Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: Sprzedaż aut powyżej 100.000tys zł za gotówkę - trudne?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków

    Post Sprzedaż aut powyżej 100.000tys zł za gotówkę - trudne?

    Jestem ciekaw opinii ludzi którzy maja doświadczenie w tej kwestii, czy sprzedaż aut o wartości powyżej : 100-150tyś zł za gotówkę jest "trudny" czy nie? W Polsce warunki mamy jakie mamy, natomiast jeździ co prawda mnóstwo drogich, luksusowych samochodów, czy chociażby np. passatów B8 za ponad 100k, ale w 95% są finansowane przez leasing.
    Ja jestem osoba prywatna, posiadam firmę, ale nie jestem VAT'owcem, wiec nie kupuje aut na fakturę, w związku z tym nie mam tez możliwości wystawienia faktury na samochód który sprzedaje, stad to pytanie czy później ciężko takie auto sprzedać bez faktury za "cash".

    Wesołych świat miłośnikom 7er ;)

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Arman Zobacz posta
    Jestem ciekaw opinii ludzi którzy maja doświadczenie w tej kwestii, czy sprzedaż aut o wartości powyżej : 100-150tyś zł za gotówkę jest "trudny" czy nie? W Polsce warunki mamy jakie mamy, natomiast jeździ co prawda mnóstwo drogich, luksusowych samochodów, czy chociażby np. passatów B8 za ponad 100k, ale w 95% są finansowane przez leasing.
    Ja jestem osoba prywatna, posiadam firmę, ale nie jestem VAT'owcem, wiec nie kupuje aut na fakturę, w związku z tym nie mam tez możliwości wystawienia faktury na samochód który sprzedaje, stad to pytanie czy później ciężko takie auto sprzedać bez faktury za "cash".

    Wesołych świat miłośnikom 7er ;)
    Żadnych moim zdaniem 100/150 tyś w dzisiejszych czasach to średnie pieniądze a sprzedaży zawsze decyduje konkurencyjnośc oferty czyli albo ciekawa cena albo wybitne wyposażenie albo niskie przebiegi ale te pieniądze nie są duże 500/600 kawałków za jakieś roczne amg czy g11 może ograniczać kupców .


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  3. #3
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Wg mnie to zależy

    bo właściciel firmy kupuje auto tylko i wyłącznie w leasingu lub na kredyt - za gotówkę zwyczajnie się nie opłaci, to po 1, a po 2 raczej będzie zainteresowany zakupem nowego auta

    Zaś osoby prywatne które chcą kupic takie auto może i maja gotówkę ale wola kupić od firmy bo nie płace podatku od wzbogacenia

    tak że to jest trudna pytanie i odp na nie nie jest jednoznaczna i wiele zależy od tego kto jak myśli i jaki ma status prawny
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Z podatkiem od wzbogacenia się zgodzę, ale to kwestia 2-3k przy tej cenie zakupu które można wynegocjować bez najmniejszego problemu.

    w ogóle w tym kraju wydaje mi się ze ciężko sprzedać auto inne niż Audi/VW/Skoda :)

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Nie napisałeś jakie to auto.

    Poza tym patrząc po znajomych, którzy kupują auta za kwotę około 150k, to są zawsze auta nowe. A jak ktoś jest bardziej wrażliwy motoryzacyjnie to w garażu stoją dwa kolejne klasyki jak 8er, jakieś niedrogie porshe do kilkudziesięciu tyś. itp.

    Nikt średnio zarabiający nie kupi auta luksusowego za kwotę 150k, bo to auto już ma swoje lata i przebieg, a na co dzień ludzie chcą mieć spokój, gwarancję i w dupie, kiedy dziecko się zrzyga na tylnym fotelu albo ktoś wjedzie w drzwi pod marketem. Albo bujać się po ASO za 400 PLN za roboczogodzinę. Nie wszyscy, którzy lubią jeździć lubią się bawić w rozkminianie mechaniki. Mam kilku znajomych mających po kilka aut, którzy nigdy maski nie otworzyli. Ale jeździć lubią i to jest dla nich cała zabawa.

    No i to podstawowe auto to faktycznie w głównej mierze, VW, Skoda, Hyundai, Ford itd. Poza tym wszyscy, literalnie wszyscy mają podstawowe auta w leasingu. Tanio, szybko, bez wydawania kasy i jeszcze ze zwrotem części podatku. Duży koszt auta stanowi obsługa, a nie zakup, a to w przypadku aut luksusowych jest dużo droższe niż aut zwykłych, które niejednokrotnie w cenie 150k PLN mają 5 lat gwarancji, czyli w sumie do końca życia auta u pierwszego kupca.

    Oczywiście są wyjątki, ale jeżeli liczysz na odsprzedaż to możesz się trochę z tematem męczyć.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 16-04-2017 o 13:42
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Aktualnie posiadam Jaguara XF 3.0d 2012 - którego próbuje sprzedać od ok. 2 miesiecy - zainteresowanie zerowe, miałem jedynie dwie osoby które chciały się zamienić na Mercedes GL i Mercedes'a E - o równowartości mojego, wiec wolałem pozostać przy swoim.

    Rozumiem że to Jaguar, cieżko chodliwy samochód w PL, miałem kiedyś S-type'a którym się bujałem ponad 10miesięcy, ale pomyślałem że jakby nie było ludzie jeżdżą XF'ami, to w końcu już auta zupełnie innej epoki stylistycznej i technologicznej.

    Chciałem po sprzedaży kupić A8 D4 czy F01 albo RR Sport'a, które są droższe niż ten co posiadam i zastanawiam sie czy nadal będzie to taki problem przy odsprzedaży bo z reguły autami jeżdże ok. 6-12 miesiecy.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    jesli jest to auto bardzo luxusowe, nietuzinkowe, mysle ze nie bedzie problemu sprzedac
    a jesli jest popularne, czyli dosyc nowe, raczej bedzie ciezko, bo jak mowia poprzednicy takie auta ludzie biora w leasing badz na kredyt i nie zainteresuja sie takim za gotowke

    mysle ze cos w stylu mercedes s600 mlody rocznik, czy jakis cl 600, badz amg
    albo jakis ladny mercedes sl

    w super stanie, zaden problem to sprzedac


    a nie bron boze paska, volvo czy jakie sinne popularne auta jedynie inspirujace do luxusowych jak wspomnioany jaguar

    chociaz mowie to po sobie, moze jest inaczej :)

    moze ktos majac 100k w gotowce woli kupic to co kowalski mieszkajacy obok bierze w leasingu :)
    ale moim zdaniem taka gotowka to duza przewaga wiec nie mozna robic tego co moze zrobic ktos nie majacy gotowki i bioracy kredyt czy leasing na stosunkowo nowe i popularne auto

    trzeba kupic cos nietuzoinkowego
    np jakiegos wypasionego sla, badz cla, albo ewentualnie ske, ale 600tke :) z lat na ktore leasingu nie daja

    w bmw nie widze takich aut, bmki za 100k mega tanieja, szczegolnie obecnie jak sa tak awaryjne
    chyba ze kupisz za 160siat i sprzedasz za 100, to tak :)


    no ale na pewno jaguar tez nie jest tym autem ktore chcialbym rozwazac majac 100k :)

    trzeba przemyslec jakie auto bedzie dosyc latwo sprzedac, ale da sie, pewnie cos w mercedesach :)
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 16-04-2017 o 18:17

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    Przecież ktoś może od ciebie wziąć w leasing bez faktury przez firmę od leasing. Swoją drogą ja mam sporo znajomych co mają auta za 50-140 nie nowe a właśnie kilku latki i za gotówkę i na kredyt/leasing bo wola kilkulatka bo ma największą utratę wartości za sobą a ta w markach premium jest kosmiczna

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arman
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    775
    BMW
    740d F01
    Skąd
    Kraków
    Sam nie rozumiem systemu jak to działa, w każdym razie swojego Jaga wystawiam za 115k i jest to cena "normalna", za egzemplarz z tym przebiegiem, absolutnie bezwypadkowy, dobrze wyposażony.

    W leasing mozna wziąć, tylko wówczas trzeba doliczyć 23%vat wiec cena robi sie mało atrakcyjna.

    A ze sprzedażą aut za gotówkę w tym pułapie cenowym chyba jednak nie jest tak zle, bo gdybym miał np. 530d F10 czy A6 C7 to prędzej bym sprzedał, nie da sie ukryć ze jednak Polacy to przyziemny naród wiec im to nie przeszkadza ze za 100-150k kupili zwykła "piątkę" A6 czy E klasę których jest mnóstwo na drogach - ja jednak wybrałem inaczej bo lubię byc indywidualnym, jeździć czymś co nie jest spotykane za każdym rogiem. A przy tym XF zapewnia doskonały komfort podróżowania, doskonale prowadzenie, wyciszenie i jakość wykonania (o czym sie przekonałem po zakupie), a zapewne mało kto o tej jakości wie, wiec wybiera jednego z niemieckiej trójcy. Takie moje zdanie...

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    na jagach sie nie znam, ale ja bym celowal w xjr lub xj z koncowki lat 90tych lub 2000cos tam bo te mi sie zawsze podobaly

    te nowe chinskie, nowoczesne, z brytyjska klasyka nie maja juz nic wspolnego
    ale ze oryginalne to fakt

    ja tez zawsze szukam czegos oryginalnego i mysle ze potem latwiej sprzedac, starego jaga jakbys mial igle to pewnie bys latwo sprzedal i to za wysoka cene jako youngtimer
    czy cos
    50-80tys nawet mysel ze mozna dostac, mozna sie zdziwic ze sa tak drogie takie starocie :)
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 16-04-2017 o 21:24

Podobne wątki

  1. Drgania karoserii powyżej 80 km/h
    Przez Krzysztof1967 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-08-2016, 02:14
  2. e38 brak mocy powyżej 160
    Przez macix w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 09:03
  3. Coś wyje z tyłu auta powyżej 70 km/h
    Przez hatecraft w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2011, 15:13
  4. Trudne odpalanie 740 diesel
    Przez jasko1969 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-08-2007, 18:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •