Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Fotel komfort E65

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post Fotel komfort E65 Podparcie lędźwi

    Panowie nie działa mi ustawianie podparcia lędźwi w fotelu kierowcy. Jak się dostać do silniczka od tego ustawienia ? Może ktoś rozbierał taki fotel i wie gdzie jest ten mechanizm i jak tam wleźć ?
    Wydaje mi się ,że trzeba zdemontować ten cały plastik z tyłu oparcia. Jak to zrobić żeby nic nie połamać?
    (mogę się mylić) Pomóżcie proszę. Mam problem z kręgosłupem jak połowa naszego społeczeństwa i zależy mi na maksymalnym podparciu lędźwi. Wydawało mi się ,że jest max wypchnięty ale wczoraj posiedziałem na fotelu pasażera i zauważyłem ,że może być więcej.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 11-05-2017 o 11:33

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Albo padła pompka, albo zaworki sterujące.

    Tutaj masz instrukcję dostania się do pompki:
    http://workshop-manuals.com/bmw/7_se...left_or_right/

    Tutaj do poduszki:
    http://workshop-manuals.com/bmw/7_se...left_or_right/

    Jak nie używałeś jeszcze "Workshop manuals" to krótka instrukcja: Jak wejdziesz na stronę, po lewej masz panel nawigacyjny. Te instrukcje są z grupy "66 Drive, Seat Adjustment". Są w sumie 4-ry instrukcje. Podejrzewam, że pierwsze dwie (te linki co dałem) są dla komfortów, a druga para dla zwykłych. Obie instrukcje, co dałem, są dwustronicowe. W panelu po lewej odpowiednio "Page 3148" i "Page 3150". Musisz ręcznie sobie na nie przejść.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Dzięki Damned. Będę w takim razie działał. Nie sądziłem ,że jest to pneumatyczne. Jeszcze muszę się dowiedzieć jak zdemontować ten plastik za oparciem. W E60 kiedyś to zdjąłem ale za nic nie pamiętam jak się to demontowało.
    Wiem ,że gdzieś są spinki ale są też chyba jakieś języczki które można połamać. Tak mi się coś kojarzy .

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Więc tak: Plastiki za oparciem zdjąłem i tak to wygląda od tyłu
    [IMG][/IMG]
    Wydostałem pompkę z fotela
    [IMG][/IMG]
    Rozebrałem ją (sam nie wiem po co ? :) )
    [IMG][/IMG]
    A potem poskładałem i dalej nie działała. Rozebrałem fotel pasażera i podmieniłem pompki aby sprawdzić czy jest sprawna. Okazało się ,że jest sprawna i w fotelu pasażera działa a w fotelu kierowcy nie działa. Pomierzyłem w takim razie napięcie na wtyczce i tylko na jednym pinie niebiesko-czarnym pokazuje w momencie ruszania dżojstikiem od sterowania na ułamek sekundy pokazało 0,3V. Jest w takim razie problem chyba ze sterownikiem . Po dociskałem wtyczki na sterowniku ale też to nic nie dało. Moja wiedza się skończyła. Wszystko absolutnie w fotelu działa tylko te nieszczęsne podparcie lędźwi nie funguje.
    Mam taki błąd: FAS 9E68 Lumbar pump czyli pompowanie lędźwi ale z tego pewnie też nic nie wynika.
    Dodam tylko ,ze w 2006 roku ów fotel kierowcy był wymieniany w Niemieckim ASO na nowy a sterownik pod fotelem został stary i jest z maja 2003r tak jak auto. Może oni coś nie dokodowali o ile to możliwe. Nie wiem ,ale jestem smutny ,że nie umiem tego ogarnąć.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 08-05-2017 o 21:41

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Czyli jak przełożysz pompkę z fotela kierowcy do pasażera, to ona tam normalnie wtedy działa? Może faktycznie nie zakodowali podparcia lędźwiowego, albo moduł padł/pada.

    PS. Dla zainteresowanych. Na pierwszym zdjęciu to coś z żółtą etykietą, to nabój do aktywnego zagłówka ;)

    Edit:
    To co wyciągnąłeś to bardziej wygląda jak zespół zaworków, a nie pompka.

    Popatrz tutaj:
    https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/d...z-podp-ledzwi/
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 08-05-2017 o 22:09

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    O w mordę Jutro tam nurkuję jeszcze raz. Gdzie ta pierdo..na pompka tam siedzi. A ja myślałem ,że to była pompka taka na zasadzie jak kiedyś brzęczyk do akwarium . Ale dałem dupy
    Dzięki WIELKIE Damned. Jutro replay. Dobrze ,że nie założyłem tych plastików za oparciem.
    Gdzie ta cholerna pompka jest w takim razie?????
    Rozumie ktoś coś z tego zdjęcia ???http://workshop-manuals.com/bmw/7_se...left_or_right/
    Ostatnio edytowane przez miro ; 08-05-2017 o 22:49

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    O w mordę Jutro tam nurkuję jeszcze raz. Gdzie ta pierdo..na pompka tam siedzi. A ja myślałem ,że to była pompka taka na zasadzie jak kiedyś brzęczyk do akwarium . Ale dałem dupy
    Dzięki WIELKIE Damned. Jutro replay. Dobrze ,że nie założyłem tych plastików za oparciem.
    Gdzie ta cholerna pompka jest w takim razie?????
    Rozumie ktoś coś z tego zdjęcia ???http://workshop-manuals.com/bmw/7_se...left_or_right/
    Edit Damned tamto zdjęcie jest dla tylnej kanapy. To jest dla przedniego fotela
    http://workshop-manuals.com/bmw/7_se...on_front_seat/
    Ostatnio edytowane przez miro ; 09-05-2017 o 08:07

  8. #8
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Po przewodach powietrznych powinieneś dojść. Dwa idą do poduszki i jeden do pompki. Z tych rysunków z drugiego linka wygląda, jakby pompka była w jakimś worku zabezpieczającym, co trzeba go wcześniej rozpruć.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Taaa i potem trzeba bedzie do krawca z nim lecieć.
    Dziś wieczorem dalej to rozkminiam. Nie odpuszczę tych lędźwi.

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No dobra, nie tyle rozpruć co otworzyć. Zamknięcie jest chyba na ciepło i doradzają otwieranie także na ciepło.

Podobne wątki

  1. [wnętrze] Fotele komfort e65.
    Przez LogiHuś w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 20-06-2016, 22:20
  2. [elektryka] Elektryka w fotelach komfort
    Przez Proyer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 16:20
  3. Komfort start w dieslu 730 D ??
    Przez discovery w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-03-2011, 16:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •