.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    18
    BMW
    E39 523i
    Skąd
    Londyn
    U siebie zawsze mam nabite 2,3p 2,7t. Miałem ten sam dylemat jak zapakowałem samochód w trase (4 osoby +pełny bagażnik), pokazało wtedy ok. 1,5 bara, dobiłem do poprzednich wartości i po dojechaniu na miejsce i opróżnieniu samochodu było ok. 2,8p i 3,3t.
    A co do twardości to w instrukcji jest napisane, że jeżeli nie przekraczasz 200 km/h to możesz upuścić po 0,3 bara na każdej osi, żeby było komfortowo, na letnich gumach.

    Pozdr

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Z tym ciśnieniem - to oczywiście sprawdzasz je i wyrównujesz tylko na zimnych gumach (przed jazdą, a nie po !).

    A co do danych na słupku - są one dla opon dedykowanych fabrycznie do modelu auta.
    Ja mam w zimówkach good year po 2.4 bar tył i przód
    w letnich barum - przód 2.6 i tył 2.5-2.6 - i jest dobrze.

    W razie niepewności część producentów opon ma swoje własne kalkulatory, na stronach "domowych" w internecie - możesz sobie sprawdzic ile producenci zalecają.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •