Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 69

Wątek: Geometria auta... jaki zakład polecacie (wawa i okolice)

  1. #11
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    dzwoniłem i od 180 zł do 300 zł
    trzeba miec auto zatankowane do pelna i dociążaja auto jeszcze.

  2. #12
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Cytat Zamieszczone przez mard0k Zobacz posta
    Mam te same objawy zarówno na letnich jak i zimowych. Zawieszenie zrobione a przy jeździe po nierówności przód żyje własnym życiem. U mnie dodatkowo ścina opony od wewnątrz.

    Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka
    czyli masz geometrie zle ustawioną... podejrzewam ze to samo co u mnie..

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2015
    Posty
    25
    BMW
    jeszcze nie ma
    Skąd
    Kraków
    Właśnie problem z tym ze ustawiłem po wymianie zawieszenia

    Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

  4. #14
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    właśnie dzwoniłem do poprzednich co ustawiali i zdecydowanie odradzam... wypinają się od poprawki ustawienia itd.... nie przyjmują reklamacji...
    Tłumaczą sie że mechanik ustawił najlepiej jak mógł itd. typowe spychacze od odpowiedzialności swojej roboty.

    Odradzam !!!!!!!!!!! Uważajcie na tych krętaczy.
    Batex-Pol sp.j. Stacja obsługi pojazdów. Żuchowscy
    Arkuszowa 145B, 01-934 Warszawa

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Szukaj kto ma nowoczesną maszynę 3D Tego urządzenia się nie da oszukać. Ma dane auta w programie i albo wszystko jest na zielono albo lipa.
    Używane opony jezdziły w innym aucie i mogą być inaczej pościerane pod innymi kontami niż twoje auto i takie cuda się wtedy dzieją. Opony jak są już twarde to też rzuca po drodze. Miałem nie jednokrotnie w swojej kadencji używki i kiedyś powiedziałem koniec. Od czasu jak kupuję nowe opony nie mam takich problemów a i w deszczu na autostradzie strachu nie ma :)

  6. #16
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Szukaj kto ma nowoczesną maszynę 3D Tego urządzenia się nie da oszukać. Ma dane auta w programie i albo wszystko jest na zielono albo lipa.
    Używane opony jezdziły w innym aucie i mogą być inaczej pościerane pod innymi kontami niż twoje auto i takie cuda się wtedy dzieją. Opony jak są już twarde to też rzuca po drodze. Miałem nie jednokrotnie w swojej kadencji używki i kiedyś powiedziałem koniec. Od czasu jak kupuję nowe opony nie mam takich problemów a i w deszczu na autostradzie strachu nie ma :)
    hmmm.. no u mnie nie do konca bylo wszyttko na zielono a warsztat W/W majster stwierdzil ze moze tak byc bo tolerancja zuzycia czesci itd... myśle hmmm moze sie nie znam.. ale u poprzednich jak robilem to bylo zielono....

    Warsztat w stylu bedziesz Pan zadowolony.

    Co do opon pewnie jest w tym i racja bo kazde auto inaczej zuzywa opony.

    Ale moze warto podjhechac do tych First Stop Kłobucką 11 co kolega podpowiada.. są drożsi ale moze uda im sie zrobić robote a nie fuszerke....

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Za nim zabierzesz się za zrobienie geometrii to pojedź na dokładne sprawdzenie zawieszenia,ale powtarzam dokładne.
    U mnie w W140 nie czułem żadnych luzów,stuków itp,a okazało się,że mam 1 łozysko do wymiany,1 sworzeń wahacza i 1 tuleje tylnej belki.
    Jak nie zmienie tego to nie zabiorą się za ustawianie.Posiadają maszynę 3d.
    Dopiero wtedy ma to sens.

  8. #18
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    nie róbcie z tego łatwego tematu. To, że jest na zielono nie oznacza, że jest dobrze. Wystarczy, że to będzie maks tolerancja, a tam min tolerancja.

    Poza tym najważniejsze poza zbieżnością połówkową jest KWSZ, na który większość kładzie lachę. To, że nie da się ustawić w BMW, nie oznacza, że należy to olać. Jak jest mocno nie w tolerancji , trzeba rwać wszystko I szukać, gdzie jest krzywo. Inaczej auto w życiu nie będzie dobrze jeździć.

    Tak samo z tyłu, tył ma dużo większy wpływ na poprawne prowadzenie niż przód.

    No chyba, że nie musi dobrze jeździć, to wtedy można wszystko olać.

    Sama maszyna nie gwarantuje sukcesu, jak obsługujący nie ma pojęcia o geometrii, co zdarzyło mi się nie raz. Ja mam swój warsztat, gdzie gość z uczniem ustawia geometrię od 30 lat, teraz maszyna jest z początku lat 90tych, ale potrafią ustawić geometrię w aucie, w którym przedni wahacz ma pełną regulację w dwóch punktach mocowania. Czyli zmiana jednej suby wpływa na wszystkie inne parametry. Warsztat jest w Łodzi I właśnie tam jeżdżę z Wawy. Oni robią tylko I wyłącznie geometrię, nic więcej.

    W Wawie swego czasu się najeździłem psu na budę. Nie mówię oczywiście, że nie ma gdzieś kogoś kto to robi dobrze, ale ja nie znalazłem.
    pozdrawiam Bartek

  9. #19
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    nie róbcie z tego łatwego tematu. To, że jest na zielono nie oznacza, że jest dobrze. Wystarczy, że to będzie maks tolerancja, a tam min tolerancja.

    Poza tym najważniejsze poza zbieżnością połówkową jest KWSZ, na który większość kładzie lachę. To, że nie da się ustawić w BMW, nie oznacza, że należy to olać. Jak jest mocno nie w tolerancji , trzeba rwać wszystko I szukać, gdzie jest krzywo. Inaczej auto w życiu nie będzie dobrze jeździć.

    Tak samo z tyłu, tył ma dużo większy wpływ na poprawne prowadzenie niż przód.

    No chyba, że nie musi dobrze jeździć, to wtedy można wszystko olać.

    Sama maszyna nie gwarantuje sukcesu, jak obsługujący nie ma pojęcia o geometrii, co zdarzyło mi się nie raz. Ja mam swój warsztat, gdzie gość z uczniem ustawia geometrię od 30 lat, teraz maszyna jest z początku lat 90tych, ale potrafią ustawić geometrię w aucie, w którym przedni wahacz ma pełną regulację w dwóch punktach mocowania. Czyli zmiana jednej suby wpływa na wszystkie inne parametry. Warsztat jest w Łodzi I właśnie tam jeżdżę z Wawy. Oni robią tylko I wyłącznie geometrię, nic więcej.

    W Wawie swego czasu się najeździłem psu na budę. Nie mówię oczywiście, że nie ma gdzieś kogoś kto to robi dobrze, ale ja nie znalazłem.
    Ja u siebie zmieniałem tylny most cały razem z saniami z jednego zdjete założone do mojego.. po tym wymiana tuleji pływających...
    jeden mankament mnie tylko nurtuje bo w dolnym wahaczu troche te tuleje zaczynaja sie rozdzielać z metalem.... ciężko mi je namierzyć zeby kupić cos trwałego....

    przód sprawdzałem bo sam zdjąłem sworznie i wymacałem i 0 luzu sztywne są.. więc sadze ze dalej geo sie kładzie na deski albo fakt opony... choć nie wyglądają źle.


    A podałbyś adres do tego warsztatu ??..
    Ktoś zna bardziej ten warsztat First Stop na Kłobuckiej

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Najpierw muszą ustawić tył na 100% a potem względem tyłu robi się przód. W inny sposób to nie ma sensu. Najważniejsze to tak jak Ttrol napisał CYTUJĘ: "Poza tym najważniejsze poza zbieżnością połówkową jest KWSZ, na który większość kładzie lachę. To, że nie da się ustawić w BMW, nie oznacza, że należy to olać. Jak jest mocno nie w tolerancji , trzeba rwać wszystko I szukać, gdzie jest krzywo. Inaczej auto w życiu nie będzie dobrze jeździć. "
    Warto a nawet trzeba zwrócić na to szczególną uwagę a z doświadczenia wiem ,że egzemplarze powypadkowe mają z tym problem.

Podobne wątki

  1. [skrzynia] regeneracja konwertera jaki zakład polecacie
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 18-04-2018, 20:05
  2. Diagnostyka E32 750i - Wawa i okolice, gdzie?
    Przez mongooes w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-05-2014, 21:20
  3. Tapicer Pruszków wawa okolice
    Przez godles w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-01-2013, 17:33
  4. Zakup interfejsu do BMW jaki polecacie??
    Przez mario730i w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 21:08

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •