Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: E63 645CI Problem ze skrzynią

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    4
    BMW
    e63 645ci
    Skąd
    Pabianice

    Post E63 645CI Problem ze skrzynią

    Witam mam problem ze skrzynią biegów automatyczną w mojej 645CI wiem że to forum 7 ale może tu mi ktoś pomoże bo najwiecej osób z tego forum posiada ten silnik, przeglądałem sporą ilość postów ale identycznych objawów z moimi nie widziałem bo gdy ktoś pisał o szarpnieciach nie było nigdzie nic o trybie serwisowym, a więc


    objawia się to tym że prawie przy zmianie każdego biegu jest delikatne szarpnięcie czasami dziwnie z 2 na 1 przerzuca tuz przed zatrzymaniem sie jakby dodawał gazu. dziś np na postoju rozgrzany gdy czekałem na wulkanizacji na wymianę opon cal;y czas był w trybie serwisowym skrzyni. I wtedy przy zmianie z P na D lub na R (po prostu przy każdej takiej zmianie było odczuwalne bardzo mocne szarpnięcie i dziwny dźwięk ze skrzyni biegów.... po wymianie opon czyli auto postało z 45 minut gdy zapaliłem nie było już trybu serwisowego skrzyni. wracając do domu przy każdej zmianie biegów znów byly takie mini szarpnięcia... kilka razy mialem przy wcisnietym kickdownie przy zmianie biegu mocniejsze szarpniecie gdy przerzucal z ktoregos biegu na ktoryś i wchodził w tryb serwisowy który kasowałem wyłączając i włączajać samochód....
    generalnei sprawa wyglada tak ze jak jezdze powolutku i bardzo delikatnie to skrzynia w miare fajnie i w odpowiednim momencie przerzuca biegi i czasem sa te male szarpniecia... natomiast jak jade szybciej to juz czesciej szarpnie i mam wrażenie że czasami wrzuca nie ten bieg który potrzeba.....
    i tu moje pytanie czy potrzebny jest już generalny remont skrzyni czy np wystarczy wymiana jakichś tłoczków mechatroniki albo sam konwerter albo sama adaptacja by pomogła.... ? znacie kogoś w rejonie Łódzkim kto mógłby mi pomóc z tym i nie krzyczał fortuny.... dzwoniłem do kilku ale to przez telefon bez oglądania od razu mam mówione 5 tyś zł... moze ktos by to naprawił taniej... jesli naprawa miala by wyniesc np 2 tys zl moge wyslac auto lawetą....

    generalnie szukam pomocy nie wiem do kogo sie udac i jakie moga byc przyblizone ksozta tego..... a jakoś nie mam zaufania do mechanika który na wstepie przez telefon mowi mi 5 tys zl.... gdy na forum czytalem ze niektorym sama adaptacja pomagala... generalnie prosze o pomoc co mzoe byc uszkodzone i ile to moze kosztować

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,


    napisz jeszcze ile auto ma realnych najechanych kilometrów i czy był wymieniany olej oraz jakie błędy pokazuje inpa ze sterownika skrzyni.

    Ogólnie to co opisujesz to już poważne objawy.

    Żadna wymiana oleju lub elementów mechatronica tutaj raczej nie pomoże (ale na pewno trzeba to także zrobić) - a to już by połknęło prawie 2 tysiące:

    komplet do wymiany oleju - 750
    komplet elementów do mechatronica - 470
    wymiana oleju - ok. 200
    czyszczenie mechatronica + wymiana elementów - ok. 250


    Myślę ze skrzynie na pewno trzeba zrzucić i rozebrać - sprawdzić ciśnienia na koszach itd.

    W najgorszym wypadku wymiana tarczek ciernych - komplet ok. 700, panewki - ok 400, możliwe ze jakiś kosz + ewentualnie konwerter - ok. 2000 i do tego robocizna (ok. 1500 za całość już z wymiana oleju i mechatronikiem.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    4
    BMW
    e63 645ci
    Skąd
    Pabianice
    może troche to zbyt tragicznie opisałem... od poczatku

    generalnie tak jak jadę spokojnie to bardzo rzadko szarpie... prawie wcale i przerzuca miare dobrze...
    zas jesli jade dosc szybko albo uzywam kickdowna to wtedy wariuje... szarpie przy przerzucaniu... i dziwnei zmienai biegi... tak jakby nie na ten jak powinno za szybko wrzuca 5 np potem puszczajac gaz wrzuca nizszy wyzszy nizszy.... przy tym troche szarpiac.... i generalnei przy tych szarpneiciach czasem wchodzi w tryb serwisowy... jak jade normalnie uzywajac malo gazu to praktycznie nci sie nie dzieje.... moze jak sie rogrzeje auto mocniej to podszarpuje lekko... i jeszcze zauwazylem na postoju takie mikro drniecia od czasu do czasu z leciutenkim na 1 dziesiata milimetra zawachaniem wskazowki od obrotowjakby swiece... ale nei wydaje mi sie może konwerter???

    co do inpy to niestety nie mam ani nikt z moich znajomych... moj mechanik rozwalił komputer wiec jeszcze tydzien bedzie bez kompa... nie wiem za bardzo do kogo w lodzkim sie udacz tym problemem zeby nie zdarl ze mnie....

    ile calkowity koszt w najgorszym przypadku moze wyniesc? jesli zsumujemy wszystko wlacznie z robocizna??

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2017
    Posty
    4
    BMW
    e63 645ci
    Skąd
    Pabianice
    przy spokojnej jezdzie nigdy nie wchodzi w tryb serwisowy

  5. #5
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Nie da się nic skalkulować przed sczytaniem błędów, przejechaniem się autem i ewentualnym demontażem skrzyni.

    Zdalne diagnoza jest bardzo trudna.

    Zadzwoń do mnie jutro - 690 215 855.

    Jeżeli jesteś w stanie zrobić parę kilometrów więcej to zapraszam do Zgorzelca.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Podobne wątki

  1. [skrzynia] Problem ze skrzynią
    Przez MARCIN JAWORSKI w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-02-2017, 11:05
  2. [skrzynia] Problem ze skrzynią BMW E65
    Przez Kuba20 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-06-2015, 09:56
  3. [E32] Problem ze skrzynią...
    Przez Karol 29 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-09-2012, 20:42
  4. Problem ze skrzynią...
    Przez I_Love_7 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 12:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •