Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
kruger mówisz chyba, o kolektorach wydechowych. Nie widzę związku ze zdejmowaniem wydechu I śrubami głowicy.

W M70 kolektory są małe I zdejmuje się całość z głowicami I odkręca na zewnątrz. Nie ma potrzeby ich zdejmowania nigdy, poza zdejmowaniem głowic, bo ich uszczelki są szczelne, a kolektory nie pękają.

Natomiast rozbierałem 5 sztuk M70 z różnymi przebiegami I uszczelki głowic były jak nowe. Wszystkie silniki słyszałem wcześniej jak pracowały I było ok. Trochę mnie zaskoczyłeś tymi przedmuchami.

Chyba, że te 2mm większego cylindra w M73 robi aż taka różnicę...
Chodzi mi o to w jaki sposób był demontowany układ wydechowy jak już kiedyś pisałem swoją głowice zabiłem sam podszas wymiany podpory wału na godzine aby rozłączyć wał wydeech wisiał na całej długości na kolektorach wydechowych w 2 dni później były piewsze wycieki pierwsze na zewnącz bloku pod uszelką a chwile pózniej węże zaczeły puchnąć tu pytanie jak był demontowany w tym przypadku .co do przedmuchów faktycznie mówie o 5.4 i może jest tak jak piszesz że te 2mm ma znaczenie u mnie na obu głowicach fachowiec od głowic pokazywał mi miejsca w których były przedmuchy między cylindrami uszczelki wyglądają jak nowe i nigdzie nie są uszkodzone tylko na głowicach było widac zmatowione jakby utlenione miejsca między cylindrami