Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: [mechanika] USZCZELKA POD GŁOWICĄ w M60

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    20
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa

    [mechanika] USZCZELKA POD GŁOWICĄ w M60

    I niestety... moj samochodzik posiada przypadłość, której się w v8 obawiałem... Ubywa płynu chłodniczego przy braku zewnętrznych wycieków z układu chłodzenia... silnik zachowuje temperaturę, w płynie chłodniczym nie widać oleju w oleju nie widać śladów płynu chłodniczego(rzadnej białej mazi). Silnik z zewnątrz czyściutki bez rzadnych wycieków...

    Zrobili mi test na obecność dwutlenku węgla w chłodnicy i niestety wypadł pozytywnie... Zatem na 100% uszczelka pod głowicą, albo głowica albo pęknięty blok, czy mam rację?(mam nadzieję że tylko to pierwsze)

    Hmm najgorsze jest to że w tym samochodzie uszczelka pod głowicą była już robiona około rok temu(są ślady) powiedział mi o tym poprzedni właściciel przy kupnie... Ostatnio rozmawialem z nim na ten temat i powiedzial ze przegrzal silnik i padly uszczelki... po zrobionych uszczelkach samochód malo przejechal bo byl uzywane jako 3 auto...
    No własnie... coś panowie machanicy spier* Mam nadzieje ze po prostu spartaczyli usczelki... Powiedzcie mi drodzy forumowicze czy mozliwy jest nastepujacy scenariusz, ze zdjeli glowice, okazalo sie, ze to blok jest uszkodzony a nie uszczelka, czy glowica, wiec zakrecili to wszystko z powrotem i mowia wlascicielowi zeby albo sprzedal albo rozgladal sie za silnikiem...

    I co ja mam teraz zrobic? Kupic silnik od angola( znalazlem juz na allegro za 2000PLN;)) i wymienic motor czy robic te uszczelki?

    Kupujac nowy motor ryzykuje ze bedzie taki sam albo jeszcze gorszy i starce pieniadzze na transport i robote za przelozenie i znowu bede w martwynmm punkcie...

    Teraz moje pytania do Was:

    1. Czy jak zdejmie sie glowice to na 100% mozna stwierdzic ze blok jest sprawny?(nie chce zeby kolejny mechanik zmienil glowice a okazalo sie ze to blok jest uszkodzony)
    2. Prosze osoby ktore miały taki sam problem o wypowiedzenie się jak się to u nich skończyło... na samych uszczelkach czy na wymianie silnika...
    3. Mechanicy powiedzieli mi ze kupno samego bloku jest nieoplacalne... lepiej wymienic caly silnik. Ale kupujac sam blok widzialbym ze jest nieuszkodzony w przeciwienstwie do całego silnika...
    4 . Zmiana uszczelki pod glowicą jest podobno bardzo pracochłonna... Ale czy jest trudna??? Dałbym radę sam to zrobić, jeżeli nigdy wcześniej nie wymieniałem uszczelki pod gowicą? Mam w razie czego kogoś kto mi coś doradzi... ale stał nade mną raczej cały czas nie będzie.

    Jak to jest w końcu z silnikami od angoli? Czytałem 2 posty w których jedni śmiali się z drugich że silniki nie pasuja, albo pasuja, albo pasuja ale po niewielkich przeróbkach... Jak to w koncu jest?

    Czy do mojej skrzyni biegow (chyba 5hp24) pasuje jakiś inny motor? Np. 3.5 albo 3.0?

    Dzieki za wszelkie wskazówki!

    ;( ;(;(;(;(



  2. #2
    Silnik od angola pasuje, tylko trzeba przelozyc kolektory wydechowe, lapy pod silnik i wywiercic dziure pod rozrusznik. Poza tym wszystko pasi ;)

    Jesli nie naprawiales silnika, to raczej odradzam samemu naprawianie M60. Silnik nie jest trudny, ale nie jest to dobry pomysl, zebys samemu pierwszy raz rozbieral SOBIE silnik. Oczywiscie nie watpie w Twoje umiejetnosci, ale odpusc sobie..

    tak naprawde to trzeba zdjac glowice i oddac do szlifierzy na probe szczelnosci i czekac co powiedza. Samemu nie oszacujesz czy peknieta Pozniej nalezy przyjrzec sie uszczelkom, moze byly zalozone jakies niemarkowe i stad klops... Polecam ori i goetze. Kilka silnikow zlozylem na goetze i smigaja az milo ;)

    Jesli masz mozliwosc przejechania sie angolem - dawca to tez jest dobre wyjscie. Pomierzyc kompresje, sprawdzic oleje i plyny i jesli OK, warto zaryzykowac
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    20
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Warszawa
    Hmm no właśnie głowice można dać na sprawdzenie, a blok? Skoro uszkodzeń nie widać to może sie okazać że po robocie i wydaniu 2200PLN problem nie zniknie bo byla to wina bloku... Dobrze mowię?

    A co douszczelki to jakas dziwna sprawa... w jednej z uszczelek widac slady silikonu... tak sie chyba tego nie zostawia popapranego silikonem... Moze poprzedni mechanicy oszukali gościa i mu po prostu na silikon zaklajstrowali czy cos? Albo on zalatał doraźnie?

    Niestety wiekszość silników jest wyjęta ;( A M60 to udalo mi sie tylko 2 znalezc przy czym tylko jeden w jakiejs ludzkiej cenie... Silinkow 3.0 i 3.5 jest multum, 4.4 tez kilka, ale 4.0 jak na lekarstwo... Stad moje pytanie czy pasuje inny silnik...

    Boje sie 2 rzeczy:
    A. Zrobie uszczelke a bedzie to wina bloku i dalej to samo...
    Drugie wyjscie
    B. Kupie silnik i bedzie niesprawny

    Czytalem wypowiedzi osob ktore kupowaly glowice na allegro... Czesto musieli 3 razy kupowac i zwracac, bo byly niesprawne. Nie wiem jak jest z silnikami...
    Co tu wybrac...;) Co waszym zdaniem obarczone jest wiekszym ryzykiem?

    Trzecie wyjscie:
    C. Sprzedac betę i kupic golfa albo Uno :(

  4. #4
    Cytat Zamieszczone przez Yngvie

    Boje sie 2 rzeczy:
    A. Zrobie uszczelke a bedzie to wina bloku i dalej to samo...
    Drugie wyjscie
    B. Kupie silnik i bedzie niesprawny
    Trzecie wyjscie:
    C. Sprzedac betę i kupic golfa albo Uno :(
    Ad. A: na pocieszenie powiem, ze nie widzalem M60B40 z uszkodzonym blokiem - zawsze padaly glowice i/lub uszczelki

    Ad. B: niestety kupno silnika zawsze jest obarczone ryzykiem i dlatego pisalem o przejechaniu sie dawca - co oczywiscie nie zawsze jest mozliwe

    Ad. C: nie wchodzi w rachube ;)

    oczywiscie ze nic nie powinno byc pod glowica popaprane silikonem. Uszczelka ma cienka warstewke kleju, ktory rozgniata sie po dokreceniu, ale na 100% nie wyjdzie poza glowice. cos jest spartolone
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    Ja bym na Twoim miejscu się pokusił i próbował naprawić. Moim zdaniem to uszczelka ale najgorsze co by mogło być to głowica ( choć nie sądzę ) wymienisz uszczelkę, głowicę dasz do planowania i sprawdzenia i po złożeniu będzie ok :D

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    ja uważam że przed kupnem motoru trzeba najpierw prześwietlić swoje głowice żeby wiedzieć na czym stoisz.Jak wyjdzie ze pęknięta to wtedy będziesz szukał.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  7. #7
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat

    NIE TRZEBA NIC WIERCIĆ W każdej skrzyni czy to automat czy nie ma manual jest miejsce na rozrusznik z 2 stron , więc nie należy nic wiercić tylko przełożyć rozrusznik na 2 stronę

    i jest to jedyna zmiana jeśli chodzi o silnik ! a nie jego osprzęt :)
    Niestety tu nie masz racji- w silniku z UK trzeba wywiercic/wyciac otwor na glowke rozrusznika! Otwory na zamocowanie rozrusznika sa przygotowane i wzmocnione fabrycznie po obu stronach, ale w celu oslony sprzegla i kola zamachowego przed brudem otwor na rozrusznik jest w KAZDYM silniku V8 po przeciwnej stronie fabrycznie zaslepiony ;) (czy nasz czy UK obojetnie ale maja tylko jeden otwor)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat

    Cytat Zamieszczone przez BOSS
    Cytat Zamieszczone przez NikosWariat

    NIE TRZEBA NIC WIERCIĆ W każdej skrzyni czy to automat czy nie ma manual jest miejsce na rozrusznik z 2 stron , więc nie należy nic wiercić tylko przełożyć rozrusznik na 2 stronę

    i jest to jedyna zmiana jeśli chodzi o silnik ! a nie jego osprzęt :)
    Niestety tu nie masz racji- w silniku z UK trzeba wywiercic/wyciac otwor na glowke rozrusznika! Otwory na zamocowanie rozrusznika sa przygotowane i wzmocnione fabrycznie po obu stronach, ale w celu oslony sprzegla i kola zamachowego przed brudem otwor na rozrusznik jest w KAZDYM silniku V8 po przeciwnej stronie fabrycznie zaslepiony ;) (czy nasz czy UK obojetnie ale maja tylko jeden otwor)
    ale nikt nie zabra zrobić zaślepki z blaszki ? wg twojej idiologi trzeba też stary otwór w silniku zaspawać by też nie leciał brud :)
    A co ma piernik do wiatraka?? Pisales ze nie trzeba nic wiercic w silniku nazywajac wypowiedz sylwka bzdura a on sam mial 105% racji wiec ci napisalem jak naprawde jest bo sam walnales bzudre- wiec o co ci chodzi z ta "idiologi" zaslepka??

    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    59
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Łódź
    Ja bym chciał jeszcze na główny temat postu. Najlepszym rozwiązaniem w twoim przypadku jest zdjęcie głowic i sprawdzenie wszystkiego, zanim pomyślisz o nowym silniku. Kiedy zdejmiesz głowicę i masz mechanika, który ma trochę pojęcia to powie ci od razu jaka była przyczyna. Jeżeli miałbyś pęknięty blok, to byłbyś pierwszy, którego spotkałem z taką przypadłością, najprawdopodobniej jest to po prostu wydmuchana uszczelka. Operacja jest prosta, choć nie tania (jeżeli chcesz to zrobić dobrze). Samo zdjęcie głowic wystarczy, żeby określić problem, ale możesz także dać głowice do prześwietlenia, żeby mieć 100% pewności że nie ma mikro uszkodzeń. Ja za każdym razem wolałem rozbierać swój silnik i robić, niżeli kupować nowy motor, z dwóch powodów. Jak rozbierzesz swój motor, to wiesz co masz, bo sam to robiłeś i masz pewność. Z drugiej strony kupisz silnik od kogoś i na początku będzie dobrze, ale potem ... tego nikt nie wie :). Tym bardziej, że głowice zrobisz za połowę kosztu przełożenia silnika.
    626 KM i 1010 Nm ....

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    takj sie zastanawiam, jak i w jakim miejscu moze pęknąc blok aby kompresja szła do wody??? wydaje mi sie ze uszcelka nawet dotyka do tulei i sam blok niema tu nic do gadania, woda do oleju OK ale kompresja??? niewiem czy to mozliwe, chyba ze sie myle

    nikos a moze kiedys dla angola padl silnik, zalozyl z europejczyka a pozniej ty kupiles z tego angola i zakladasz do siebie :hah:

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •