Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Separator mechatronica

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Bruceq
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    15
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Piła

    Question Separator mechatronica

    Witam, przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni oraz regeneracji mechatronika olej+filtr z miską+tłoczki+adapter+przelotka(tuleja wtyku) z racji braku czasu jestem zmuszony zrobić to na już mam mały wyciek z skrzyni i ucieka olej wyciek jest prawdopodobnie na uszczelce lub gdzieś od góry i zacieka w dół nie wiem jak długo cieknie posiadam auto od 2 tyg. ale w odczuciach skrzynia delikatnie zaczyna szarpać i przy hamowaniu robi tak zwanego kangurka i teraz pytanie za 1000 pkt. Mam taką sytuacje że Seba nie da rady przyjąć mnie w tym tygodniu a mi zbliża się wyjazd na majówkę znalazłem warsztat z polecenia znajomych którzy robili tam skrzynie i byli zadowoleni warsztat znajduję się w Baranowie może ktoś kojarzy bardzo miła obsługa i szybki termin. Zaproponowali mi wymianę wszystkich podzespołów mechatroniki oprócz separatora mechatroniki usługa miałaby na celu dogłębnym wyczyszczeniu separatora i ściągnięciu czarnych ścieżek jest to sprawdzony temat i w 100% skutkuje. I tu jest moje pytanie czy ktoś już robił tak w ten sposób separator czy lepiej wymienić na nowy chciałbym poznać opnie osób które robiły regeneracje mechatroniki jeszcze jutro będę chciał dowiedzieć się od samego Seby nie chce już mu dziś truć gitary wieczorem ale może ktoś miał ten sam dylemat i może jest ktoś w stanie coś podpowiedzieć :) jeżeli zdublowałem temat to przepraszam chociaż nie znalazłem drugiego takiego tematu Pozdrawiam Serdecznie i z góry dziękuje za wasze opnie na ten temat.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Tak to powinno wyglądać http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...?f=15&t=258553
    Zamów wszystko u Sebastiana. Nowy Separator jest bardzo ważny w przypadku tej operacji. Jak Ci wyśle kurierem to masz przesyłkę z dnia na dzień.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar xckamil
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    62
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Sokolniki
    W jakim województwie leży wspomniany przez ciebie Baranów ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Kiedyś jak oddałem auto do warsztatu w Łodzi na wymianę tych elementów kupionych od Sebastiana dziwili się wszyscy skąd mam płytę separatora nową i powiedzieli, że oni nigdy jej nie wymianiają na nową (głównie z braku dostępności) tylko zeskrobują ścieżki i składają. Ponoć działa, chociaż ja bym nigdy nie zaryzykował. Zawsze kupowałem pełny zestaw od Sebka i nigdy nie było potem problemu.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Bruceq
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    15
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Piła
    Witam, jeżeli chodzi o województwo to wielkopolska jest to Baranowo pod Poznaniem. Jestem po rozmowie z Sebą i ma rację złudna oszczędność 270 zł jutro będzie chwila prawdy czy pomoże :) i też jestem jak najbardziej za żeby wymienić cały komplet chociaż jest możliwość zrobienia tego bez wymiany separatora ale po wymianie jest ta pewność że był cały komplet i nie będzie chociaż wina jednej niewymienionej części która będzie się śniła po nocach a może to wina tej płyty :) Dodatkowo znalazłem 2 wyciek oleju ale to już pierdoła cieknie mi olej z podstawy alternatora :) ponoć znany temat. Uszczelka kosztuje 10 zł po weekendzie majowym zrobię to u siebie w warsztacie :)

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar Bruceq
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    15
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Piła
    Witam, jestem świeżo po wymianie oleju oraz zestawu naprawczego mechatronika przejechałem 1000 km i jestem pod mega wrażeniem !! Warto było wymienić cały zestaw ( tłoczki płyta adapter i przelotka ) przez pierwsze 500 km znikły wszystkie dolegliwości skrzyni które zauważyłem po zakupie ( szarpanie miedzy 2-3 3-2 1-2, przy zatrzymaniu się kangurek, falowanie obrotów z prędkości 80 km ) po usunięciu adaptacji skrzyni jak tylko wyjechałem z warsztatu było kilka szarpnięć ale czym dalej jechałem było rewelacyjnie nie czuć było nawet kiedy biegi zmienia zrobiłem w sumie ponad 1000 km i wróciła tylko jedna rzecz i to dziwnie bo wróciło falowanie obrotów ale nie przy prędkości 80 km/h tak jak było to wcześniej a przy prędkości 40 km/h jest to najmniej uciążliwe praktycznie tego w ogóle nie odczuwam bo rzadko kiedy człowiek jedzie równe 40 km/h :) Ale jeżeli chodzi o resztę objaw znikły w 100 % moje tłoczki wyglądały masakrycznie wszystkie 5 było prawie płaskie jeden wyglądał tylko na prawie nie zużyty na 6 biegu :P płyta separatora wyglądała tragicznie dużo się odkleiło ścieżek przelotka przeciekała olej nie był wymieniany od nowości auto ma w tej chwili 200 tys. i skrzynia dostała drugie życie jestem bardzo wdzięczny Sebie za pomoc i wszelkie podpowiedzi w rozwiązaniu tego problemu :) ! W weekend zrobię jeszcze uszczelkę podpory alternatora i dodatkowo wyszło że mam walnięty łącznik wału ale to już same pierdoły :) Jeżeli miałby kiedyś ktoś wątpliwości czy robić olej w skrzyni z regeneracją mechatronika z całym zestawem i z nową płytą bo można też zostawić starą płytę wyczyścić i ja wstawić ale jak dla mnie koszt 270 zł jest nie opłacalny żeby zostawiać starą płytę to moja odpowiedz brzmi bardzo warto wymieniać cały komplet skrzynia dostaje drugie życie Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za pomoc

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Nie ma co chwalić dnia przed zachodem słońca ,chociaż życzę Ci jak najlepiej.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    101
    BMW
    E65 3.0d 02' i C43 AMG
    Skąd
    Warszawa
    Miro,
    co masz na myśłi? ze nie ma co chwalić dnia...

    Ja właśnie rozwazam zeby pojechać do Sebka na komplet lub narazie zmienić olej tylko.
    Generalnie moja skrzynia nie szarpie, czasem na zimnym zdarzy jej sie lekko przeciągnąc, co jakiś puknęcie przy zahamowaniu do zera.
    Ostatnio zrobiłem trasę 400 zł i miałem wrażenie ze skrzynia pracowała perfekt jak olej był dobrze rogrzany (szybkie redukcje, zero szarpania).

    Więc sam już nie wiem...

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jak chodzi perfekto ,nie masz wycieków to po co tam chcesz grzebać ? Jak olej nigdy nie był zmieniany i teraz go zmienisz to licz się z tym ,że za jakies kilka tys km będziesz wymieniał (regenerował) konwerter na bank i znów te same koszta.
    Olej się wymienia jak jest konieczność wymiany konwertera,pęknie kosz lub zacznie gubić ciśnienie na tulejach (łożyskowaniu)
    Wymiana oleju w niczym tak naprawdę nie pomaga. Sprawdź poziom oleju i jego kolor. Jak wszystko jest ok to ciesz się jazdą. Skrzynie 6hp mają problem tak naprawdę właśnie z tulejami na których gubi cisnienie . Jak Cię to dotknie to za 5500 pln zrobią skrzynie tzn Wymiana konwertera na regenerowany w ZF,wymiana nieszczęsnych tulei , wymiana tłoczków, tarczek ,adaptera i separatora mechatronika . Do tego nowy olej i misa. Osobiście znam masę przypadków ,że po wymianie oleju który nie był od nowości wymieniany skrzynie umierały. Co innego jak masz 100% pewności ,że od nowości olej w skrzyni był regularnie wymieniany co kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Jak masz dobicie przy np dojeżdżaniu do świateł to zrób sobie ten trik http://7er.pl/showthread.php/11793-P...ni-biegow-trik
    Ja miałem okazję jezdzić E65 z przebiegami rzędu 500kkm z oryginalnym olejem w skrzyni i chodziła bardzo dobrze. Wszystko zależy jak była eksploatowana i wymiana oleju na pewno w niczym jej nie pomoże. Zasada jest prosta: Jak się remontuje skrzynię to regeneracja konwertera jest obowiązkowa i odwrotnie: jak się regeneruje konwerter to wtedy regeneruje się płytę mechatronika i w jednym i w drugim przypadku wymienia sie oczywiście olej i misę z filtrem.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    101
    BMW
    E65 3.0d 02' i C43 AMG
    Skąd
    Warszawa
    Czy w ogole mozliwe jest to ze po zrobieniu trasy skrzynia zaczela lepiej pracowac? plynniej, lepiej dobiera biegi? Czy to moje zludne wrażenie? Nawet te lekkie puknięcie przy dohamowanie do zero praktycznie sie nie pojawia.

    Wiem, ze olej mam stary i brudny bo po zakupie (styczen) robiłem dolewkę (weszło prawie litr oleju).
    Skrzynie nie cieknie itp.

Podobne wątki

  1. [silnik] Separator oleju-odma
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 106
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 11:07
  2. [silnik] Separator Oleju M60 M62 / 11151747066
    Przez BEDY111 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 18:56
  3. [skrzynia] Wyciek ze skrzyni ZF 6HP26, hilza, tuleja mechatronica.
    Przez Spido w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 07:54
  4. CRANKCASE-VENTILATION/OIL SEPARATOR
    Przez stos w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 22:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •