Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 51

Wątek: Problem z sondą lambda, pacjent to M60B40 z 95 r.

  1. #31
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    marcin:

    nie wiem czy to nie tylko w m62 jest... podaje na moim przykładzie więc:

    rurka alu nr. 5 co wchodzi do odmy, ma pod sprężyną gumę - po latach robi się nieszczelna, pęka guma , w aso chyba kosztowała 150zł - http://bmwfans.info/parts-catalog/E3...oil_separator/

    oprócz rzeczy które wymieniłeś , warto też sprawdzić szczelność: http://bmwfans.info/parts-catalog/E3...ontrol_engine/

    wszelkie oringi

    uszczelki pod kolektorem

    a 10 i 11 to w palcach się łamały po 10-12 latach: http://bmwfans.info/parts-catalog/E3...nifold_system/ - konieczna zmiana
    Właśnie jak odme wymieniłem to raczej i te uszczelki ale już głowy nie dam śr uciąć czy na tej rurze z sprężyna... Hmm u mnie tego lejka nie ma jest obrazu do odmy m60b30 bez vanosow

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Ma ktoś dokładny namiar na tą Słomianą? Podjechałbym z LPG. W googlach znalazłem jakieś LPG Słomiana, ale opinie raczej średnie i nie wiem, czy o to chodziło.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  3. #33
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Ma ktoś dokładny namiar na tą Słomianą? Podjechałbym z LPG. W googlach znalazłem jakieś LPG Słomiana, ale opinie raczej średnie i nie wiem, czy o to chodziło.
    Ja osobiście jeżdze u siebie w Pruszkowie mam kolesia przy zjeździe z autostrady wiazd do Pruszkowa.. Bardzo pozytywny koleś i zna się na rzeczy wie co i jak i bubla nie wciska... Montował mi gaz w skodzie , poprwaiał po poprzednim partaczu troche instalacje i nie moge narzekać na gaz. tylko że właśnie mam coś nie tak chyba z tym lewym powietrzem wiec i reszta sie sypie...

    tu mam z google namiar nie pamietam adresu...
    https://www.google.pl/maps/@52.18082...8i6656!6m1!1e1

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    No ja najchętniej pojechałbym do kogoś, kto choć trochę ogarnia BMW.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  5. #35
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Zadzwoń do migaz-s na modlińską.
    Stroiłem u nich swoje auto. Wg mnie dają radę.

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    http://slomianalpg.pl/
    Ważne żeby autem zajął się Andrzej.

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Korzeń, chyba byłem szybszy. Drugi DME wstawiony. Błędy komunikacji INPY z DME zniknęły, zaczęła pokazywać pracę obydwu sond a w digital values 1 uaktywniła się opcja 'lambdaregulung", czyli auto zaczęło korzystać z lambd. Nie jest jeszcze idealnie, ale już lepiej. Po trasie błędy lambd, co prawda pojawiły się liczone nie od zera, ale jest już dużo lepiej. Zdaje się, że muszę powalczyć z czujnikiem wałka rozrządu, ale mam na wymianę.
    Ja jadę dzisiaj na programowanie DME i nie ukrywam że liczę na powodzenie
    Gdzie byłeś ze swoim DME?

    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    No ja najchętniej pojechałbym do kogoś, kto choć trochę ogarnia BMW.
    Ja montował gaz w M62 i M52 u Toudiego. Zaprowadziłem też do niego kolege na motaż. Chłopaki ogarniają Lpge wyśmienicie. Do tego INPA nie jest im obca. Tylko kawałek drogi jest do pokonania. Chrcynno. Obecne M60 też do niego zaprowadzę.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 18-04-2017 o 09:09
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

  8. #38
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    Marcin, przełącz na pb, odłącz aku na 30 min ( lub interfacem skasuj adaptacje pb), 2 dni jezdzij do pracy na pb, żadnego przelaczenia na lpg bo wszystko się pochrzani , umów się i Podjedz na ul. słomiana w warszawie na regulację gazu (plus test szczelności dolotu).... Dolej płynu do spryskiwaczy i po problemie. ;-)

    A tak na poważnie to myślę że masz rozregulowany gaz przez być może nieszczelny dolot.
    Dziś znów auto czuć że ożylo trochę. Jadąc do pracy zabrakło LPG. Więc byłem zmuszony jechać na Pb jakieś ok 20 km. I o dziwo coś się lekko poprawiło.
    Więc proszę niech ktoś mi to wyjaśni. Ze co komp auta głupoty się uczy i źle potem dobiera mieszankę czy co, bo już zgłupieć można ?


    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marcin8181 Zobacz posta
    Dziś znów auto czuć że ożylo trochę. Jadąc do pracy zabrakło LPG. Więc byłem zmuszony jechać na Pb jakieś ok 20 km. I o dziwo coś się lekko poprawiło.
    Więc proszę niech ktoś mi to wyjaśni. Ze co komp auta głupoty się uczy i źle potem dobiera mieszankę czy co, bo już zgłupieć można ?


    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Źle założona i ustawiona instalacja lpg będzie powodowała probemy z komputerem pb. Sytuacja się zapętla. Co ja bym zrobił: wyłączył lpg, zrobił adaptacje, pojeździł kilkadziesiąt kilometrów na pb. Jeśli wszystko będzie dobrze to jedziesz do gazownika i podczas jazdy zbieracie mapy i korygujecie mnożniki. Ale z gówna bicza nie ukręcisz i jeśli masz drut pod maską to za jakiś czas znów będzie to samo. Ja staga w moim M50 ogarniałem sam, ale na swoją odpowiedzialność. Trudny nie jest w obsłudzie. Na forum lpg szukaj infrmacji. Jest gość Adam L z tego forum i za pierwszym razem byłem u niego, mieszka na Bemowie. Warunek: na pb musi jeździć w porządku, wtedy można się brać za lpg.
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    213
    BMW
    Jest 740iL 1995 r. Ex: e38 730i, e38 735i, E39 523i,E36 320i cabrio
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Korzeń, chyba byłem szybszy. Drugi DME wstawiony. Błędy komunikacji INPY z DME zniknęły, zaczęła pokazywać pracę obydwu sond a w digital values 1 uaktywniła się opcja 'lambdaregulung", czyli auto zaczęło korzystać z lambd. Nie jest jeszcze idealnie, ale już lepiej. Po trasie błędy lambd, co prawda pojawiły się liczone nie od zera, ale jest już dużo lepiej. Zdaje się, że muszę powalczyć z czujnikiem wałka rozrządu, ale mam na wymianę.
    Byłem w Milanówku. 5 minut roboty i nowy Dme siedzi pod maską. Teraz widać jak ładnie sondy pracują, silnik nadal drży więc pora na kolektor, odme, uszczelki pod deklami. Walczym dalej. Aha czy możesz się połączyć inpą np. Z pdc? Albo instrument cluster?
    xxxxxxxxxxx (MOD edit) dysponuję blokadami rozrządu M60, M62, M62TU

Podobne wątki

  1. 730 M60B30 - problem z sondą i porady??
    Przez kol1390 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 29-12-2016, 21:03
  2. [silnik] DME M60B40 napiecia spoczynkowe sond lambda
    Przez Sanndman w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 19:45
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 12:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •