Witam mam problem ze skrzynią biegów automatyczną w mojej 645CI wiem że to forum 7 ale może tu mi ktoś pomoże bo najwiecej osób z tego forum posiada ten silnik, przeglądałem sporą ilość postów ale identycznych objawów z moimi nie widziałem bo gdy ktoś pisał o szarpnieciach nie było nigdzie nic o trybie serwisowym, a więc


objawia się to tym że prawie przy zmianie każdego biegu jest delikatne szarpnięcie czasami dziwnie z 2 na 1 przerzuca tuz przed zatrzymaniem sie jakby dodawał gazu. dziś np na postoju rozgrzany gdy czekałem na wulkanizacji na wymianę opon cal;y czas był w trybie serwisowym skrzyni. I wtedy przy zmianie z P na D lub na R (po prostu przy każdej takiej zmianie było odczuwalne bardzo mocne szarpnięcie i dziwny dźwięk ze skrzyni biegów.... po wymianie opon czyli auto postało z 45 minut gdy zapaliłem nie było już trybu serwisowego skrzyni. wracając do domu przy każdej zmianie biegów znów byly takie mini szarpnięcia... kilka razy mialem przy wcisnietym kickdownie przy zmianie biegu mocniejsze szarpniecie gdy przerzucal z ktoregos biegu na ktoryś i wchodził w tryb serwisowy który kasowałem wyłączając i włączajać samochód....
generalnei sprawa wyglada tak ze jak jezdze powolutku i bardzo delikatnie to skrzynia w miare fajnie i w odpowiednim momencie przerzuca biegi i czasem sa te male szarpniecia... natomiast jak jade szybciej to juz czesciej szarpnie i mam wrażenie że czasami wrzuca nie ten bieg który potrzeba.....
i tu moje pytanie czy potrzebny jest już generalny remont skrzyni czy np wystarczy wymiana jakichś tłoczków mechatroniki albo sam konwerter albo sama adaptacja by pomogła.... ? znacie kogoś w rejonie Łódzkim kto mógłby mi pomóc z tym i nie krzyczał fortuny.... dzwoniłem do kilku ale to przez telefon bez oglądania od razu mam mówione 5 tyś zł... moze ktos by to naprawił taniej... jesli naprawa miala by wyniesc np 2 tys zl moge wyslac auto lawetą....

generalnie szukam pomocy nie wiem do kogo sie udac i jakie moga byc przyblizone ksozta tego..... a jakoś nie mam zaufania do mechanika który na wstepie przez telefon mowi mi 5 tys zl.... gdy na forum czytalem ze niektorym sama adaptacja pomagala... generalnie prosze o pomoc co mzoe byc uszkodzone i ile to moze kosztować