Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Problem z e65. Radio, nawigacja i i-drive

  1. #21
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Trzaski w głośnikach mogą być spowodowane końcówkami mocy, ale może to być też wina procesora audio o czym wspominałem już.
    Powód może być też zupełnie inny. Inne urządzenie na światłowodzie przerywa obwód i stąd trzask i brak prawidłowego działania I-Drive.


    W każdym przypadku podstawa to dobra diagnostyka układu światłowodowego, a później dopiero wymiana bądź ominięcie jakiegoś modułu(i zastąpienie pętlą światłowodową)


    Nie da się na odległość, jednoznacznie powiedzieć co jest uszkodzone.
    Co w momencie gdy oddacie ASK do naprawy końcówek, a problem nadal będzie występować?
    Podstawa to najpierw wykluczyć procesor w ASK i/lub Logic7, a dopiero później zabierać się za końcówki mocy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    No i u mnie już jest gitarka powiedzmy. Po sprawdzeniu wszystkiego wyszło na to że padło ASK. Tu podziękowania dla kolegi Strema81 za podpowiedzi. Wymiana radia na polift i sprawa rozwiązana wszystko bangla jak należy. Do zrobienia zostały końcówki mocy w Logic7. Otworzyłem go i troszkę się zdziwiłem kiedy zobaczyłem, że jednej końcówki już nie ma. Wygląda to teraz tak że działa wszystko prócz subwooferów. Lewy nie gra w ogóle (brak końcówki) a prawy próbuje się ogarnąć ale wydaję dźwięki jak świnia kaszel hehe. W sumie mógłbym sam spróbować zmienić końcówki ale nie znalazłem informacji jakie miały by byc zamienniki. Z tego co wiem to te ze wzmacniacza są już nie produkowane.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    151
    BMW
    bmw 745 e65
    Skąd
    Nowa Sól

    Post

    Cytat Zamieszczone przez toomas Zobacz posta
    No i u mnie już jest gitarka powiedzmy. Po sprawdzeniu wszystkiego wyszło na to że padło ASK. Tu podziękowania dla kolegi Strema81 za podpowiedzi. Wymiana radia na polift i sprawa rozwiązana wszystko bangla jak należy. Do zrobienia zostały końcówki mocy w Logic7. Otworzyłem go i troszkę się zdziwiłem kiedy zobaczyłem, że jednej końcówki już nie ma. Wygląda to teraz tak że działa wszystko prócz subwooferów. Lewy nie gra w ogóle (brak końcówki) a prawy próbuje się ogarnąć ale wydaję dźwięki jak świnia kaszel hehe. W sumie mógłbym sam spróbować zmienić końcówki ale nie znalazłem informacji jakie miały by byc zamienniki. Z tego co wiem to te ze wzmacniacza są już nie produkowane.
    zadzwon bo moge ci pomóc z logic7 tez za pół ceny :-D

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    202
    BMW
    E65 745i 05r.
    Skąd
    Kalisz
    Cytat Zamieszczone przez toomas Zobacz posta
    . W sumie mógłbym sam spróbować zmienić końcówki ale nie znalazłem informacji jakie miały by byc zamienniki. Z tego co wiem to te ze wzmacniacza są już nie produkowane.
    Napisałem Ci tu: http://7er.pl/showthread.php/46688-P...MOST-e65/page2

    TDA1562

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar toomas
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    101
    BMW
    E 65 735i
    Skąd
    boat city
    Dzięki! Nie zauważyłem odpowiedzi w tamtym poście.

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    8
    BMW
    750i
    Skąd
    Gdynia
    Odświeżę ten wątek. Radio się nie włącza i nie gra. CD się załącza i wyłącza. Ekranik nawigacji co chwile miga a najważniejsze - po wyjęciu kluczyka ekran monitora nie gaśnie.
    Zaczęło to się dziać po odłączeniu minusa akumulatora i ładowania go w samochodzie. Po naładowaniu i podłączeniu minusa usterki jak wyżej.
    Proszę o pomoc w diagnozie.

  7. #27
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Spróbuj odłączyć klemy na jakiś czas. Ew. Po odłączeniu, Zewrzeć je ze sobą na chwilę
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    8
    BMW
    750i
    Skąd
    Gdynia
    Cursor dziękuje za podpowiedz. Złączenie klem nic nie dało. To działało w E38 - teraz mam E65. Zacząłem od podmiany radia ale to nic nie dało. Zauważyłem jednak że światełko w światłowodzie miga dokładnie tak jak miga ekran nawigacji i przerywa dźwięk z CD. Szybko zaczął się rozładowywać akumulator na postoju. Nie można było go podładować- na ładowarce SENA napięcie się bujało 12,2 do 14,1V. Zacząłem się przyglądać pętli MOST. Najłatwiej było zacząć od schowka. Rozłączyłem tą pętle i ponownie podłączyłem. O dziwo ekran nawigacji przestał migać. Włożyłem z powrotem moje sprawne radio i wszystko wróciło do normy. Nawigacja nie miga, radio gra normalnie, CD nie przerywa, ekran po wyjęciu kluczyka gaśnie, telefon działa, akumulator ładuje się normalnie.
    Co było przyczyną tych usterek po prostu nie wiem. Jedynym moim "grzechem" chyba było ładowanie ładowarką MAGNUM bez odłączania klem ładowanie akumulatora napięciem 16,2 V. Ale to podobno można. Ładowałem takim wysokim napięciem bo cały czas miernik pokazywał że akumulator jest niedoładowany i ma tylko 50% pojemności. Problem jaki pozostał to wysoki pobór prądu do uśpienia
    prawie 11 A. Będę wymieniał PM ale nie wiem czy to pomoże. Opisuje tak rozwlekle bo może to się komuś przyda. Pozdrawiam wszystkich.

  9. #29
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wysoki pobór prądu przed uśpieniem jest często normalny.
    Napięciem 16,2V można ładować zwykłe akumulatory kwasowe. AGM nie można ładować takim wysokim napięciem.
    Poza tym. Wiele sterowników przy napięciu powyżej 16V wyłącza się, dlatego jak chcesz ładować takim napięciem to najlepiej sam akumulator
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Podobne wątki

  1. [zawieszenie] Problem z Dynamic Drive w e65, komunikat po ostrym wejsciu w zakret.
    Przez ADASIO w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 17:13
  2. [audio/video] Nawigacja e65 Problem z kostką
    Przez zofx w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 12:42
  3. [elektronika] E66 730d - problem - Błędy Dynamic Drive, ABS, Skrzynia
    Przez Loyd w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 19:35
  4. [elektryka] Problem z Dynamic drive w e65.
    Przez skub w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 08:48
  5. [audio/video] radio problem
    Przez lockbud w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-05-2011, 13:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •