Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: wspomagania przewody pekaja heelp

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one

    wspomagania przewody pekaja heelp

    Cos sie stalo ze wspomaganiem, niby chodzi okej ale buczy. Odpalam auto po robocie chce wyjechac i zaczelo buczec przy dodaniu gazu slychac glosniej .Kierownice wystarczy skrecic odrobine nawet na postoju i odrazu ten dzwiek ps ktory zbiornik w v12 to wspomaganie . i czy wymiana plynu wystarczy ma ktos jakis pomysl ? czy tylko wymiana pompy mnie czeka jak w podobnych postach w ktorych o buczeniu nic nie bylo DZIEKI ZA DORADZENIE

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    dźwięk to pewnie pompka a zbiornik jest nad filtrem oleju po prawej stronie

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    No wlasnie nie wiedzialem ktory to jest , jutro musze poogladac mam nadzieje ze to nie pompa i wydatek 900 zl .Pozatym musze wejsc pod auto i zobaczyc czy ni ma jakiegos wycieku ale dzieki za podpowiedz

  4. #4
    Nie wiem co to może być, ale apeluję o zmianę tytułu tematu bo "siemka" niewiele mówi o co chodzi. Odpowiednii tytuł ułatwi później odnalezienie tematu jakby ktoś kiedyś szukał informacji n/t usterek wspomagania.
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Proponuję sprawdzić ilość płynu od wspomagania.A wymiana płynu(oleju) też pewnie nie zaszkodzi ;D

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    372
    BMW
    740iA, e30 344i, 126p
    Skąd
    Pruszkow
    Mnie rowniez sie wydaje ze poziom plynu...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    59
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Łódź
    Zaczynasz, od sprawdzenia poziomu płynu, po drugie zastanawiasz się nad wymianą płynu, po trzecie pompa do V12 to wydatek na poziomie 2800 u dealera, chyba ze kupisz zamiennik, ale to i tak jest 1800 pln.
    626 KM i 1010 Nm ....

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Ja trochę z innej beczki. Dwa dni temu usztywniło mi się wspomaganie (mam servotronic), czyli przestało działać większe wspomagania przy małych prędkościach. Gdzie szukać przyczyny? Czy ten element elektroniczny przy przeładni jest wymienny samodzielnie? Czy diagnostyka komputerowa by coś wskazała? Płyn oczywiście sprawdzony, wspomaganie nie wydaje żadnych niepożądanych odgłosów. Miałem coś takiego jesienią (przez chwilę) i przeszło, przez zimę był spokój.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    59
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Łódź
    Musisz pojechać na komputer, ale może nie być prosto. Sprawdzałeś czy masz taki objaw, że jak zrestartujesz silnik to działa prawidłowo ?. Czy jest taka sytuacja, że czasem działa, a czasem nie ? Czy może jak włączysz klimę to działa "lepiej" ?? Jeżeli po restarcie silnika działa przez jakiś czas a potem pada, to może być sterownik od DSC i ABS, który to wysyła informację o prędkości do sterownika od Servotronica, jeżeli prędkość nie jest podawana lub jest błędna to będzie wariował. Z drugiej strony Serwotronic to sterowany elektronicznie zawór, który przy zepsutym sterowaniu się może zamknąć i nie otwierać i nie będzie działać. A jeżeli nie występują te objawy, zaś działa lepiej jak włączysz klimę to powoli pada pompa :). Tak czy siak, wizytacja na komputerze, od tego zacznij.
    626 KM i 1010 Nm ....

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    Sprawdzilem olej i okazalo sie ze prawie nic nie bylo .Dolalem nowego i narazie poczekam czy opadnie poziom, jesli tak to bedzie trzeba szukac dalej (moze na wezach przy pompie).A i juz nic nie halasuje i narazie jest ok.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •