Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48

Wątek: Czy kupilibyście jeszcze raz e65 ?

  1. #31
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez jaro5 Zobacz posta
    Ja to nie wiem co wy tak piszecie z tą awaryjnością F01.Czy komuś to auto się zepsulo,że stanął na środku ulicy ????? Łapki do góry.Komu ??

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Podobno euro_tuned miał problemy, ale jego to tu już dawno nie widziano ;) Tak, czy siak, ja podpisuję się pod tym co Inpex napisał. Nie zapominajcie, że my jesteśmy w pewnym sensie maniakami serii i trochę mamy spaczone podejście w związku z tym.

    Taka historia mi się przypomniała. Myślę, że odda analogię. Mam kumpla lekarza i on kiedyś powiedział (wtedy jako student jeszcze), że sama świadomość, co można złapać od przygodnego seksu sprawia, że woli mieć jedną, ale sprawdzoną ;) U nas jest analogicznie: sama świadomość, że nasłuchaliśmy się o problemach V8 w F01 sprawia, że boimy się tej serii...... a zupełnie niepotrzebnie ;)

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Podobno euro_tuned miał problemy, ale jego to tu już dawno nie widziano ;) Tak, czy siak, ja podpisuję się pod tym co Inpex napisał. Nie zapominajcie, że my jesteśmy w pewnym sensie maniakami serii i trochę mamy spaczone podejście w związku z tym.

    Taka historia mi się przypomniała. Myślę, że odda analogię. Mam kumpla lekarza i on kiedyś powiedział (wtedy jako student jeszcze), że sama świadomość, co można złapać od przygodnego seksu sprawia, że woli mieć jedną, ale sprawdzoną ;) U nas jest analogicznie: sama świadomość, że nasłuchaliśmy się o problemach V8 w F01 sprawia, że boimy się tej serii...... a zupełnie niepotrzebnie ;)
    Myślę, że ilość ogłoszeń w stylu "nowy silnik" wskazuje na to że obawy są jak najbardziej uzasadnione. Mowa o silniku PB, jedyne wyjście to kupic z nowym motorem i bardzo często zmieniać olej i w miare możliwości kontrolować wtryski.

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Bo jak 7er to w dieslu :)
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  4. #34
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Miałem właśnie dodać wcześniej że jeśli bym kupił druga e65, to też by to było poliftowe 730d.

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja powiem tak. Jeżeli ktoś kupił ładny i zadbany egzemplarz E65 i bedzie go należycie serwisował to będzie chwalił . Będzie przekonywał ,że auto jest godne polecenia.
    Jak ktoś źle kupi to ja mu współczuję. Jest przecież na forum kilka tematów ,że ja osobiście pomału boję sie dalej czytać jak nieszczęśliwy wpisuje kolejne problemy.
    Z E38 jest troszkę inaczej bo to jest dużo mniej zaawansowany technologicznie a na pewno elektronicznie samochód .
    Tak samo jest z F01 w stosunku do E65 tyle ,że Fka jest zrobiona z dużo gorszych materiałów co jest raczej normalnym zjawiskiem w tych czasach. Wg mnie takie wtryski są świadomie zrobione aby pociągły za sobą dużo gorsze następstwa co też się dzieje. To jest gra o pieniądze i nic więcej.

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    49
    BMW
    E65
    Skąd
    Bolanda
    Zgadzam się z miro, masz rację ,niestety jest to następstwem krachu na giełdzie i od 2008 r , koncerny zaczęły produkować buble ale nie wszechstronne, bogate koncerny produkowały rzeczy , któe się ......, po dwóch latach trzech, może.
    Ten trend utrzymuje się długo nie mam na myśli tylko bmw, ale takie głupie praliki miele etc. Raczej dobrej marki , wykładają sie po 2 latach, zajrzyj na wczesniejsze egzemplarze.
    Ktoś mądry napisał już na tym forum , że teraz inżynier i projektant jest zaraz po ekonomiście w czerwonych szelkach i ten uj wyznacza przyszłość marki jakiejkolwiek
    jeżeli jesteś związany z jakąkolwiek marką - zapłacisz , bo jest to wpisane w exela tych czerwono-szelkowców,
    a jak jesteś nowicjuszem jak ja to zastanawiasz się " a jak to bmw takie awaryjne , to może hjundaja-jaja"
    ale zrazu odpowiedź płynie, że hjundjaja też cza naprawiać, to przeca tylko auto, a bezpieczeństwo (dla mnie 7er jest wyznacznikiem bezpieczeństwa-mam na myśli wypadki), dla jundaja nie jest już takie ważne nawet ten najwyższymodel.
    Dlaczego bmw zgadza się na wypuszczanie z fabryki czegoś co się zepsuje i nie będzie trwałe, dlaczego w imkę technologii czy ekologii, bo dzisiaj łatkę bardzo szybko można dorobić?
    świat zwariował poważnie
    koyaansqatsi- to dobry film oglądnijcie , impresja , ale z przekazem
    trzymajcie się!

  7. #37
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Myśle,że gość którego rzeczywiscie stać na świeze F01 ma raczej głęboko w dupie czy to auto stanie czy nie-a tymbardziej nie będzie wnikać co się tam popsuło..
    Pomijając to, czy mnie stać, czy nie... Z pewnością nie jest dla mnie problemem sam fakt, że auto padnie, a to, że będę stał pośrodku Niemiec, czekał na serwis, zapakują mi je na lawetę łapiąc hakiem bezpośrednio za felgę, później będę musiał wracać po samochód kawał drogi, szlag wie jak je naprawią, bo różne patałachy się trafiają i dotyczy to również ASO, gdzie mojemu koledze w F11 pospinali spód trytkami, zamiast przykręcić śrubami; a nie wszystko po nich sprawdzisz...

    Co do tematu. Stali bywalcy tego forum wiedzą, że zbyt szczęśliwie nie trafiłem - dałem sporo kasy, a auto miało kilka problemów. Na szczęście, jak dotąd, nie wiem o czym ktoś pisze używając zwrotów "poważny problem", "drogie części", "awaryjna elektronika", "problemy z iDrive"... Jak do tej pory, wymieniam rzeczy eksploatacyjne, które pozostawił mi poprzedni właściciel, bądź wyszły w międzyczasie. Czy bym kupił drugi raz e66...? Mam inny problem. Podobnie, jak wm10589, też wymieniam auta bardzo często, bo szybko mi się nudzą. Problem w tym, że teraz oglądam inne i nie mogę znaleźć nic, co by mi zastąpiło moje e66:
    - F01: nie ma zapasu - odpada.
    - Lexus: jak dla mnie bardzo duży problem z dostępnością części i sensownym forum, gdzie temat jest tak rozwalony, jak w przypadku BMW. Byłem zachwycony tym samochodem, wsiadłem, czar prysł.
    - Panamera: ceny części przesada, mieszczą się 4 osoby, kompletnie kosmiczne ceny w ASO i brak senownego forum.
    - Quattroporte: super dźwięk, silnik Ferrari i tutaj koniec zalet.
    - Mercedes: coś nie bardzo mi on leży. Kilka razy próbowałem się przekonać, bo na zdjęciach jest super, w realu już nie bardzo.
    - Infiniti M35: wygląd kompletnie nie dla mnie; serwisów jak na lekarstwo, a ich ceny nieakceptowalne.
    - A8: jak już to po 2010r., a ten znowu jak nie 4-osobowy, z tył podłokietniki bardzo nisko, znacznie lepsze wykończenie, niż BMW, ale za dużo niepasujących mi rzeczy. Diesel 4,2 - piękna sprawa, potężny dźwięk i sensowne spalanie = zasięg, który jest dla mnie ważny.
    - Pheaton: tak samo, jak A8
    - Mercedes GL, najbliżej obecnie jest na horyzoncie, ale muszę się do niego przymierzyć. Minus jednak będzie za prędkość na autostradzie - ciekawe jak będzie się zachowywał przy 160-180km/h. Kolejny minus, to brak sterowania tylnych siedzeń. Znowu nie to wszystko, co daje mi moje obecne BMW...

    Maruda jestem, ale niestety auto musi być dla mnie zawsze w gotowości, odpowiednio wyposażone (a tutaj jestem bardzo wymagający) i łatwe w serwisowaniu (dostępność części + wiedza w necie), bo nie lubię oddawać auta do serwisów i lubię też sam przy nich grzebać.

    Jak kupowałem auto tej klasy, to myślałem, że będą znacznie wyższe koszty jego utrzymania. Dotychczas, według moich obserwacji, jest to poziom Audi A6. Zamienników dobrych firm jest w brud, tak samo dużo jest sprzedających te części, przez co konkurują cenami i dostępność jest niemal natychmiastowa. Takie rzeczy, jak o-ring do rurki zasilania olejem skrzyni biegów, dostępny jest od zaraz w ASO, którego w okolicy mam kilka. Pękła mi linka przedniej maski, oryginał 10EUR (dostępność w 2 dni), w necie 15EUR i to z Wielkiej Brytanii, ale za to w 3 dni u mnie. Naprawdę mam lekką zagwozdkę ws. zmiany auta, a najbardziej obawiam się, że będę bardzo żałował zmiany.

    Podsumowując mój przydługi post: nie tylko "bym", ale zastanawiam się nad kupnem ponownie e66, ale 760Li. Chciałbym się zmierzyć z takim potworem i poczuć jak to jest posiadać taki silnik.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 05-02-2017 o 15:26

  8. #38
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    ja bym ponownie kupił E65....ale nie takiego golasa jak miałem :D :D

    F01 też bym kupił....

    e39 w kombi...pędzlem malowana.....ja ja żałuję że sprzedałem....

    Ogólnie to w e65 nic mi sie poważnego nie zepsuło i miło wspominam...

    Nawet teraz jakbym F01 sprzedał to może bym e65 kupił o tak na rok z sentymentu.

    F01 też sie nie psuje....także tyle ode mnie.
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  9. #39
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    HTM polecisz GL-em 180km/H spokojnie się prowadzi tylko hałas znacznie większy od E65. Wykończenie materiałów jak dla mnie przepaść w stronę BMW.
    Wydaje mi się ciut mniej zaawansowany elektrycznie przez co łatwiej naprawić. Trzeba niestety korzystać z forum ML i W211

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  10. #40
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez laso Zobacz posta
    HTM polecisz GL-em 180km/H spokojnie się prowadzi tylko hałas znacznie większy od E65. Wykończenie materiałów jak dla mnie przepaść w stronę BMW.
    Wydaje mi się ciut mniej zaawansowany elektrycznie przez co łatwiej naprawić. Trzeba niestety korzystać z forum ML i W211

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
    Właśnie tutaj nie jestem taki pewny. Próbowałem te prędkości z XC90 i jest to bardzo niestabilny samochód. Z BMW X6 było lepiej, ale wystarczyła niewielka nierówność (próg łączenia mostu) i auto zachowywało się bardzo nieprzewidywalnie. Dla porównania wziąłem X5 na test i było dokładnie to samo - wrażenie, jakby auto miało wpaść w poślizg.

    Niemniej jednak, dzięki za informacje ;).

    Jak nie GL, to pewnie skończy się na F02, zapasie w kufrze i box'ie na dachu...
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 05-02-2017 o 18:26

Podobne wątki

  1. m30b35 raz jeszcze
    Przez Mehow w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-01-2011, 16:20
  2. [e38] Witam - już i jeszcze bez 7ki ;)
    Przez Lord_Jim w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 05:33
  3. Dmuchawa raz jeszcze
    Przez pales w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 23:35
  4. [ elektryka] PDC raz jeszcze.
    Przez Iwansky w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 13:49
  5. Re re jeszcze raz
    Przez Jarecki w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-05-2008, 18:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •