Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Klekot spod maski?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    15
    BMW
    735iL
    Skąd
    Radom

    Post Klekot spod maski?

    Witam,

    Szukalem w necie informacji nt. klekotania z pod maski... ile ludzi tyle opini znalazlem.

    Koledzy, bunia stala ok 2tyg. (na dworzu - snieg, mroz itp). W ostatni piatek odpalilismy ja, zapakowalismy dzieciaki i wio do sklepu. W drodze zaczelo cos klekotac z pod machy. Do domu trzeba bylo wrocic wiec pojechachalismy do domu. Oprocz klekotania zadnych ale to zadnych innych objawow - nic nie szarpie, nie kaszle, mocy ma ile miala. Efekt klekotania - jedynie dzwiekowy. To klekotanie jest analogiczne do ilosci obrotow - tempo klekotania wzrasta wraz z wciskaniem gazu, bez znaczenia czy w czasie jazdy czy na postoju. Klekot pojawil sie znikad i nagle... myslalem, ze moze popychacze. Kupilem w sobote olej, dolalem swiezego (10w40 - wiem wiem, niektorzy leja 5w ale u mnie bylo 10 i nie mieszalem). Dzis bunia chodzila sobie na podworku ponad godzine. A klekotanie jakby mniejsze, ale dalej jest.

    Bunia to 3,5 97rok. Z przed 98 roku ponoc nie maja Vanosow wiec to chyba nie to. Jakies pomysly co to moze byc? Dzis powinienem miec kabel to podepne INPE, moze cos podpowie.

    W razie ewentualnosci podrzuccie co Wam do glowy przychodzi. Z kazdym usterkowym pomyslem jak byscie mniej wiecej byli w stanie okreslic mozliwy koszt naprawy.

    Siedze teraz w robocie ale zonka nagrala filmik jak to klekota. Wrzucam go tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=1joR...ature=youtu.be


    Koledzy tylko badzcie litosciwi w diagnozach :D Naprawa ukochanej buni przy wydatkach na dwojke dzieciaczkow moze mezczyzne doprowadzic to lez :P

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    105
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Kętrzyn
    Sprawdź świece bo może przez mróz któraś się wykrecila choć wątpię że to świeca bo trochę za głośno klekocze.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Łańcuch,napinacz ,ślizgi. No chyba że któryś hydraulik.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    W czasie pracy silnika odkrec korek wlewu oleju jesli dzwiek sie nasila to diagnoza kolegi miro.
    Moze nawet bedzie widac jak sobie lancuch luzno skacze.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    153
    BMW
    było: e38 730d '01, e46 328i '98, e39 520d '01, e38 740iL '00, e61 530xi '05, jest : e61 520d '07
    Skąd
    szczebrzeszyn
    tak czy inaczej czeka Cię wymiana całego rozrządu bo nie warto wymienić tylko np ślizgu - sama robota 1000-1200 zł jak już wszytko rozebrane to trzeba robić. U mnie klekotało z lewej strony - stojąc przodem do silnika (ślizg).
    Całośc wyszła 4400 zł razem z uszczelkami Vanosa

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    15
    BMW
    735iL
    Skąd
    Radom
    Koledzy, a więc tak: idąc za radą kolegi Sanndman na pracującym klekoczącym silniku odkręciłem korek wlewu oleju i.... auto przestało klekotać. Silnik się podławił czyli dostał lewego powietrza (co chyba świadczy o należytej szczelności), pochlapał olejem, ale łańcuchy chodziły równiutko! Zakręciłem korek i auto chodziło jak ta lala - cichutko i elegancko. Dzisiaj rano odpalam z ciekawości a tu znowu klekocze - może nie tak bardzo jak na wczoraj załączonym filmiku ale klekocze.

    Jakieś diagnozy / pomysły?

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Może odma zamarzła, kiedy wymieniałeś?

    Trochę to słychać jak ciśnieniowy ten klekot, a nie mechaniczny. Może faktycznie świeca puściła.
    pozdrawiam Bartek

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Birkoff Zobacz posta
    Koledzy, a więc tak: idąc za radą kolegi Sanndman na pracującym klekoczącym silniku odkręciłem korek wlewu oleju i.... auto przestało klekotać. Silnik się podławił czyli dostał lewego powietrza (co chyba świadczy o należytej szczelności), pochlapał olejem, ale łańcuchy chodziły równiutko! Zakręciłem korek i auto chodziło jak ta lala - cichutko i elegancko. Dzisiaj rano odpalam z ciekawości a tu znowu klekocze - może nie tak bardzo jak na wczoraj załączonym filmiku ale klekocze.

    Jakieś diagnozy / pomysły?
    W takim układzie zacząłbym od odmy.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    47
    BMW
    E38 4.4 V8
    Skąd
    Kraków
    Jak mi tak klekotało to się rozrusznik zaciął :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    15
    BMW
    735iL
    Skąd
    Radom
    Koledzy, dopiero dzisiaj miałem czas żeby podejść z komputerem do bmki.

    Inpa pokazała mi 3 błędy tj. : 67, 74, 139

    Po skasowaniu wszystkich wracał jedynie błąd 139.

    Dodatkowo sprawdziłem w statusie stan pracy na poszczególnych cylindrach i na pierwszym cylindrze komputer pokazał jakieś chore odczyty - praktycznie cały pasek na czarno był :D Czyżby świadczyło to rzeczywiście o tym, że może to być coś ze świecami i to powoduje nierówną pracę silnika?

    Ktoś wyżej zasugerował odmę. Zmieniana była w wakacje 2016 więc tą diagnozę chyba bym wykluczył ;)

    Jakieś pomysły w kontekście tego co opisałem wyżej?

Podobne wątki

  1. [silnik] e65 730d klekot
    Przez oizo_pl w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 23-02-2019, 09:25
  2. [silnik] 728i dym spod maski
    Przez maxiSSkyline w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 11:25
  3. [silnik] Dym spod maski!
    Przez neonunit w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-08-2013, 18:31
  4. [silnik] Przeraźliwe wycie spod maski
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-03-2013, 22:13
  5. [ elektryka] Kable spod maski silnika
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-04-2010, 10:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •