Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Wibracje przy większych prędkościach - opony, podpora, łącznik elastyczny?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post Wibracje przy większych prędkościach - opony, podpora, łącznik elastyczny?

    Trochę namieszałem z tematami, więc tutaj będę kontynuował temat z mojego postu #396: http://7er.pl/showthread.php/33706-T...lecacie/page40

    Ogólnie temat dotyczy tego, o czym wcześniej pisałem - po ruszeniu z miejsca wibrowało mi samochodem przez jakiś czas, po czym ustępowało po osiągnięciu większej prędkości. Ostatnio jednak przestać nie chciało. Pojechałem nad polskie morze i na potupajce koło Szczecina dobiłem moje opony do takiego stopnia, że jazda 130km/h zaczęła być poważnie uciążliwa.

    Ogólnie objawy były następujące:
    - podczas jazdy do ok. 60km/h zaraz po ruszeniu po długim postoju auto lekko wibowało, ale wcześniej problem ustawał
    - ustawanie po kilku miesiącach przestało ustawać :)
    - podczas przyspieszania i jazdy pod większą górę z prędkością 80-100km/h auto wibrowało, jakby podpora wału lub łącznik elastyczny był uszkodzony; wcześniej je wymieniłem, więc moje poszukiwania były skierowane gdzie indziej
    - po tym, jak wibracje z odkształceń opon po długim postoju przestały ustępować, postanowiłem je sprawdzić; nakręciłem filmiki jak wygląda bicie moich opon:



    - auto następnie zaczęło lekko wibrować przy prędkości ok. 130km/h i dało się wyczuć, że wibracje pochodziły od tylnej osi; dosyć mocno wibrowało przy tym oparcie fotela pasażera. Ponownie efekt podobny do uszkodzonej podpory lub łącznika, ale jednak...

    ... wczoraj wymieniłem moje chińskie Headway na Pirelli P Zero (sam tył). Problem kompletnie ustał . Koszt operacji: ok. 1500zł. Ponownie wyszło, że nie ma co oszczędzać, bo zapłacisz dwa razy.

    W necie wyczytałem, że bicie promieniowe opony nie powinno przekraczać 0,01 cala (0,25mm), a nadwyżka od tej wartości może powodować odczuwalne wibracje. Samo bicie też nie załatwia sprawy i trzeba sprawdzać auto na maszynie, która ma opcję testu drogowego - sprawdza, czy elastyczność opony jest taka sama na pełnym obwodzie.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 23-04-2017 o 13:14

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Łącznik elastyczny wału - jakiej firmy polecacie?
    Przez HTN w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 20-10-2016, 19:32
  2. [silnik] BMW E65 745d brak mocy przy większych prędkościach..... pomocy
    Przez romek_m57 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 139
    Ostatni post / autor: 19-06-2016, 20:09
  3. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 01-10-2013, 18:10
  4. Uszkodzony łącznik wału , podpora wału ?
    Przez GRABA730i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-10-2012, 14:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •