Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Skrzynie, vanosy, na co zwracać uwagę przy kupnie V8

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury

    Post Skrzynie, vanosy, na co zwracać uwagę przy kupnie V8

    Witam!
    Planuję zmianę auta na wersję V8, 740i/735i jednak zależy mi na tym, żeby silnik był bez vanosów, i obiło mi się również o uszy, że w nowszej wersji auta montowana była o wiele bardziej awaryjna skrzynia biegów, wyliczona na mniejszy moment obrotowy. W jakich wersjach/rocznikach montowana była ta gorsza skrzynia?
    Słyszałem również o wiecznym, podwójnym łańcuszku rozrządu w M60, czy temat dotyczy również M62 przed wersją TU?
    Rozumiem, że mam szukać wersji auta z M60/M62 bez TU, i teraz pytanie, czy ta porządniejsza skrzynia była montowana tylko w M60, czy w M62 bez TU również?
    Rozumiem, że mocniejsza skrzynia dotyczy tylko modelu 740, w 735 nie była montowana?
    Byłbym wdzięczny za podanie roczników montażu skrzyń, oraz za wskazówki na co szczególnie zwracać uwagę przy V8 (na pewno coś dubluję, przepraszam...)
    No i sory za używanie określeń typu "lepsza skrzynia" czy "gorsza skrzynia", ale po prostu nie jestem kompletnie obeznany w temacie V8, obecnie jeżdżę 3cim z rzędu BMW z R6 pod maską :D
    Chętnie zapoznam się z ofertami sprzedaży aut forumowiczów, pisać PW ;)
    Ostatnio edytowane przez BsijZabsij ; 15-05-2017 o 09:25
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    185
    BMW
    740i
    Skąd
    PWR
    Podwójny łańcuch tylko w M60. M62 ma już pojedynczy łańcuch, choć nie słyszałem, aby były z tego powodu jakieś problemy. Jeżeli już, to problematyczne są ślizgi.
    Skrzynia biegów "lepsza" to pewnie chodzi o 5hp30? Cięższa, starsza, pancerniejsza i bardziej mulasta. Niestety ma bardzo delikatny bieg wsteczny. Zastąpiona przez 5hp24, lżejsza, szybsza (1 i 2 bieg, bo dalej, to to samo) nieco tańsza w eksploatacji, ale też nieco bardziej awaryjna, lecz bez problemów ze wstecznym. ZNacznie bardziej popularna też. 5hp30 była montowana z M60. M62 miało już 5hp24, a trzydziestka została do V12tki i V8diezla.
    To dość stare samochody i tu już za bardzo nie ma w czym przebierać. Bierz pierwszy, który się trafi w dobrym stanie. Jedynie M62TU czyli E38 po FL może okazać się nieco droższe w utrzymaniu. Im nowsze V8 tym bardziej elastyczne i ekonomiczne, abyś nie myślał, że wszystkie zmiany były na minus.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BEDY111
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    147
    BMW
    E38
    Skąd
    PL

    Post

    Cytat Zamieszczone przez BsijZabsij Zobacz posta
    Witam!
    Słyszałem również o wiecznym, podwójnym łańcuszku rozrządu w M60, czy temat dotyczy również M62 przed wersją TU?
    I to kolejne bzdury które ludzie sobie powtarzają a później płacz i wielkie rozczarowanie bo hmmm... coś mi grzechocze w silniku - posłuchajcie. Tam nie miało prawa nic się zepsuć. To tak jak z olejami long life w skrzyniach biegów i tylnych mostach itd.
    Ale dobrze że taki temat jest bo rozrząd w M60/M62 nie jest wieczny, wymienia się go jak w innych autach. A w tym silniku zawsze trzeba mieć na oku, właśnie rozrząd, stan ślizgów napinaczy łańcuchów, same łańcuchy jak i koła zębate. Określenie bezobsługowy właśnie doprowadza do późniejszego drogiego remontu. Miska w dół i sprawdzian napięcia łańcucha pompy olejowej, śrub od samej pompy. Jeżeli w misce są okruchy plastikowego okręgu (koła) to pękł plastik na kole zębatym wału korbowego. Przy pracy trzeba słuchać czy nie ma metalicznego dźwięku grzechotania, to oznaka że łańcuch już się wyciągnął i bije w alu osłonę. Jak ma najechane dużo to będzie słychać popychacze jak sobie cykają, a jak pójdą popychacze do wymiany to i uszczelniacze zaworowe po 32 sztuki. Do sprawdzenia odma, czujniki spalania stukowego bo pękają, itd, wtryski benzynowe (czasami leją) Regeneracja Wisko, zmiana termostatu na niższą temperaturę otwarcia, i będzie służył. To stare ale dobre silniki, tylko trzeba go dobrze "zbadać" żeby nie wkładać na start kilka tysięcy.

    Pozdrawiam.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Nie dopisałem jeszcze, że mój budżet na to auto wyniesie 15.000 zł, więc nie znajdę jakiegoś rodzyna w tej kwocie. Wiem, że lepiej by było poczekać i dołożyć więcej, ale potrzebuję kupić to auto w miarę szybko. Szukam więc wersji z jak najmniejszym prawdopodobieństwem poważnych usterek, a to słyszałem wielokrotnie o wersji 740i z lat '94-'97 i stąd moje pytanie :D
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Moze się okazac, ze po tygodniu lub dwóch, wspaniale V8 zacznie jezdzic 2x wolniej niz 728i. Poczytaj wątki: zamulone M60b30, M60b40 brak mocy itp. To juz stare leciwe konstrukcje, bardzo problematyczne i kłopotliwe w efektywnej diagnozie i mocno awaryjne: http://7er.pl/showthread.php/10265-m...-silnik-do-E38

    Zgoda, jak juz to brac starsze wersje bez vanosow itp. ale nie gwarantuje to wcale sukcesu w dluzszej perspektywie :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Velocityraptor
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    315
    BMW
    było E38 750i, będzie E38 750i
    Skąd
    OKR
    Dlatego na zakup zabytku trzeba jechać z kimś, kto zna E38 i ma porównanie.

    Ja wybrałem M73 bo jest prosty i mocny. I miałem rację, 70000 km na (pojedynczym) gazie i zero usterek silnika, tylko olej co 10000 km.
    I mimo 20 lat do 200 km/h w 25 sekund idzie a do setki w regulaminowe niecałe 7 :)

    Następny banan na twarzy dopiero po zakupie Corvette będzie :/
    -------------------------------------
    Broń Masowego Wyprzedzania.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    jak już to kupić przedliftowe 735/740 tam nie ma vanosów

    Natomiast rozrząd w M62 będzie cię czekac wczesniej lub później po za tym układ chłodzenia w v8 warto zmienić termostat na normalny koszt jest mały kilkaset złotych

    ale ogółem za 15k V8 cięzko widzę

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    No kilka w miarę nie najgorzej wyglądających znalazłem. Ale i tak przy obejrzeniu pewnie coś wyjdzie...
    98% w tej cenie złom :)
    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...-ID6yTKGL.html kolor brzydki ale to najmniej istotne
    http://allegro.pl/bmw-740i-e38-4-0-b...817645574.html ta wygląda ładnie ale chyba walona i cała malowana?
    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...-ID6yTMf7.html tylko te wydechy... niecierpię bajerów w e38
    http://allegro.pl/bmw-e38-730d-180-p...822110421.html Niestety 3.0d ale jak faktycznie by była w takim stanie jak wygląda to już przebolałbym ten silnik jakoś....
    2.8 Mam obecnie, nie narzekam na ten motor, świetny jest, ale dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi, znudził mi się już ;) To już prędzej bym tego klekota wziął jakbym sensownego V8 nie znalazł

    Co o nich sądzicie po zdjęciach ?
    Reszta do 15k na alledrogo i olx to na tą chwilę raczej złomy ;)
    Ostatnio edytowane przez BsijZabsij ; 16-05-2017 o 19:18
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Szczerze, szukałbym czegoś z prywatnych rąk, typu auto w ciągłej eksploatacji jeżdżone na codzien, a tym samym wymieniane co trzeba na bieząco. Auta z linków, to auta typowo od hanlarzy, co wystawiaja po kilka aut. Zwykle zaniedbane, dojechane do końca, bez regularnych napraw/wymian eksploatacyjnych, nie raz uzytkowane na olejach long life, albo bez podstawowych wymian, bo w niemczech serwis jest drogi. Ale jak to mowią "no risk, no fun".

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury
    Cytat Zamieszczone przez g_t_r Zobacz posta
    auto w ciągłej eksploatacji jeżdżone na codzien, a tym samym wymieniane co trzeba na bieząco.
    Ale my mieszkamy w Polsce! :D Wierzysz w to, ze wymieniane na bieżąco ? Nawet nie będę mówił ile trupów "IGŁA IDEAŁ" od prywatnych właścicieli (przeważnie gówniarzeria, niestety, specyfika marki...) oglądałem po drodze do kupna mojej obecnej E38 :D
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-10-2015, 13:12
  2. na co warto zwrócić uwagę przy zakupie ?
    Przez 318i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-03-2013, 11:41
  3. [mechanika] na co zwrócić uwagę przy kupnie E65
    Przez 7demka w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2010, 22:47
  4. Na co zwrócić uwagę przy kupnie 728?
    Przez lapka666 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 20-08-2009, 09:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •