Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Wątek: Problem z wymianą napinaczy E66 (silnik n62)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    41
    BMW
    E66
    Skąd
    Szczecin

    Post Problem z wymianą napinaczy E66 silnik 4.4 V8 N62

    Witam. Mam takie pytanie: wymieniam u siebie napinacze rozrządu i o ile ten od strony kierowcy wymieniłem bez większych problemów, to z drugim jest problem i to duży, mianowicie: JAK GO WYCIĄGNĄĆ ?? Odkręcić się dał, ale jest tak mała przestrzeń pomiędzy silnikiem a nadwoziem że nie ma miejsca na wyciągnięcie go.

    Znacie może problem?
    Macie jakiś patent na to??

    pozdr
    Ostatnio edytowane przez damciu ; 03-12-2016 o 08:07

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    41
    BMW
    E66
    Skąd
    Szczecin
    ...Panowie, nikt nie grzebał w V8 z napinaczami? Do głowy mi przychodzi tylko uniesienie silnika... dobrze rozumuję?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    46
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    poznan
    dlaczego wymieniasz same napinacze?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    41
    BMW
    E66
    Skąd
    Szczecin
    ponieważ przy pierwszym rozruchu danego dnia, auto wydobywa nieprzyjemny dźwięk. Rodzaj grzechotania czy też metalicznego szurania. Tak jakby właśnie napinacze utrzymywały słaby naciąg łańcucha, a jak już dostaną odpowiednie ciśnienie oleju to jest ok. Trwa to dosłownie 2 sekundy. Później przy następnych rozruchach nie ma czegoś takiego. Dopiero jak auto postoi minimum 12 godzin to ten objaw występuje ponownie.

    Przekopałem internet i trafiłem na podobny temat gdzie właściciel bmw 3 miał dokładnie takie same objawy. Po wymianie napinacza problem mu znikł.
    Dlatego zdecydowałem się na ich wymianę.
    Poza tym ponoć raz na ileś tysięcy km warto je wymienić, a że auto mam dopiero 5 miesięcy więc działam przy okazji profilaktycznie.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    46
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    poznan
    powiem Ci tak u mnie było dokladnie tak samo...wymienilem napinacz i uszkodzilem silnik rozrzad przskoczyl...okazalo sie że lancuch byl bardzo mocno wyciagniety na jednej glowicy skonczylo sie na wymianie rozrzadu i regeneracji jedej glowicy takze nie polecam wymiany napianczy tez przekopalem neta i mysle wymienie a tu lipa...i bmw 3 to nie 7 tam faktycznie byly wadliwe napinacze w 7 nie skoro slychac lancuch na zimnym na bank masz do wymiany rozrzad.jesli wymiana napinacza pomoze w Twoim przypadku to napewno na chwile.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    bmw e65 740i
    Skąd
    lublin
    buhhh z tego co ja sie dowiadywałem u kierownika serwisu i mechanika w drugim serwisie to nic powinno sie nic stac , moze u ciebei podczas wymiany cos poszlo nie tak .Sam nie moge tego potwierdzic bo nei robiłem . na wiosne planuje wymiane samych napinaczy i uszczelnienie vacum wtedy bede mołg ci pwoeidziec na swoim przykladzie jak to wyglada . Jak to bylo u ciebie ze silnik do naprawy poszedł ?? przy pierwszym odpaleniu sie posypało czy po jakims czasie ??? jak to wygladało ??

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    41
    BMW
    E66
    Skąd
    Szczecin
    buhhh, to musiał Ci się trafić jakiś nieszczęśliwy zbieg okoliczności. To aż nie do wiary żeby nowe napinacze przyczyniły się do takiego uszkodzenia zwłaszcza że taka operacja nie wymaga żadnych blokad.
    A łańcuch słychać na początku, jak pracuje rozrusznik. To jest dosłownie 2 sekundy. Jeżeli po 10 sekundach pracy silnika wyłączę go i uruchomię ponownie, to już tego efektu nie ma. Więc nagrzanie silnika nie ma tu nic do rzeczy. Pierwsze co na myśl rzucają się napinacze. Parę sekund pracy to wystarczająca ilość czasu żeby napinacze nabrały oleju do pracy.

    Nadal nie wiem jak wymienić ten nieszczęsny napinacz od strony pasażera... :-(
    Ostatnio edytowane przez damciu ; 04-12-2016 o 10:46

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar szymon512
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    65
    BMW
    E65 735i + LPG
    Skąd
    Człuchów
    Jedyna opcja bez wyciągania silnika, to jest odkręcenie łapy od poduszki silnika po stronie napinacza i podniesienie go do góry. Ja tak zrobiłem jak wymieniałem rozrząd.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    41
    BMW
    E66
    Skąd
    Szczecin
    silnik podnosiłeś za pomocą żurawika czy idzie jakoś podłożyć podnośnik pod spód ??

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar szymon512
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    65
    BMW
    E65 735i + LPG
    Skąd
    Człuchów
    Normalny mały podnośnik hydrauliczny. Nie pamiętam dokładnie w którym miejscu podkładałem, ale chyba to było na krawędzi miski olejowej.

Podobne wątki

  1. Problem z wymianą oleju w 5HP30
    Przez berlov w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-03-2016, 23:38
  2. silnik problem bmw e38 740d OT
    Przez orzel_man w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-12-2015, 08:04
  3. Wymiana napinaczy pasów !!!
    Przez maniek42 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-09-2011, 21:53
  4. [silnik] Czy jest sporo zamieszanie z wymianą rozrusznika w E32 750i?
    Przez Kafarek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-07-2011, 20:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •