Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: wspomagania przewody pekaja heelp

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    165
    BMW
    E38 740i z 1999 r. i E39 528i z 1997 r. małżonki
    Skąd
    Białystok
    Do Rosy.
    Zdarzało mi się tak, że jak nie działało wystaczyło restartować silnik, ruszyć kierownicą i wracało na kilka dni lub tygodni. DSC i ABS są sprawne. Tak czy inaczej trzeba jednak na diagostykę komputerową.

  2. #12
    Vip Vip Awatar max mt
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,156
    BMW
    E38 735iA i E39 530d
    Skąd
    Koszalin
    Proponuje zmienić olej, miałem przy dłuższej jeździe autem cięższe wspomaganie. Wymieniłem olej i po problemie ;)
    ~~ черный бумер ~~
    Moje BMW - E38 735iA M62 i E39 530d M57
    EX - E30 316i, E34 525i, E32 730iA, E34 525TDS'A

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    No to sie wylal olej ze wspomagania,ale w dziwnym miejscu.Dlaczego w progu od strony kierowcy przechodza przewody od wspomagania wlasnie jeden mi prawdopodobnie skorodowal i teraz mam problem ps. do czego ida te przewody ?

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    59
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Łódź
    Pewnie do NIVO :). Nivomaty korzystają z tego samego układu hydraulicznego co wspomaganie. Z tego samego powodu pewnie auto też nie podnosi ci się na taką wysokość jak powinno. Musisz to wymienić, zmienić olej i będzie cacy lala. Pozdrawiam.
    626 KM i 1010 Nm ....

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    Wie ktos czy te przewody moge zacisnac zeby plyn nie wylatywal.Do wtorku musze przejezdzic a nie wiem czy te nivo nie nawali , jesli nie bedzie mialo oleju .

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    SZLAK mnie trafi , wyciolem ten przegnity przewod w miejscu gdzie lecial olej w jego miejsce wstawilem przewod cisnieniowy taki gumowy .Zacisnolem go po obu stronach , wlalen nowy olej i po 50 metrach dupa .Teraz cieknie w dwoch miejsach i dodatkowo leci mi jakas woda bezbarwna a do mechanika bez wspomagania nie dojade bo zajade pompe chyba . MA KTOS JEKI POMYSL

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    a jaki ten olej nalałeś ??
    kupiłes w aso czy byle jaki do wspomagania??
    e38 750i v12 maja olej CHF11S inny zniszczy ci układ !!
    węże od zbiornika wspomagania ciekna w każdej e38 to normalny objaw ja też z tym walczyłem i na razie powstrzymałem wyciek ale pewnie nie na długo i będzie trzeba kupić komplet nowych a to troszkę kosztuje ten gruby coś ok. 170zł. oby ci nie padł od hydrauliki bo on dopiero kosztuje:-)

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    63
    BMW
    e38 750
    Skąd
    er one
    Dzieki za odpowiedz ,wlalem atf z shella ale mi sie wylal po paru metrach jak znowu mi szczelil przewod .Mechanik powiedzial ze narazie mam ten przewod zacisnac ,zeby wspomaganie dzialalo i wymienic caly przewod .To dopiero wymienie caly olej na prawidlowy .A te rurki mozna kupic na metry i samemu je pozaginac i wstawic tylko trzeba je zarobic na koncowkach odpowiednio i podobno to nie drogo wychodzi POZDRAWIAM

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    170
    BMW
    750iL individual 97r.
    Skąd
    Poznań
    no nie jest to takie łatwe ale może sie uda my próbowalismy róznych cyrków zacisków itp. niby jest ok. ale juz widze że sie poci
    jak dasz rade to napisz co i jak i ile szmalcu poszło :P

    pozdrawiam

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar max
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    666
    BMW
    E38 730D
    Skąd
    pomorze
    Witam.

    Właśnie mam mały kłopot ze wspomaganiem wie się podłącze do dyskusji.

    Po 1 Jaki olej do wspomagania - czerwony tak ? do e38 740 .
    pytam bo w 750 e32 miałem zielony !

    teraz dalej...
    u mnie ze wspomaganiem było tak że jak odpalałem z rana przez chwile chodziło cacy, a za chwile już ciężej i nie wracało na lżejszą prace :(

    teraz już nawet rano chodzi od razu ciężko, trochę mnie to denerwuje ...

    komputer mi pokazuje że czujnik abs tył prawy, swojego czasu paliły mi sie kontrolki od ASC i ABS ,czujnik wymieniłem ale kłopot nie ustąpił .

    Olej wymieniłem (czerwony) ale też nic nie dało.

    czy jest właśnie jakiś zaworek moze który powinienem wymienić lub sprawdzić ?

    Zaczyna mnie to wspomaganie mocno drażnić dla tego Panowie doradźcie coś !

    pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •