Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Pytanie o steptronic w e38 728ia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27

    Pytanie o steptronic w e38 728ia

    Witam! Mam pytanie odnośnie steptronica w mojej e38.Otoz zauwazylem ze mając włączony tryb pracy na D to przy zmianie biegów odczuwalne jest delikatne szarpniecie w czasie zmiany biegów,natomiast jeśli auto jest w trybie manualnym to zmiana biegów jest praktycznie niezauwazalna. Czy to znak ze dni skrzyni są już policzone??pozdrawiam

  2. #2
    Żaden koniec skrzyni. Bez stresu ;) Trzeba by sprawdzić olej itp. Wymieniałeś wogóle olej? :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27
    Damias nie wlasnie nie robilem nic ze skrzynią. Chodzi mi o to czy zmiana biegów w dobrze działającej skrzyni ma prawo być wyczuwalna czy nie ?? Bo u mnie to jest naprawde bardzo delikatne ale zauwazylem ze w trybie manualu prawie wogole nie czuc że zmieniają się biegi.

  4. #4
    Najpierw zmień może olej w skrzyni. Jeśli te szarpnięcia są bardzo delikatne to może Ci się wogóle wydaje ;) Może niech ktoś to jeszcze sprawdzi i stwierdzi czy szarpie :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27
    Damias przebieg mojego auta to aktualnie ok. 144tys.km potwierdzony przez serwis, i jest to według mnie mały przebieg jak na e38 więc wydaje mi się że ze skrzynią nie powinno dziać się nic złego, ale wiadomo w życiu różnie bywa więc chyba będzie trzeba oddać auto w odpowiednie ręce żeby po zimie zrobić mały przegląd.

  6. #6
    Vip Vip Awatar wisior
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    1,296
    BMW
    BMW E61 525ia
    Skąd
    Gdańsk
    Witam , jeżeli czujesz delikatnie jak automat zmienia biegi jest to normalne zachowanie skrzyń biegów .

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •