Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Uszczelka pod głowicą

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków

    Uszczelka pod głowicą

    Pojechał do gazownika wymienić listwę od gazu. Podnoszę sobie maską a tu dym zasuwa z prawej strony silnika od spodu. Nie zdążyłem naprawić jednego a już padło drugie. Z początku zastanawiałem się czy to przypadkiem nie leci olej ze wspomagania na rozgrzany silnik. Wjechałem na kanał i chłopaki mi oznajmili że to na 90% niestety uszczelka pod głowicą. Cieknie po rozgrzanym silniku i sie wypala i strasznie śmierdzi. Sama uszczelka nie kosztuje majątku bo ok 160 zł ale jak mi powiedzieli ile może kosztowac wymiana to mnie ścięło z nóg - około 1 tys zł !! Czy to normalne? Z racji tego że nie stac mnie na takie naprawy postanowiłem zapytać Was czy sa jakies pół środki aby temu zaradzić? Słyszałem o jakichś ceramizerach czy coś które po dolaniu do oleju uszczelniają układ. Wiem że olej mineralny też ma właściwości zaklejające z racji swojej dużej lepkości ale lać minerał do V8 to profanacja :-/ Czy wymiana uszczelki na serio tyle kosztuje czy chcą ze mnie zedrzeć? Pomóżcie bo jak tak dalej pójdzie to będe musiał sprzedać swoją Buńke :(

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    59
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Łódź
    Zacznijmy od tego, że skoro masz V8 to chyba stać się na utrzymanie auta, nawet jeżeli jeździsz na gazie to naprawy o kosztach rzędu 1000 zł nie powinny na tobie robić wrażenia. Co do ceny, wydaje mi się, że to niezłe pieniądze, jeżeli rozmawiamy o podniesieniu obu głowic, splanowaniu ich oraz poskładaniu wszystkiego do kupy. Oczywiście jest to pewnie koszt robocizny + splanowania. Do tego dojdzie ci jeszcze trochę na graty. Jeżeli masz zalewać silnik ceremizerem albo innymi doktorami motorami, to od razu sprzedaj samochód, bo profanacja to małe słowo. Niestety kupując auto z wyższej półki, a takie są BMW trzeba się liczyć, że czasem to są naprawdę bardzo duże koszty, chyba, że się dziekczy, no ale skądś muszą się brać na naszych drogach te wszystkie AC Szroty i Sztrucle.
    626 KM i 1010 Nm ....

  3. #3
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Jak masz możliwość to podjedź do jakiegoś innego mechanika, będziesz miał porównanie...

    Może to uszczelka pod deklami a nie pod głowicą? ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    59
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Łódź
    Tyż prawda, bo przecież spod głowicy raczej by olej nie leciał. Wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów to już groszowy temat, także bądź dobrej myśli. :)
    626 KM i 1010 Nm ....

  5. #5
    No wymiana uszczelek pod deklami powinna być nieco tańsza. Do V12 robocizna + części to ok 800-900zł
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    No niestety ale 1000 za wymianę uszczelki pod głowicą plus splanowanie to normalna kwota.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •