Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: 760i dziwny dzwięk przy nadkolu.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mateusze65
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    242
    BMW
    316d & 535i
    Skąd
    Katowice

    Post 760i dziwny dzwięk przy nadkolu.

    Witam, może mi ktoś powiedzieć, czy to ze w okolicy prawego tylnego koła, słychać dziwny dźwięk, (tzn, wydaje mi się ze słychać pompkę paliwa) jest normalne w 760i?? Czy to jakaś oznaka jej agonii? :D lub może jest za to odpowiedzialne całkiem coś innego?? Po zapaleniu gdy samochód normalnie stoi, dość głośno słychać taki dźwięk, wszystko działa prawidłowo, ale ten hałas trochę martwi.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Nagraj i podaj linka

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mateusze65
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    242
    BMW
    316d & 535i
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    Nagraj i podaj linka
    niestety nie mam jak, bo dzieje się to w samochodzie który oglądałem w sobote... a w najbliższy weekend być może będę go miał już pod domem. Tak dopytuje co by później nie było poważniejszych problemów :)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie

    Post

    Zdecydowanie nie powinno być żadnych zaskakujących dźwięków. Zalecałbym ostrożność i wcześniej czy później liczyłbym się z ryzykiem naprawy czegoś. Nie wiem jaki to dżwięk. Może jest wyciek z dynamic drive i auto opada i wtedy jednocześnie pracuje kompresor który go podpompowuje żeby trzymał poziom. Tak czy siak szykują się koszty. Tam nie ma prawa być żadnych dziwnych dzwięków poza rurą wydechową.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mateusze65
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    242
    BMW
    316d & 535i
    Skąd
    Katowice
    Też o tym pomyślałem, nawet wypytywałem sprzedającego czy rano nie leży na ziemi całkiem, ale zarzeka się na wszystkie świętości ze jest tak jak powinno. Hmmm... no nic, będę myślał nad tym jeszcze. Dzięki

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Chyba że to głośny dźwięk od razu po odpaleniu, który za chwilę znika. Wtedy mogłaby to być pompa powietrza wtórnego, ale nie jestem do końca pewien czy taka występuje w 760i :)

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez bmw Zobacz posta
    Zdecydowanie nie powinno być żadnych zaskakujących dźwięków. Zalecałbym ostrożność i wcześniej czy później liczyłbym się z ryzykiem naprawy czegoś. Nie wiem jaki to dżwięk. Może jest wyciek z dynamic drive i auto opada i wtedy jednocześnie pracuje kompresor który go podpompowuje żeby trzymał poziom. Tak czy siak szykują się koszty. Tam nie ma prawa być żadnych dziwnych dzwięków poza rurą wydechową.
    Cytat Zamieszczone przez Mateusze65 Zobacz posta
    Też o tym pomyślałem, nawet wypytywałem sprzedającego czy rano nie leży na ziemi całkiem, ale zarzeka się na wszystkie świętości ze jest tak jak powinno. Hmmm... no nic, będę myślał nad tym jeszcze. Dzięki
    Dynamic Drive jest hydrauliczny, więc wyciek byłoby widać. Auto od tego nie opadnie. Opaść może, jak masz samopoziomujące się zawieszenie z tyłu, ale przy tak dużym wycieku powietrza byłby raczej komunikat na zegarach.

    Cytat Zamieszczone przez prezE32s Zobacz posta
    Chyba że to głośny dźwięk od razu po odpaleniu, który za chwilę znika. Wtedy mogłaby to być pompa powietrza wtórnego, ale nie jestem do końca pewien czy taka występuje w 760i :)
    W 760i też jest ta pompa, ale ona jest z przodu po prawej stronie, a koledze coś się działo z tyłu.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mateusze65
    Dołączył
    Oct 2015
    Posty
    242
    BMW
    316d & 535i
    Skąd
    Katowice
    nie, właśnie ze po odpaleniu słychać to cały czas :) przynajmniej z 10 minut na pewno to było słychać jak biegałem na około auta...

    Dokładnie, przy tylnym prawym kole to słychać najbardziej.
    Ostatnio edytowane przez Mateusze65 ; 01-03-2017 o 20:30

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Dziwny dzwięk przy zmianie biegu
    Przez sebol45 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 70
    Ostatni post / autor: 17-06-2017, 22:20
  2. [pozostale] dziwny dzwięk przy 1000 obrotów
    Przez dealer25 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-08-2015, 09:01
  3. [silnik] dziwny dzwięk silnika
    Przez Barbel w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-08-2014, 15:57
  4. dziwny dzwięk
    Przez leni12 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 10:00
  5. dziwny dzwięk przy odpaleniu
    Przez gibi1984 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 20:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •