Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Wymiana uszczelek głowicy m73n

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz

    Post Wymiana uszczelek głowicy m73n

    Witam serdecznie, prawdopodobnie szykuje się u mnie wymiana uszczelek głowicy w mojej 7er. Padła lewa strona a raczej zrobił sie przedmuch między 9 i 10 cylindrem. Zastanawiam się czy nie zrzucić od razu prawej strony i zrobić wszstko kompleksowo. Czy robił ktoś z Was tę operację w 5.4b? na jakie trudności mogę napotkać prócz tragicznego dostępu ;) najbardziej obawiam się kanału wodnego łączącego dwie głowice od strony ściany grodziowej. Macie jakiś manual co do ustawienia rozrżądu lub samej wymiany głowic z jakiejś strony na necie? Czy ktoś stosował uszczelki głowicy Ajusa? przyznam szczerze że w warsztacie zawsze klientom zakładam uszczelki z "Victor Reinz" natomiast słyszałem pozytywne opinie odnośnie Ajusy a cena jest korzystna. Znalazłem jeszcze dodatkowo taki zestaw uszczelek góry silnika z Ajusy, czy orientujecie sie co zawiera dokładnie? nigdzie nie mogę znaleźć rozpiski http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-uszcz ... 07900.html Wszelakie sugestie mile widziane odnosnie tej operacji ;)

  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    Witam serdecznie, prawdopodobnie szykuje się u mnie wymiana uszczelek głowicy w mojej 7er. Padła lewa strona a raczej zrobił sie przedmuch między 9 i 10 cylindrem. Zastanawiam się czy nie zrzucić od razu prawej strony i zrobić wszstko kompleksowo. Czy robił ktoś z Was tę operację w 5.4b? na jakie trudności mogę napotkać prócz tragicznego dostępu ;) najbardziej obawiam się kanału wodnego łączącego dwie głowice od strony ściany grodziowej. Macie jakiś manual co do ustawienia rozrżądu lub samej wymiany głowic z jakiejś strony na necie? Czy ktoś stosował uszczelki głowicy Ajusa? przyznam szczerze że w warsztacie zawsze klientom zakładam uszczelki z "Victor Reinz" natomiast słyszałem pozytywne opinie odnośnie Ajusy a cena jest korzystna. Znalazłem jeszcze dodatkowo taki zestaw uszczelek góry silnika z Ajusy, czy orientujecie sie co zawiera dokładnie? nigdzie nie mogę znaleźć rozpiski http://www.iparts.pl/czesc/zestaw-uszcz ... 07900.html Wszelakie sugestie mile widziane odnosnie tej operacji ;)

    Dzwoń wszystko ci powiem za dużo pisania 507 693 643


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B

    Post

    ajusa jest tania, ponoc sa ok, ale nie wiem czy ja dostaniesz
    ja nie dostalem, zalozyli mi reinza

    co do kanalu wodnego, kup po prostu uszczelke nowa cos kolo 150-200zl max zdaje sie
    ewentualnie nowe sruby, bo beda pewnie skorodowane

    co do ustawiania rozrzadu najlepiej pozyczyc blokady
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 18-03-2017 o 13:54

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Cytat Zamieszczone przez Franco750 Zobacz posta
    ajusa jest tania, ponoc sa ok, ale nie wiem czy ja dostaniesz
    ja nie dostalem, zalozyli mi reinza

    co do kanalu wodnego, kup po prostu uszczelke nowa cos kolo 150-200zl max zdaje sie
    ewentualnie nowe sruby, bo beda pewnie skorodowane

    co do ustawiania rozrzadu najlepiej pozyczyc blokady
    Uszczelki kanalow wodnych z tego co widze sa w tym zestawie uszczelek z ajusy lacznie z oringami wiec odpada dodatkowy koszt. Caly ten zestaw po znizkach wychodzi dla mnie okolo 300zl i podobno jest to cala gora silnika. Odpowiednik w aso bodajze okolo 1600zl. Zastanawiam sie z tym kanalem wodnym czy dam go rade odkrecic nie wyjmujac silnika :/

  5. #5
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez pablooo24 Zobacz posta
    Uszczelki kanalow wodnych z tego co widze sa w tym zestawie uszczelek z ajusy lacznie z oringami wiec odpada dodatkowy koszt. Caly ten zestaw po znizkach wychodzi dla mnie okolo 300zl i podobno jest to cala gora silnika. Odpowiednik w aso bodajze okolo 1600zl. Zastanawiam sie z tym kanalem wodnym czy dam go rade odkrecic nie wyjmujac silnika :/
    Same 2 uszczelki ori 1300zł
    https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/1741025-uszczelka-glow-silnika-bezazbestowa/vDH38682
    Wiec z tą ajusą za komplet 300zł coś nie doczyłaś widziałem komlet z ajusy za 900 na jedną strone ja i franko wydalismy po 3000 koła na same nowe uszczelnienia silnika a jest ich masa jak chcesz to zrobic jak w książce napisali mam całe zestawienia potrzebnych uszczelek oringów co do głowic oczywiscie obie koniecznie pełna regeneracja z testem szczelności ok 1200zł za dwie do całej operacji najlepiej wyjąc motor jak chcesz auto zostawić dla siebie i zrobić to kompleksowo to min 10/12musisz liczyć Franko tyle wydał na samą robocizne jak masz zamiar sprzedać auto to lepiej zrób promocyjną cene i nie pakuj sie w pół środki przy v12


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    komplety uszczelek silników są podzielone lub nie na dół i górę, ale nigdy nie zawierają uszczelek głowic

    kanał wodny z tyłu na aucie, jest to możliwe, ale czasem urywa się łeb śruby, jak uszczelka popuszczała do śruby...a wtedy na aucie kaplica

    taniej, szybciej i duuużo łatwiej kupić używane M73 i zrobić uszczelnienie na zewnątrz, nawet głowice, a potem szybka podmianka, przemyśl to...miski obie zdejmiesz w 5 minut, pompę oleju rozbierzesz, wymyjesz etc. etc. To wszystko szybko i sprawnie, a na aucie to zawsze ceregiele, coś przeszkadza. Nawet z uszczelkami głowic zrobienie całego silnika na zewnątrz to jeden dzień z piweczkiem. Oczywiście jak głowice wcześniej są przygotowane. No i jak coś nieprzewidzianego się zdarzy to łatwiej to rozwiązać.

    dużo zależy ile za robociznę bierze dobry mechanik, w Wawie standardem już jest 150, 200 PLN za godzinę

    wszystko zależy jaki jest plan na auto, jak na szybko i tanio to kupić używany silnik i podmienić. A jak dobrze i na dłużej to polecam rozwiązanie ze zdania powyżej


    poza tym zwracam uwagę na czujność, w M70, M73 uszczelki głowic nie padają same z siebie, moc mała, a stopień sprężania niski

    rozbierałem przebiegi 400kkm i uszczelki wyglądały jak nowe...
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 18-03-2017 o 21:02
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    607
    BMW
    750ia, CL600
    Skąd
    B-B
    czy taniej to bym polemizowal :)

    ja wlasnie tak zrobilem, kupilem uzywany silnik i przezbroili mi go na zewnatrz,

    tych uszczelek sporo sie tam nazbiera

    ajusa, te ceny w necie sa virtualne, nie do dostania
    z tego co pamietam tak, 160zl do 200zl na strone, sama uszczelka glowicy
    ale to teoria, najtaniej to cos 350zl na strone zamiennik realnie, o ajusie raczej zapomnij bo nie dostaniesz tego
    Ostatnio edytowane przez Franco750 ; 18-03-2017 o 21:10

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    tak , masz rację. źle to ująłem. tam jest zestaw uszczelek góry silnika prócz uszczelek głowic oraz śrub głowic .

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    155
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    olkusz
    Prowadzę warsztat więc mogę powiedzieć że robocizna we własnym zakresie. Natomiast co do ceny zestawu uszczelnień "góry silnika" Ajusy to cena dla mnie po zniżkach i jak najbardziej realna dostepność. Mówię o koszcie samego zestawu bez uszczelek głowic natomiast uszczelka głowicy z reinza to koszt około 170 zł na strone +śruby 80 zł na stronę. Uszczelek głowicy z Ajusy nie sprawdzałem dostepności ale wychodziły dla mnie około 100zł na stronę.

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    No to jak prowadzisz warsztat to masz warunki i czas. Ceny części też przystępne.

    Silnik jest prosty, więc nie powinno Cię nic zaskoczyć.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [silnik] Wymiana uszczelek pod pokrywami zaworów BMW e38 750 v12
    Przez paris16 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 15-05-2018, 22:18
  2. [silnik] Wymiana węży odpowietrzającyh układ chłodzenia w silniku M73N
    Przez _gucio_ w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-01-2017, 04:26
  3. [silnik] Wymiana pompy wody m73n
    Przez Rafi84 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-08-2015, 19:42
  4. vanosy po wymianie uszczelek na głowicy
    Przez Zajefajny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 20:47
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 10:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •