Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Xenon- problemy po "regeneracji" lamp.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice

    Post Xenon- problemy po "regeneracji" lamp.

    Zregenerowałem swoje Adaptive Lights E65 FL, zostały rozcięte, rozebrane (ale całe wnętrze z odbłyśnikami i silniczkami nie była ruszane-tylko wydmuchane, wyczyszczone), wyczyszczone, złożone na nowo i mam drobny problem. Ale po kolei ;)
    Z prawą jest ok, wszystko świeci, ale lewy xenon nie świeci w pozycji "świateł mijania". Co ciekawe w funkcji "fellow me home" świecą ładnie oba... Jak to możliwe i dlaczego tak jest?
    Druga sprawa to problem z skręcaniem ich. Na desce błąd "Cornering lights failure!"
    W INPIE w module "Light Switch Module with AHL" mam następujące błędy: 0x9CB2, 0x9CB3, 0x9CBC, 0x9CBD oraz 0x932D
    Przy funkcji "Auto" miga zielona dioda.
    Co mogłem zepsuć, źle złożyć i jak teraz to naprawić? Dziękuję za jakiekolwiek wskazówki i pomoc.

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Odczytaj opisy tych błędów, bo same numery nic nie mówią. Domyślam się, że błędy sczytałeś poprzez "Functional jobs"? Teraz musisz odszukać moduł świateł (jest chyba w grupie "Chassis") i odczytać błędy tam. Potem wrzuć screena tych błędów, albo wydrukuj je do PDFa i stamtąd skopiuj (w INPIE nie da się zaznaczyć i kopiować) i wklej samą treść błędów tutaj.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Cześć. Jeśli chodzi o "Cornering lights failure", miałem ten błąd w obu E65 po zamontowaniu lamp wysłanych do regeneracji, za każdym razem odłączyłem na noc akumulator i następnego dnia było po problemie.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice




    Może troche mało profesjonalne "zrzuty ekranu" ale myślę że coś widać.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    A nie ma opcji wykasowania adaptacji ???
    Spróbuj może ten aku odłączyć na noc tak jak @Lukasz740 radzi.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar M@rcin
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    287
    BMW
    E65 730d FL
    Skąd
    Dębica - Katowice
    Cytat Zamieszczone przez lukasz740 Zobacz posta
    Cześć. Jeśli chodzi o "Cornering lights failure", miałem ten błąd w obu E65 po zamontowaniu lamp wysłanych do regeneracji, za każdym razem odłączyłem na noc akumulator i następnego dnia było po problemie.
    Masz u mnie duże piwo! Odłączyłem aku na noc, błędy zniknęły, zaczęły nawet świecić oba ksenony... magia! :D
    Dziękuję Ci bardzo!

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Super, że pomogło :) Co do piwa, to trzymam za słowo :D

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2019
    Posty
    19
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    Poznań
    Kupiłem niedawno E65 po lifcie ze skrętnymi reflektorami. Poprzedni właściciel je regenerował gdzieś w Poznaniu i powiedział że mu je popsuli. Mieli odświeżyć odbłyski i wymienić ORINGi. Po wykonaniu usługi reflektory przestały skręcać a komputer przy każdym odpalaniu auta wyświetla błąd dot. ustawienia reflektorów (Cornering lights failure Adaptive light control failure) mimo, że podczas odpalania skręcają. Podobno facet się z nimi ostro kłócił. W efekcie wymienili mu silniczki na nowe ale komunikat wciąż się wyświetla a przy pokrętle od świateł miga zielona dioda. Poprzedni właściciel odpuścił sobie temat.

    Jak można to naprawić? Wystarczy podpiąć pod komputer auto i skalibrować te reflektory? Ktoś ma doświadczenie w temacie? Kogoś polecacie do naprawy tego w Poznaniu?

    Dodam, że odłączenie akumulatora nie pomogło.

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na początek diagnostyka komputerowa.
    Następnie kodowanie modułu LM i później modułów SMC w lampach.

    Zapewne wysłał lampy z modułami lub sam demontował moduły i skończyło się tym, że moduły SMC są zamienione stronami. Zapewne wystarczy je dokodować
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Wyżej w tym wątku pisałem, że dwukrotnie spotkało mnie to samo po zamontowaniu regenerowanych lamp. Z braku pomysłu, za pierwszym razem odłączyłem aku na całą noc i błąd zniknął. W drugim aucie też to zadziałało, więc może warto spróbować?

Podobne wątki

  1. "Piękna" sztunia z "dopalaczem "
    Przez Kamiloo_ w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-03-2016, 01:22
  2. [elektryka] Ogólny "Fix" na problemy z elektroniką
    Przez WarsawShark w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2015, 23:07
  3. "klapa" hydrauliczna ciagle problemy
    Przez technics w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 55
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 08:41
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •