Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: [E60/E61] Nagłośnienie HiFi- nie gra prawy przód

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice

    Post [E60/E61] Nagłośnienie HiFi- nie gra prawy przód

    Cześć,

    Pacjent to co prawda seria 5 w kombi (E61 z 2004r.), ale wykorzystuje ten sam wzmacniacz HiFi, co E65- stąd próba uzyskania pomocy na tym forum (opcja w VIN nr 676)

    Objawy: nie gra strona pasażera przód (nie gra głośnik w drzwiach oraz basowy pod fotelem).

    Podejrzewaliśmy uszkodzony wzmacniacz w bagażniku, kupiliśmy drugi używany (z E65), podmieniliśmy i jest to samo. Na poprzednim wzmacniaczu jest również napis E65 i podejrzewam, że ktoś go już kiedyś wymieniał- auto jest w posiadaniu znajomego od niedawna i głośniki nie grały od momentu zakupu.

    Czy jest możliwe, że wzmacniacz HiFi jest inaczej zakodowany i trzeba zmienić w nim jakieś opcje w NCS'ie, aby zagrał poprawnie w E61?

    Czy może za głośniki od strony pasażera z przodu wcale nie jest odpowiedzialny ten wzmacniacz, tylko ASK (o ile to się nazywa tak samo jak w E65) w konsoli środkowej i tam należy szukać przyczyny?

    Pozdrawiam,
    Łukasz.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    A to nie było tak, że właśnie "radio" w desce za to odpowiada? Tak mi sie kojarzy...
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Najpierw jeszcze określ jakie masz radio Business czy Professional.

    Głośniki w drzwiach oraz z tyłu w suficie zasilane są z radia w tym przypadku.
    Jedynie subwoofery zasilane są z tego osobnego wzmacniacza.

    Możliwe, że problem jest w samym radiu, zwłaszcza, że sygnał do wzmacniacza z subwooferów brany jest z innego złącza niż sygnał głośnikowy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cześć,

    Wygląda na to, że siedzi tam Professional (duża nawigacja).

    Problemu jeszcze nie rozwiązaliśmy, za to znaleźliśmy kolejny. INPA ani ISTA nie łączy się z modułem TEL (którego nijak nie mogę namierzyć w tym aucie- czyżby był to MULF, pod podłogą bagażnika?). Sam iDrive i wszystko inne działają (a ponoć MULF jest za to m.in. odpowiedzialny), za to nie da się w opcjach włączyć połączenia bluetooth (nie da się zaznaczyć ptaszka przy tej opcji). Tak jak pisałem, żaden program nie może się z tym modułem połączyć i go zdiagnozować. Gdzieś na innych forach wyczytałem, że od uszkodzonego modułu MULF mogą też zanikać dźwięki w głośnikach. Prawda to? W przypadku tego konkretnego samochodu, nie ma żadnych trzasków itd., po prostu nie gra nic od strony pasażera.

    Pozdrawiam!

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Dziwny byłby to przypadek gdyby moduł telefonu zablokował tylko jedną stronę.

    Spróbuj radio zresetować(oba klawisze wyjmowania płyty jednocześnie, a następnie wyłącz radio gałką).


    Jeśli miałbyś logic7 to nie miałbyś dźwięku w ogóle.
    W przypadku niższych systemów, to wariujące urządzenie na światłowodzie będzie powodować przerwy w dźwięku
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Okay, reset radia zrobiony, monitor od nawigacji wyłączył się i po jakimś czasie włączył ponownie, radio zaczęło grać, ale nadal bez prawej strony z przodu.
    Dziś przy okazji zauważyłem dziwną rzecz, a mianowicie: po przestawieniu suwaka "balance" na max w prawo i "fader" na max do przodu, dźwięk oczywiście zanika, ale nie całkowicie. Pojawia się cicho w lewych (!) przednich drzwiach- po podkręcaniu głośności, głośność dźwięku również się zwiększa, jednak jest on nadal nieporównywalnie cichszy oraz zniekształcony. Czyżby awaria wzmacniacza w radiu?
    Ostatnio edytowane przez lukasz740 ; 11-04-2017 o 22:11

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    147
    BMW
    ex 740iA '97, e46 320d '03, e61 535d '06, e46 320d '04, teraz e61 535d '04 Stage 3
    Skąd
    Łódź
    Głośniki zostały sprawdzone przez impe. Nie grają tylko dwa głośniki w drzwiach. Głośnik basowy pod fotelem pasażera działa. W międzyczasie został naprawiony moduł MULF który był całkowicie odłączony natomiast światłowód który do niego powinien być podłączony został połączony aby go ominąć. Czy to, że nie działają tylko głośniki w drzwiach pasażera oznacza zepsute radio (końcówka mocy)? Czy coś innego może to powodować?

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Objaw wskazywałby na uszkodzoną końcówkę w radiu.
    ASK ma takie same końcówki jak BM54 i wzmacniacz logic7, a więc te z serii awaryjnych.

    Zanim zaczniesz grzebać w radiu to warto pomierzyć rezystancję każdego kanału, wtedy wykluczysz np. uszkodzenia samego głośnika
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    147
    BMW
    ex 740iA '97, e46 320d '03, e61 535d '06, e46 320d '04, teraz e61 535d '04 Stage 3
    Skąd
    Łódź
    Dzięki za podpowiedź. Nie zbierałem się do rozbierania boczka, bo myślałem że wina będzie leżeć po stronie radia lub wzmacniacza. Po tym jak napisałeś żeby sprawdzić najpierw głośniki postanowiłem się zabrać za to. Na szczęście naprawa okazała się łatwa :D Wtyczka w boczku od jednego z głośników się poluzowała przez co nie grały oba. Dzięki cursor na podpowiedzi :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar spider19447
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    99
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Poznań

    Post

    Podpinam się pod problem mam bmw e65 wersję bez L7 nie gra mi cały lewy bok auta suby chodzą oba na radiu i cd ale na PDC działają wszystkie głośniki co robić ? na ask mam błąd A189 co robić ??

    Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •