Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Pytanko o Adblue :)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    21

    Pytanko o Adblue :)

    Witam,
    mam pytanie, czy ktoś stosował dodatek Adblue do paliwa w 3-litrowym dieslu E38 (po marcu 2000 - 194KM). Jest to dodatek stosowany w dieslach nowszej generacji w celu oczyszczania filtra cząstek stałych w układach wylotu spalin.
    Pytam o ewentualne opinie na ten temat.

    Dziękuję i pozdrawiam :)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    40
    BMW
    E38, 750iA
    Skąd
    Kielce
    Witam! AdBlue to nie dodatek do samego paliwa i nie dolewa się go tak po prostu z tego co wiem. Musi być specjalna instalacja i oddzielny zbiornik. Więcej informacji: http://www.infosamochody.pl/artykul,...cr_adblue.html Mam nadzieję, że troszkę pomogłem i nic nie pomieszałem ;) Pozdrawiam

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    21

    Dziękuje :)

    Z ostatnich informacji które posiadam wynika, że środek ten jest wtryskiwany bezposrednio do katalizatora. Nie nadaje sie do paliwa, a jego zadaniem jest redukcja tlenkow azotu w spalinach...

    Wszystko wydaje sie byc jasne :)

    Pozdrawiam!!!

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Ja myślałem, że to mają tylko nowe ciężarówki :D

    jak koledzy piszą nie jest to dodatek do paliwa i nie jest to rzecz która jest dodawana do paliwa a bynajmniej nie do starych silników.

    Do tego jest specjalny bak i komputer sam to dozuje ale gdzie... ja słyszałem że dozuje to jednak do paliwa przed samym wtryśnięciem do komór spalania czy coś takiego, to że nie do końca mnie to interesowało więc słuchałem piąte przez dziesiąte...
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •