Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Wątek: F 01w crashu

  1. #31
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez ROBERTO
    panowie Bezpieczne samochody już dawno zostaly opracowane a konstruktorem jest polak, niestety lobby samochodowe nie pozwola na wdrożenie tego patentu ze wzgledu na cześci zamienne. Nie ma uszkodzonych aut nie ma biznesu ze sprzedaży nowych jak i ze sprzedaży części...

    http://www.youtube.com/watch?v=JaFBX...x=0&playnext=1
    Kiedyś w TV to pokazywali. Wynalazł też hamulce kinetyczne które były testowane na starym mesiu po wciśnięciu dźwigni energia kinetyczna z kół była rozrzucana na boki i auto za tamtych czasów przy prędkości 120km/h zatrzymywał się w 15 metrów!!! przy czym w środku nie było odczuwalne w ogóle hamowanie...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    taka prawda ale producenci głównie nie zarabiają na samochodach tylko na ich serwisie :>

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA
    http://www.myvideo.de/watch/2003121/BMW_Crashtest

    e38 co prawda hl ktore zamiescil kolega Supermen ale to nadal e38.
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  5. #35
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    W latach 40. było sporo takich wypadków:
    a) samochód ma lekko naruszoną ramę nośną, zniszczony zderzak i lampy, ale może jechać dalej, bo chłodnica jest cała
    b) wszyscy w środku zginęli

    okazało się, że na ciała pasażerów działają za duże przeciążenia, bo nic nie pochłaniało energii i de facto wytracenie prędkości odbywało się na odległości kilku cm a przeciążenia sięgały tysięcy m/s2

    Strefa musi być dostosowana do masy samochodu, żeby utrzymać przeciążenie na właściwym poziomie. Np. podspawanie przodu dwuteownikiem w lekkim aucie niechybnie zwiększy obrażenia odprzeciążeniowe organów wewnętrznych, choć może zapobiec złamaniom kończyn przy zderzeniu czołowym.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    55
    BMW
    740d e65, 740d M f01
    Skąd
    Opolskie
    Test wypadł pomyślnie, faktycznie jak coboss mówi tymi samochodami jeździ się po prostu szybko bo po co wielkie silniki, duży komfort powodujący, że nim spojrzymy lecimy już 130km/h. Standardowe testy Euro NCAP prowadzone są przy prędkości 64km/h prędkość wyliczona wg. pewnego współczynnika średniej prędkości w terenie zabudowanym

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    120
    BMW
    740iA
    Skąd
    Płock-Drobin
    ja powiem tak miałem e36 325i i zyje gdyby nie bmw to już by mnie nie było !

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Ja widziałem jak wygląda e38 po "dopieszczeniu" tyłu opla astry w wersji sedan ;) (lampa lekko cofnięta - cała, potłuczony kierunkowskaz, porysowany błotnik, lekko złamany narożnik zderzaka) a później zobaczyłem tą astrę ;D moje pierwsze słowa: zrobiłeś takie szkoday tą siódemką???
    Astra - z lampy mało zostało, zderzak zniszczony, klapa pogięta a jak już się dała otworzyć to podłoga i pas też nieźle pozaginane.
    Ogólnie to nie mogłem uwierzyć, że z jednej strony takie delikatne obrażenia a z drugiej taka destrukcja :hah:
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  9. #39
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Twardość strefy zgniotu jest uzależniona od masy samochodu, a nie -- domniemanej szybkości jeżdżenia. M5 powinna być twardsza z przodu niż 520, bo ma M5 ma około 500KM, a 520 poniżej 200KM. A jest twardsza?

    Nie wiem jak jest w przypadku opancerzonych BMW, ale o Mercu S-klasie High Security opowiadał mi jego kierowca, który był na obowiązkowym szkoleniu. Tam jest między innymi wzmocnione zawieszenie i wzmocnione strefy zgniotu -- właśnie ze względu na masę, bo za słaba strefa złagodzi przeciążenia, ale zgniecie też przedział pasażerski.
    Przy zderzeniu czołowym dwóch samochodów o podobnej masie zniszczenia będą podobne. W innym przypadku ten lżejszy zawsze będzie miał większe zniszczenia. Wynika to z prostego faktu, ze strefy zgniotu muszą rozproszyć sumę energii kinetycznych obu samochodów z momentu zderzenia.

    A dodatkowo: tył samochodu jest miękki, żeby ochronić kręgosłup szyjny pasażerów. I tu też najważniejsza jest masa samochodu. Zbyt twardy tył połamie ludziom karki razem z oparciami foteli i obecność zagłówków niewiele pomoże. Chyba tylko fotele kubełkowe dobrze chronią przed takimi urazami.

    Polecam też pojeżdżenie w KJSach i pogadanie z zawodnikami -- niektórzy z nich są prawdziwą kopalnią wiedzy o fizyce jazdy samochodem.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    140
    BMW
    320dT E91, było 745i E65 x2
    Skąd
    Oświęcim
    Znajomy miał stłuczke w E65. 730d long po lifcie.

    Wjechał w niego tir (nie wyhamował na światłach), E65 poleciało na jakąs skode (fabia czy jakaś inna mała).

    Według relacji (bo sam nie wiedziałem): E65 wymiana zderzak przód i tył, nie wiem czy poduszki jakieś wystrzeliły. Skoda dosc mocno uszkodzona.

    Pasażerowie E65 tylko sie wystraszyli.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •