Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 43

Wątek: Stukanie w silniku n62b44 nie vanos i valvetronic

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Nowy silnik już ma powymieniane uszczelki, wjedzie do auta we wtorek, bo jeszcze czekam na nowy konwerter z Niemiec. Okazało się że stary konwerter był już regenerowany do tego nie profesjonalnie i nie ma możliwości ponownej jego regeneracji. Koszt eksploatacji auta zaczynają być mocno absurdalne, mam nadzieję że już będę miał bezawaryjną jazdę tym autem.
    Ostatnio edytowane przez x-factor ; 11-03-2017 o 12:56

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    34
    BMW
    E65 N62B36
    Skąd
    Skarżysko Kamienna
    Sorry że odgrzebuje stary temat ,ale mam to samo zatarty 7 cyl + stukanie . Ktoś wie czemu się tak dzieje ? Bo już chyba z 10 przypadek znalazłem zatartego 7 cylindra . Już mam dosyć tego silnika n62 , już z tds'em nie miałem tyle problemów co z tym ...

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez zy_to Zobacz posta
    Już mam dosyć tego silnika n62 , już z tds'em nie miałem tyle problemów co z tym ...
    Jak dla mnie toś Ty Ameryki nie odkrył
    Kiedyś to BMW robiło silniki,takie prawdziwe 6-cio cylindrowe,niezniszczalne a potem zaczęli robić ..hhmmm jak to nazwać ...jednostki napędowe, przekombinowane do tego z gownianych materiałów a co nowsze robiią to większe gowno.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 31-03-2017 o 12:15

  4. #34
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    111
    BMW
    745i
    Skąd
    Bojadła
    Jak coś delikatnie puka tak naprawdę słyszalne to jest tylko na wolnych obrotach to się martwić?
    Kompresja mierzona, w miarę równo 11-5/ 12 na każdym z cylindrów

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez JoGi Zobacz posta
    Jak coś delikatnie puka tak naprawdę słyszalne to jest tylko na wolnych obrotach to się martwić?
    Kompresja mierzona, w miarę równo 11-5/ 12 na każdym z cylindrów
    Mnie martwi każde puknięcie,czy to jedno czy takie non stop. Moją poprzednią e65 która była w stanie naprawdę mega sprzedałem tylko z jednego powodu.....tego cholernego ,nieudanego wg mnie N62. Sprzedawałem ją aż dwa dni za nie małą cenę ,ale była idealna lecz mimo wszystko mnie ten silnik tak stresował i widmo jego drogich napraw ,że postanowiłem się rozstać z nią.
    Każdy motor N62 który osłuchiwałem tykał w prawej głowicy od przodu. Dla mnie nie do przyjęcia. Taka V8 ma mruczeć jak kot i porównując pracę tego silnika z silnikami V8 np AUDI 4.2 pb czy Mercedesa V8 to śmiało stwierdzam ,że BMW powinno się wstydzić.
    Wiem ,że teraz dostanę baty od innych ale to jest moje zdanie i go nie zmienię. Wolę jezdzić moim pierdociplem M54 ale spać spokojnie. Może się powtarzam ale naprawdę mam spokój ducha i te 100 kucy nie da mi nic więcej co ja oczekuję. Jedno wiem na pewno. Każdy silnik w BMW którego kod zaczyna sie na literę "N" to są potencjalne i niejednokrotnie duże problemy. Era prawdziwych motorów "M" już chyba nigdy nie wróci.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 01-04-2017 o 08:05

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    A ja tam sądzę, że nawet 3,0 jest ok do 7er. Zależy kto czego wymaga po samochodzie. Niektórym nawet V12 544KM jest mało i myślą o chip'ie.

    Co do pukania, to ja bym go nie ignorował. Nie jestem zwolennikiem tezy "jeździć, aż się zepsuje". Takie podejście generuje dodatkowe koszty, czasami brutalnie wysokie.

    Każde auto się psuje, a jak mówią, że jest inaczej, to znaczy, że jest bardzo słabo rozpracowany. Ostatnio czytałem z ciekawości o Lexusie i tam właśnie bardzo mocno gloryfikują tą markę, że możnaby uwierzyć, że auto jest 100% bezawaryjne. Wydaje mi się, że podobnie jest z Maserati, czy Infiniti. Mało popularne auta, stąd mniej wiadomo o usterkach. Bardzo dobrym przykładem jest tytułowa usterka, która teraz dopiero u nas wypływa, mimo, że 7er 'ów jeździ w brud.

    Widziałem ostatnio ranking które auto najczęściej się psuje na świecie. Wyszło, że dla Europy i Stanów Toyota, BMW i VW, a dla wschodu Renault i chyba Hyundai. Problem w tym, że jeździ tego najwięcej i dlatego przodują w rankingu.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 01-04-2017 o 10:27

  7. #37
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    pierdociplem M54.
    Przecież to bardzo fajny silnik

  8. #38
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    463
    BMW
    BMW 745 I e65 2005r
    Skąd
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez JoGi Zobacz posta
    Jak coś delikatnie puka tak naprawdę słyszalne to jest tylko na wolnych obrotach to się martwić?
    Kompresja mierzona, w miarę równo 11-5/ 12 na każdym z cylindrów
    Odpinasz świece po kolei jak przy którejś przestanie pukać to wiesz, że to coś związanego z komorą spalania ewentualnie układ korbowo tłokowym, albo zamów endoskop koszt 80 zł na alledrogo i sprawdź co się dzieje w środku. Co do przyczyny przytarcia cylindra to dużo osób twierdzi że to kwestia przegrzania silnika, słyszałem też opinie o kołysaniu tłoka który kantuje?

  9. #39
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Kołysanie tłoka przeważnie jest z powodu wadliwych pierścieni. Któryś się przyciera i dlatego kantuje.

    Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

  10. #40
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez darekbb Zobacz posta
    Przecież to bardzo fajny silnik
    Wiem

Podobne wątki

  1. [silnik] Stukanie valvetronika po stronie kierowcy w N62B44
    Przez faziczeq w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-01-2017, 15:51
  2. [silnik] Valvetronic
    Przez Colds0ul w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 11:06
  3. Stukanie w skrzyni na zimnym silniku.
    Przez pablo_k3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 14:05
  4. [silnik] e65 745i stukanie w silniku
    Przez rogalex w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 69
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 19:55
  5. stukanie na zimnym silniku
    Przez dOOm_PL w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 11:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •