Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67

Wątek: Pomocy! Nie odpala. E65 730d

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    To po co pytasz Panie wujka najmadrzejszy na świecie. Przecież i tak Ty wiesz wszystko najlepiej!

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Nie potrafisz pomóc, to się nie wtrącaj i nie przeszkadzaj, bo tylko śmiecisz w temacie. Gdybyś miał dobre intencje, to podpowiedziałbyś jak najprościej sprawdzić, czy to rozrusznik, czy coś innego (pomiar napięcia w kuriozalnych punktach). Oczywiście masz mentalność typowego zadufanego Polaczka (na śląsku na takich mówi się GOROL), który tylko zawraca głowę i wydaje mu się, że potrafi być zabawny.
    Mój siostrzeniec który ma 9 lat, poruszał ciekawsze kwestie w tym temacie, a idiotyzmów typu "To wymień silnik od razu" nie spodziewałbym się usłyszeć nawet od najgłupszego laika w tym temacie. Nie musisz mi już tutaj spamować, bo zdecydowanie prędzej poradzę sobie bez ciebie.


    Wracając do tematu...
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...7771/sA#part01 Właśnie zabieram się do diagnozy tego przekaźnika. Po pomiarach wychodzi na to, że na rozruszniku nie pojawia się napięcie wzbudzenia, zasilanie z akumulatora na bolcach rozrusznika jest. Także potwierdzają się moje podejrzenia, że to jednak nie rozrusznik.

    Okazuje się, że przekaźnik jest sprawny, bezpiecznik odpowiada chyba tylko jeden za rozrusznik i jest on sprawny. Czyli teraz pozostaje kluczowe pytanie - co steruje tym przekaźnikiem?

    Wydaje mi się, że CAS nie łączy się z DME. Po czym to wnioskuję? Rozrusznik podłączony na krótko działa normalnie, auto jednak nie odpala. Czy kiedy CAS nie łączy się z DME mogą być takie cyrki, ze nie tylko nie podaje napięcia sterującego na rozrusznik, ale też nie uruchamia dopływu paliwa?
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 16-01-2017 o 18:57

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Co z tym Power Module? Jest w dieslach, czy nie? Ja taką białą skrzynkę na podszybiu mam, jak na zdjęciu z bimmerfest w poście poniżej.

    Patrz od postu #15: http://7er.pl/showthread.php/49016-E...e-odpala/page2

    Edit:
    OK, znalazłem, w dieslu też jest: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/pr...L/sA/r2006/m11

    Być może u Ciebie on padł.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 19-01-2017 o 19:11

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Chyba wszystko wskazuje właśnie na Power Module, może gdzieś tam coś nie styka. W INPA mam błąd "4A03 Klemme15"
    Pod filtrem kabinowym od strony pasażera jest chyba DDE. Nie wiem za co zabierać się najpierw.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Jeżeli mogę chociaż pewnie i tak nie poslychasz podstaw power moduł - to najtańsza opcja i będziesz wiedział.
    Ewidentnie błąd 4A03 sygnalizuje z nim problem- ale co ja tam wiem. U mnie power moduł to 50pln.

    POD kabina masz komputer silnika DDE. nic tam nie szukaj.
    Power Module - bagażnik prawa strona koło bezpiecznikow
    Ostatnio edytowane przez lysy106 ; 19-01-2017 o 21:44

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    A klema pirotechniczna jak wygląda?
    Sprawna jest?
    A przełącznik ON OFF w pozycji ON?
    Bo KLEMME15 no to chyba chodzi o kleme plusową cnie?

    W PM masz TERMINALE jest 30, 30B i 30U.
    30U daje prąd bo bezpieczników w bagaju.
    30B daje prąd do bezpieczników w schowku.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    lysy106, pomocą nie pogardzę, jednak przedrzeźniania nie znoszę, tym bardziej kiedy krew zalewa a ręce opadają :D

    Rozważam taką opcję, ale niestety takim sposobem może okazać się, że wymienię pół auta a może i silnik, a problem będzie nadal :) Tutaj przykład, okazuje się, że nie łączył się z ABS, sterownikiem skrzyni i silnika a winowajcą był.... no właśnie, kto by pomyślał? : http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...?f=76&t=216632

    LogiHuś, właśnie wiem, analizowałem to, napięcie jest w obu skrzynkach, przełącznik oczywiście to była jedna z pierwszych sprawdzanych opcji i jest na ON.

    Analizując wszystkie tego typu tematy, powodów może być mnóstwo. Klema wygląda na ok, też zawsze doradzam, żeby ją sprawdzać. Może faktycznie ten automatyczny hamulec gdzieś robi zwarcie. Teraz to najbardziej prawdopodobna dla mnie opcja, gdyż mam jeszcze błędy "2A EMF", "6D FAS"

    Tak, zwarcie na małym CAN mam już od jakiegoś roku, do tej pory nic się nie działo i nie zawsze występowało. Z odłączaniem samych czujników PDC nie próbowałem, ale odłączałem cały moduł i nie było efektu. :(
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 19-01-2017 o 22:49

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Zwarcie na CAN.
    A weź odłącz te czujniki PDC, może odpali

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Właśnie czytałem ten sam problem na Bmw talks . Też rozwiązanie wyszlo z PDC.
    4A03- zwarcie do ziemi. Odłącz moduł PDC nie czujniki.
    Z tyłu biały za akumulatorem

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    121
    BMW
    E65 730d
    Skąd
    Wodzisław Śląski
    Tak, zwarcie na małym CAN mam już od jakiegoś roku, tzn od jakiegoś roku to zauważyłem, ale do tej pory nic się nie działo i nie zawsze występowało. Z odłączaniem samych czujników PDC nie próbowałem, ale odłączałem cały moduł i nie było efektu. :(
    Ostatnio edytowane przez Polus111 ; 19-01-2017 o 22:05

Podobne wątki

  1. [silnik] [e38] nie odpala. pomocy.
    Przez pokolacji w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-12-2014, 23:15
  2. pomocy nie odpala BMW 740D
    Przez pulkownik72 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 19:05
  3. Zle Odpala bmw:(POMOCY!
    Przez lowelas90 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-06-2010, 21:59
  4. E38 730i 1997 Nie odpala POMOCY !!
    Przez ciechann w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-12-2009, 19:23
  5. [mechanika] NIE ODPALA! Pomocy!!
    Przez bialydaro w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-03-2009, 11:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •