Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Puchnące węże układ chłodzenie, uszczelka Głowicy ?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    11
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Myslowice

    Post Puchnące węże układ chłodzenie, uszczelka Głowicy ?

    Temat dotyczy e38 740 4.4 litra 98rok bez Vanosa, auto mam od nie dawna tak czy inaczej czeka go średni remont, wiem że ten temat to rzeka tak naprawdę ale jestem ciekaw może uszczelka głowicy a może jednak nie ? pękniecie głowicy tego nie wykluczam również, po zakupie wracałem nim 300 km spokojna jazda była wykończona odma to już wiem na pewno przy samym domy (dzięki Bogu) trach i para wąż od chłodnicy górny dokładnie ukruszył się króciec górny chłodnicy zostało jeszcze trochę materiału i oczywiście resztki króćca usunąłem i mam nadzieje ze nic nie wpadło grubszego :/

    oto objawy:
    - silnik uruchomiony zimny podczas zwiększania obrotów wąż górny od chłodnicy puchnie gdy obroty spadną ciśnienie spada
    - silnik ciepły sprawdzamy dolny waż chłodnicy robi sie ciepły chłodnica sie rozgrzewa wisko sie spina = termostat sprawny ? po zwiększeniu obrotów "ostro" górny wąż puchnie w oczach głownie przy króćcu jest tam juz troszkę zmęczony bo jak pisałem na początku strzelił ale trzyma na razie testowo nie cieknie, obroty spadają ciśnienie w wężu wyraźnie spada widać

    Co sprawdziłem i jednak ważna informacja ! silnik miał od dawna uszkodzoną odmę ! wychlał na trasie 5 litrów oleju rury czarne biały dym, teraz sinik ma tymczasowo otwartą odmę już uspokoiło się ostre dymienie nie spala oleju ! świece były czarne jest jeszcze trochę nagaru na tłokach wszystko wraca do normy dziadek długo śmigał i nie robił tego sprzedał jako uszkodzone oryginalna odma membrana rozpadła mi sie w rękach, a wiec silnik jeszcze teraz puszcza lekkiego dymka myślę ze to wszystko musi sie dopalić spokojnie

    Co Sprawdziłem

    - kompresja na zimnym silniku była sprawdzana wydmuchał na wszystkich garach 14 BAR nie ma odchyłek
    - korek oczywiście zmieniłem z innego bmw którym śmigam jest ok
    - nie ma masła w zbiorniczku owszem jest trochę tłusto na ściankach ale myślę że to normalne po tylu latach
    - ogrzewanie w środku jest
    - sprawdzam strumień myślę ze musiałbym to przedstawić na filmiku ale strumień jest nie ma przerw i nic nie bulgota w zbiorniku i nie wyczuwam spalin

    Zagadka wiec spróbuje odpowietrzyć jeszcze raz układ, dziwnie wydawał mi sie miękki i nie tak gorący jak reszta wężyk cienki który idzie od spodu do zbiorniczka wydaje mi sie że jeszcze może być zapchana chłodnica ? albo układ chłodzenie w innym miejscu czy obstawiać juz uszczelkę wiem ze jeszcze test spalin juz w ostateczności zrobię

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

    Post

    Patrząc na to że po węże pychną przy większych obrotach wskazywało by raczej na głowice. Ale sprawdź jeszcze visco, czy aby na pewno dobrze działa. Test na zegarach i zobacz jaką masz dokłądnie temperaturę.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Czy ty nie masz może zablokowanej chłodnicy? Może coś utrudnia przepływ płynu w chłodnicy?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Moze masz waz do nawadniania ogrodu. Szybciej by ci chlodnice rozwalilo niz waz by urusl.
    Jesli korek chlodnicy sprawny to waz do wymiany lub jak pisal kolega wyzej przytkana chlodnica.

Podobne wątki

  1. [silnik] uszczelka głowicy, jakie polecacie ?
    Przez Mat88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 06:19
  2. czy uszczelka głowicy od M73 podejdzie do M70
    Przez ttrol w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 17:28
  3. [silnik] Puchnące węże.
    Przez ANDREW1 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2011, 18:37
  4. zapowietrzony układ chłodzenie 2.8 ??
    Przez Jakub w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 12-03-2011, 17:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •