Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 67

Wątek: Pomocy! Nie odpala. E65 730d

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Klemme 15:
    Das PDC-Steuergerät und das FLA-Steuergerät sind an Klemme 15 angeschlossen. (PDC: Park Distance
    Control (Einparkhilfe); FLA: Fernlichtassistent)
    Klemme 15 wird vom CAS geschaltet.

    Kurde nawet nie wiedziałem że to wszystko się tak łączy.
    PARKTRINIK, ASYSTENT SWIATEL I CAS.

    A może asystent w lusterku??

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Ostatnio mam ciągle pełny bagażnik, różne rzeczy walały się tam, włącznie ze zgrzewką wody mineralnej. Poza tym to stuknięcie w tył, mimo że słabe i ponad pół roku temu, to chyba mogło zapoczątkować te problemy. Od jutra będę przeszukiwał bagażnik, zaczynając od tego automatycznego ręcznego. Myślę, że to najbardziej prawdopodobna opcja, bo mam funkcję AUTO PARK, jednak od momentu kupna auta, nie zadziałała ani razu, nie zaświeciła się też kontrolka na zielono, opcji tej po prostu nigdy nie udało mi się uaktywnić, ale manualne zaciąganie ręcznego działało zawsze i wszędzie, dlatego nie przywiązywałem do tego uwagi.

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    49
    BMW
    E65
    Skąd
    Bolanda
    Trzymam kciuki
    Jestem zielony jak czytam Twoje , Wasze, skróty ...
    Moze kiedys załapie ocochodzi, ale trzymam mocno kciuki żeby Tobie się udało!uruchomić auto. Trzymaj się, postaraj się beź stresu!

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez Polus111 Zobacz posta
    Ostatnio mam ciągle pełny bagażnik, różne rzeczy walały się tam, włącznie ze zgrzewką wody mineralnej. Poza tym to stuknięcie w tył, mimo że słabe i ponad pół roku temu, to chyba mogło zapoczątkować te problemy. Od jutra będę przeszukiwał bagażnik, zaczynając od tego automatycznego ręcznego. Myślę, że to najbardziej prawdopodobna opcja, bo mam funkcję AUTO PARK, jednak od momentu kupna auta, nie zadziałała ani razu, nie zaświeciła się też kontrolka na zielono, opcji tej po prostu nigdy nie udało mi się uaktywnić, ale manualne zaciąganie ręcznego działało zawsze i wszędzie, dlatego nie przywiązywałem do tego uwagi.
    Polus może jednak podeślę Ci ten powermodule.
    Rozliczenia czymś jak pomoże ci to?

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Wszystko wskazuje jednak na DDE. Po wyjęciu go i włożeniu nie ma z nim komunikacji.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Umiesz sam naprawić sterownik. ?

  7. #27
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Inpa w Power Module nie pokazuje żadnych błędów, poza tym rozrusznik kręci nienagannie po zmostkowaniu. Sytuacja z DDE wydaje się być opanowana - zaśniedziałe było kilka styków, po przeczyszczeniu komunikacja inpy z DDE powróciła. Błąd "Klemme 15" pochodzi od CAS. Ręczny odpinałem i zero różnicy, obudowa klemy rozebrana i wygląda na 100% sprawną.

    Teraz pojawia się jeszcze jedna opcja - czy jest możliwe, że aku Varta Silver Dynamic AGM 110AH po roku użytkowania padł? Kupiłem go dokładnie w styczniu 2016r. Mam takie podejrzenia, ponieważ po naładowaniu prostownikiem, wystarczy kilka minut, kilka prób uruchomienia silnika i napięcie osiąga wartość 10,5V, przy czym zauważalny spadek napięcia wywołuje samo zagrzewanie świec. Z drugiej strony, próba odpalenia na kable z drugiego auta nic nie daje, samochód cały czas zachowuje się tak samo, czyli kompletny brak reakcji rozrusznika, a po zmostkowaniu rozrusznik dobrze kręci, chociaż może być tak, że podczas mostkowania pracuje "w powietrzu", bez obciążenia i dlatego objawy mogą być niewidoczne. Może w tym aucie są takie zabezpieczenia, że nawet na kable nie odpali przy padniętym aku?

    Sterownik też rozebrałem, przemierzyłem elementy, styki, luty i wszystko w nim wygląda na sprawne, powodem braku komunikacji było kilka zaśniedziałych pinów w mniejszej kostce.
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 20-01-2017 o 13:20

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Podmień go w takim razie. Może zwarcie w nim jest.?

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Oby, kupiony u znajomego i z gwarancją problemu nie będzie. Zastanawia mnie jednak jedno - jakim cudem? Dbałem o niego jak nigdy o żadne aku. Możliwość widzę tylko jedną - od nowości był niedoładowywany, za sprawą braku lub nieprawidłowej jego rejestracji w samochodzie. Rzekomo zaprzyjaźniony elektryk mi ją robił, od razu po podmiance, byłem nawet przy tym, ale dziwiło mnie już wtedy, że nawet nie zapytał ile Ah ma ten aku, z tego co pamiętam, rejestrację przeprowadzał inpą. Wcześniejszy miał 90Ah, ten ma 110Ah, jak pytałem czy nie trzeba wpisywać pojemności, odparł, że powinna wystarczyć sama rejestracja a całość ładuje się i tak automatycznie, za co odpowiada regulator ładowania w altku. Zapomniałem o temacie, bo od wymiany aku auto było kompletnie bezproblemowe i niezawodne. Oby to tylko było aku Dowiem się za godzinę.

    Podmieniłem i nic. To nie wina aku. Jakie są jeszcze możliwości? Immobiliser?

    Analizując ten temat, http://www.bimmerfest.com/forums/sho...d.php?t=748114 dochodzę do wniosku, że najlepiej pozbyć się e65 jak tylko uda się odpalić. Albo nawet na części powinno się opłacać, bo tych nie jest dużo a jak wiadomo psuje się WSZYSTKO. Przecież to może od tak sobie przestać odpalać zawsze i wszędzie z byle jakiego albo nawet i bez powodu. Nie wyobrażam sobie, co bym zrobił, gdyby mnie to spotkało gdzieś za granicą. Im bardziej grzebię, tym bardziej utrwalam się w przekonaniu, że to badziewnie zaprojektowane auta, a dostęp i sposób w jaki zrealizowana jest skrzynka bezpieczników w schowku, przerasta największe szczyty debilizmów motoryzacyjnych, jakie widziałem. Ogólnie chyba pożegnam się z BMW.
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 20-01-2017 o 17:16

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Jasne, że akumulator, jak każda inna rzecz ma prawo się zepsuć nawet w pół roku od zakupu. Po to jest gwarancja.

    Cytat Zamieszczone przez Polus111 Zobacz posta
    Im bardziej grzebię, tym bardziej utrwalam się w przekonaniu, że to badziewnie zaprojektowane auta, a dostęp i sposób w jaki zrealizowana jest skrzynka bezpieczników w schowku, przerasta największe szczyty debilizmów motoryzacyjnych, jakie widziałem. Ogólnie chyba pożegnam się z BMW.
    Mylisz się. Po prostu nie ogarniasz tematu i się irytujesz. Zaprowadziłbyś auto do ASO, to by znaleźli przyczynę. Oni tam mają instrukcje step by step co w takich przypadkach robić i ja bym dokładnie tak zrobił za granicą, jeśli sam bym sprawdził podstawowe rzeczy. Do byle warsztatów bym go nie prowadził. Mojemu kumplowi ostatnio w F11 ASO choinkę naprawiało i odnaleźli się w gąszczu kabli. Auto w ogóle świrowało, bo zegary nie działały, panel klimy z tył działał, z przodu nie, auto odpalało, ale cały czas pracowały wycieraczki. Całość z nowym modułem wyniosła go jakoś 350EUR, więc chyba nie aż tak źle. Winny był chyba moduł od elektryki elektronicznie rozkładanego haka, który sam montował i coś spaprał, mimo, że miał instrukcje krok po kroku z obrazkami.

    Ja się ogólnie elektroniki nie tykam. Nie znam się, a łatwo tam coś spaprać. Jakbym miał taki przypadek, jak Ty, to raczej na bank bym w ASO wylądował, co do mnie w ogóle jest niepodobne, ale wiem, że jak sam zacznę gmerać, to później mogę mieć niewyjaśnione problemy, z którymi poradzić sobie nie będę potrafił i zacznie się never ending story z wieszaniem psów na BMW, gdzie wina leży po prostu po stronie mojej niewiedzy.

    Cytat Zamieszczone przez Polus111 Zobacz posta
    dochodzę do wniosku, że najlepiej pozbyć się e65 jak tylko uda się odpalić.
    No i stąd się biorą ulepy na rynku. Do tak zaawansowanego auta niestety trzeba mieć cierpliwość. Zupełnie neutralnie poradzę Ci jednak, żebyś wystrzegał się A8, S-klasy, Pheaton'a itd., bo tam będziesz miał podobne historie. Po prostu się zdarza i według mnie zamiast się denerwować daj auto komuś, kto się na tym zna i naprawi Ci problem raz na zawsze bez krzaków w innych miejscach. e65 według mnie nie jest bardziej skomplikowane, niż dzisiejsze auta typu Megane itd. Wszystko jest na takim samym poziomie od dobrych kilkunastu lat - zwykła elektronika.

    Ja większość robię sam, ale na elektronice DANEGO AUTA trzeba się po prostu znać, bo tam nie widać ot tak wszystkiego, jak w mechanice, a dużo rzeczy ma swoje jakieś adaptacje, rejestracje, kodowania itd. Dla mnie osobiście to czarna magia.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 20-01-2017 o 19:22

Podobne wątki

  1. [silnik] [e38] nie odpala. pomocy.
    Przez pokolacji w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 23:15
  2. pomocy nie odpala BMW 740D
    Przez pulkownik72 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 19:05
  3. Zle Odpala bmw:(POMOCY!
    Przez lowelas90 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 21:59
  4. E38 730i 1997 Nie odpala POMOCY !!
    Przez ciechann w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 19:23
  5. [mechanika] NIE ODPALA! Pomocy!!
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-03-2009, 11:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •