Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Wątek: E65 raz odpala raz nie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    70
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Elbląg

    Post E65 raz odpala raz nie

    Witam wszystkich,

    Borykam się z ostatnio z dość sporym problemem :/
    E65 730d 2004r. Wsiadam sobie rano, odpala ladnie, jade do pracy. Wychodze z pracy odpala ladnie, jade do sklepu. Wychodze ze sklepu i juz nie odpala.
    Przy probie odpalenia kolejno bledy skrzyni, servotronic, dynamic drive.
    Czasami odpali jak sie naklika guzikiem 40razy... A jak klikanie przez kilka minut nie pomaga to zamykam zostawiam. Wracam na 2 dzień i znów odpala normalnie bez żadnych problemów.
    Podpialem ISTE podczas tego jak nie chcial odpalic. Wywalilo brak komunikacji z DME DDE. Na drugi dzien normalnie odpala bledow nie ma.

    Akumulator półroczny ma minumum 12.5v podczas tego jak nie chce odpalic. Wymieniony Power Module.
    Pierwsze diagnozy poszły na rozrusznik. Został zregenerowany -> dalej to samo.

    Znalazłem pare tematów na anglojezycznych forach i kazali wymienic jakis modul w komorze silnika pod filtrem kabinowym jednak tyczyło się to silników benzynowych. W dieslu tego nie ma.

    Wody/wilgoci w tej puszcze pod filtrem w komorze silnika nie ma.

    Gdzie i czego szukać ?

    Ps. mam jeszce blad czujnika temperatury akumulatora, ale był on od początku jak kupiłem i tych problemów nie było.
    Ostatnio edytowane przez Dzikibambosh ; 08-04-2017 o 18:46

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja bym sie skupił na tym błędzie czujnika - bo i tak w końcu musisz to zrobić.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Był już na tym forum podobny przypadek, albo nawet taki sam.
    Winowajca był kabel od CAN na podłodze, był uszkodzony i nie było komunikacji DME DDE.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Zasniedziały bezpiecznik to po pierwsze albo zasniedziały któryś z pinów sterownika silnika. Wyfukaj jakimś kontakt-spray tylko pamiętaj aby odpiąć przed tym aku.
    Może jeszcze być zimny lut w sterowniku. Elektronik ogarnie bez problemu.
    Tak jak kolega wyżej pisze był taki podobny problem i winna była wtyczka pod prawym przednim siedzeniem . Tam też były zasniedziałe piny.
    Powodzenia.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 08-04-2017 o 23:15

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Tutaj masz temat, o którym pisał LogiHuś: http://7er.pl/showthread.php/49917-P...E65-730d/page6

    Nie wiem tylko jak został wymieniony Power Modul, jak to właśnie "jakis modul w komorze silnika pod filtrem kabinowym".

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    70
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Elbląg
    HTN, juz znalazlem dzieki za linka. Bede szukal :)

    Wymienilem główny Power Module, który jest w bagażniku koło akumulatora. Miał błąd i wciągał cały prąd z aku nie wygaszały się moduły. Po wymianie wszystko wróciło do normalności.
    Ten w komorze silnika to IVM i w Dieslu go nie ma

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    Jak zdiagnozował es że to PM. Jaki to był błąd ?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    70
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Elbląg
    Kurcze już nie pamiętam :( Było po prostu najwięcej błędów na PM + linia k-can leżała. przestała się też wtedy otwierać tylna klapa. Wymieniłem PM i wróciło do normy.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    70
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Elbląg
    Witam ponownie ;)
    Rozebrałem wczoraj wnętrze od strony pasażera. Wszystkie kostki i złączki wyglądały jak nowe. Nie zaśniedziałe, nie było wilgoci. Na wszelki wypadek je "wywaliłem" i zlutowałem przewody.
    Wymieniłem czujnik temp aku (błąd zniknął). Pojeździłem z godzinę po mieście, stanąłem, zgasiłem, odpaliła normalnie. Zgasiłem jeszcze raz. Po 5-10 minutach nie chciała odpalić...
    Podpiąłem kompa, brak połączenia z modułem silnika dde i pobór prądu rzędu 30A. Popatrzyłem, pogrzebałem, zrobiłem reset/synchronizacja EWS z INPY. Nagle zaczela chociaz krecic ale nie odpalała, bylo polaczenie z DDE. Jeszce jeden reset EWS i normalnie odpaliła...
    Może ten reset/synchronizacja EWS pomoże "na zawsze"? Jak nie to chociaż wiem jak ją przywrócić do stanu odpalania.
    Dziś rano oczywiście bezproblemowo odpaliła od strzała :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    70
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Elbląg
    Wracam.
    Samochod na zimno zawsze odpala. Jak zrobie krotka trase i sie nienagrzeje do konca to tez odpali. Ale jak dluzej pojezdze i zlapie jakaas normalna temperature to juz odpali.
    Wczoraj znow to samo... Niestety synchronizacja CAS nie pomaga, wtedy musial to byc przypadek.
    Jak samochod nie odpala, nie ma w ogole komunikacji z DDE, Napiecie nagle spada do 11.5V. Jak problem "sam znika" to napiecie magicznie wraca na 12.4V (Aku jest polroczny).
    Ewidentnie cos gdzies nagrzewa sie w silniku, komorze silnika i "pobiera prad" albo odcina DME. Znalazlem gdzies, ze komus nagrzewal sie czujnik polozenia walka rozrzadu, a jak go wyciagnal i schlodzil od razu samochod odpalal. Poza tym identyczne objawy jak u mnie, poza jednym - Calkowity brak polaczenia z DME.
    Ktos cos ? gdzie szukac czegos co puchnie od temperatury silnika ?

Podobne wątki

  1. Nie odpala :/
    Przez kamjud96 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 15-12-2015, 16:43
  2. [klima] E38 nie odpala
    Przez robert1903 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-05-2014, 14:21
  3. [silnik] Nie odpala.
    Przez cinekpl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 13:05
  4. [silnik] nie odpala
    Przez tomaszzabrze w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 15:40
  5. [elektryka] Nie odpala m60b30 kręci, a nie odpala
    Przez 7er Fanatic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 16:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •