Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 750 nie odpala po podłączeniu drugiego aku (zwarcie?)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    17
    BMW
    E38 750i 2000
    Skąd
    Kraków

    Post 750 nie odpala po podłączeniu drugiego aku (zwarcie?)

    Drodzy forumowicze,

    mam taki oto problem:
    Podczas czyszczenia auta miałem włączone radio (aku było dobre, nie było z nim do tej pory problemów), po ok. 1-2h pokazało się, że słaby akumulator i przygasły wszystkie światełka i kontrolki (typowe dla rozładowanego aku).

    Przekręciłem kluczyk, po ok. 2-3 sek. wszystko się rozjaśniło czyli auto poprawnie spięło 2 akumulatory, ale przy próbie odpalenia.. zero reakcji.
    Po kilku próbach na wyświetlaczu pojawił się napis MOTORNOTPROGRAMM.
    Odpiąłem górne aku -> przekręciłem kluczyk -> spięło akumulatory -> odpaliłem bez problemów.
    No więc znowu podłączam górny i znowu nie można odpalić, a spod wtyczki koło górnego aku, tej za biało-żółtą kartką pod tym linkem: (http://www.bimmerboard.com/members/q...0750iL%202.jpg) zaczął lecieć mały dymek.

    Co to może być?
    Czy to może być wina rozładowanego aku? Tylko w takim razie skąd ten dymek? Jakieś zwarcie?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    17
    BMW
    E38 750i 2000
    Skąd
    Kraków
    Ktoś ma pomysł co to może być lub co sprawdzić?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    150
    BMW
    E38 730
    Skąd
    Bydgoszcz
    Witaj,
    co prawda miałem tylko 730, ale w momencie kiedy aku był za słaby, było złe napięcie to rozrusznik nie kręcił. Dowiedziałem się, że w 7'er jest zabezpieczenie, że jeśli akumulator jest za słaby to rozrusznik nie zakręci, żeby nie popalić czegoś itd. Przypuszczam, że tu jest podobnie. U mnie okazało się, że akumulator miał zwarcie na jednej celi i się rozładowywał. Jak masz możliwość, to podładuj akumulatory prostownikiem.
    E38 730 '94 manual

    ex:
    Porsche 944 s2 '91
    Mondeo 2.5 V6 aut. '97
    Mondeo 1.8 '95
    Volvo 850 '96
    BMW 520 Kombi '97

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Cytat Zamieszczone przez Blumen Zobacz posta
    Witaj,
    co prawda miałem tylko 730, ale w momencie kiedy aku był za słaby, było złe napięcie to rozrusznik nie kręcił. Dowiedziałem się, że w 7'er jest zabezpieczenie, że jeśli akumulator jest za słaby to rozrusznik nie zakręci, żeby nie popalić czegoś itd. Przypuszczam, że tu jest podobnie. U mnie okazało się, że akumulator miał zwarcie na jednej celi i się rozładowywał. Jak masz możliwość, to podładuj akumulatory prostownikiem.
    Jest dokładnie tak jak mowisz u mnie niedawno aku polecial na śmietnik z tego samego powodu. Od kilku dni cotaz gorzej palil az w koncu nie odpalil potem go podladowalem i na drugi dzien ledwo zapalil. No i napięcie mial za małe

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    wywal ten aku w piz##, czym predzej bo zaraz bedziesz mial alternator do roboty

    najwyrazniej padl, i tak padl, ze nawet z 2 nie zakreci, bo robi zwarcie

    mi raz tak aku padl, bo nie uzywalem auta przez zime, a najwyrazniej cos zarzlo prad, ze rozwalil prostownik jak chcialem go podladowac

    a jeszcze wczesniej mialem nauczke w mercedesie jak musialem robic alternator wodny :) bo ociagalem sie z wymiana slabego aku
    teraz nie oszczedzam na aku bo to sie zemsci



    jak ci poleci alternator a jeszcze masz auto po lifcie, czyli alternator wodny to zaplaczesz :) wymieniaj, i dobrze skontroluj czy ten maly nie nadaje sie tez do wymiany
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 11-04-2017 o 21:12

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,108
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    To jest przełącznik odpowiadający, za układ 2 aku. Ten cały system w 750iL jest strasznie upierdliwy. Przerabiałem już chyba wszystkie możliwe warianty problemów z nim.

    Sprawdź najpierw 1 i 2 aku poza autem czy są sprawne w 100%. Jak wykluczysz ich uszkodzenie a pojawią się jakieś problemy to winy szukaj w tym przełączniku. Na zdjęciu które pokazałeś brakuje jeszcze 250A bezpiecznika. Znajduje się w takiej puszeczce na prawym rogu tej pokrywy górnego aku.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 20:17
  2. [elektryka] Dodanie drugiego dodatkowego akumulatora 85Ah
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-11-2012, 10:11
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 13-05-2010, 15:35
  4. Mistrzowie drugiego planu :))
    Przez Easy w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 06:09
  5. Sprawozdanie z drugiego zlotu BMW 7 - pierwsze fotki ......
    Przez Sebek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-07-2007, 21:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •