Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Stukanie valvetronika po stronie kierowcy w N62B44

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    23
    BMW
    745i
    Skąd
    Tychy

    Post Stukanie valvetronika po stronie kierowcy w N62B44

    Witam,
    przeżyłem z tym silnikiem już chyba wszystkie możliwe usterki włącznie z wyciekiem z rurki wodnej ... Gorszego silnika chyba nie znam nie ważne. Tym razem problem z valvetronikiem. Dekiel zdejmowany wielokrotnie jednym z uszkodzeń była spadnięta sprężyna naciągająca wałek valvetronica stukająca o wałek ssący (niefortunnie lekko się przytarł). Po wymianie sprężyny stuka dalej. wałek cały był wyciągany żeby sprawdzić czy pozostałe sprężyny nie są połamane i czy są na miejscu. Wszystko wygląda OK. Kiedy wypnę wtyczke z czujnika valvetronica stukanie ustaje a wałek przechodzi do pozycji z trybu awaryjnego. Stuków brak. Gdy ustawie położenie wałka na około 8mm stukanie jest najcichsze. Jakiekolwiek wejście w tryb serwisowy silnika powoduje ustanie tych stuków jednak wyciągnięcie wtyczki z valvetronica nie odłącza vanosów które też obtawiałem ewentualnie elektrozawory. To już zostało wykluczone. Czy ktoś z was miał podobny przypadek. Dodam że 3-4 lata temu wymieniłem oba vanosy na tej głowicy robiąc max 50tyś km. Głowica wtedy miała przegrzane gniazda zaworowe skończyło się na wymianie vanosów remoncie głowic i wymianie wałka ssącego. teraz stuka z tej samej głowicy ale ewidentnie od valvetronica. Nie chce w ciemno kupować całego wałka. Alternator oczywiście tez był rozsypany i też stukał chwile po odpaleniu.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    34
    BMW
    E65 N62B36
    Skąd
    Skarżysko Kamienna
    Miałem podobną sytuację po wymianie rozrządu . Okazało się ,że jedna ze sprężyn napinających dźwignie valvetronica spadła . Sprawdz to bo pisałeś o sprężynie napinającej wałek a są tam jeszcze sprężyny dzwigienek valve .

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No to strasznego pecha masz, bo ja N62 nazwałbym wołem roboczym.

    Najlepiej na otwartych deklach kręcić korbowodem i patrzyć co stuka. Ten przytarty wałek też lepiej wymień, bo strzeli w pół i zaś będzie problem. Ja bym się przyjrzał tym sprężynom przy dźwigienkach pośrednich (tak jak pisze zy_to), bo to one pracują bardziej/mniej w zależności o położenia wałka valvetronica.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    23
    BMW
    745i
    Skąd
    Tychy
    Dzięki za podpowiedź ale te sprężyny były sprawdzone i są w całości i na miejscu. niestety nie wiem jak zachowują się dźwigienki pośrednie. Czy to może być ich przyczyna ?

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    To jest dość pokrętny mechanizm i wszystko tam jest spasowane na ciasno. Jak gdzieś się coś przytrze i pojawi się luz, może zacząć stukać. Twin7 walczył z Valvetronicami i pamiętam jak mówił, że pojedyncza dźwigienka potrafiła mu się przywiesić, jak kręcił ręcznie korbowodem.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    23
    BMW
    745i
    Skąd
    Tychy
    Dzięki za info. Chciałem się upewnić zanim wyjmę i rozłożę wszystko na części. Dokładnie mechanik, bez blokad się pewnie nie obejdzie. Pomysł z kręceniem wałem jest dobry może na tym etapie się już coś wyjaśni. Pewnie w najbliższych 2 tygodniach nie uda mi się tego zrobić ale jak będę miał to rozebrane ponownie dam znać. U mnie wszystko chodzi elegancko bez błędów z silnika. Tylko pozostało to upierdliwe stukanie.

Podobne wątki

  1. [pozostale] Podskakująca wycieraczka po stronie kierowcy
    Przez Dzuda w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 04-12-2016, 11:44
  2. [karoseria] Stukanie wycieraczki kierowcy.
    Przez Elbich w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-03-2014, 20:51
  3. Pomoc na stronie www
    Przez Bezi w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 08:46
  4. Lusterko po stronie pasażera
    Przez yaz w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 16:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •