Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Wahania obrotów - gaśnięcie auta na światłach - zegary w paski

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2017
    Posty
    9
    BMW
    e39 / e65
    Skąd
    Poznań

    Post Wahania obrotów - gaśnięcie auta na światłach - zegary w paski

    Witam wszystkich !
    Na wstępie jakby ktoś nie czytał powitania - przygoda z BMW zaczęła się w 2010 od e39 TDS, w 2011 przesiadłem się już na moje (jeszcze obecne) czyli e39 w którą włożyłem wiele czasu i serca. Auto nigdy mnie nie zawiodło ale coś podkusiło mnie na zmianę i kupiłem e65 735i z przebiegiem ok. 240 tyś. km. w 2014 miała ostatni serwis przy 194 tyś km.

    1. Licznik pokazuje 130 tyś - imigranci za zachodnią granicą nie odpuszczają tematu i lecą dalej ale przy okazji zapewne zepsuli licznik a mianowicie od połowy jest on kreskowany pionowo ( mam nadzieję, że nie filmiku będzie widać). Mało tego w czerwcu 2016 pojechali na serwis i wyszedł z tego niezły dym.

    2. Auto ma problemy z obrotami. Rozmawiałem już z forumowym kolegą Sebek i zawiozę to auto jemu żeby to auto przejrzała osoba która na tym silniku się doskonale zna a nie będzie się na nim uczyła bo u nas w Poznaniu straszna nędza. Do tego czasu być może któryś z kolegów miał już taki problem ?

    Co do samych obrotów. Auto przygasa i co jakiś czas gaśnie na niskich obrotach. Przykład z dzisiaj zrobiłem normalnie jadąc 10 km po mieście i nic, w momencie gdy mocniej nadepnąłem na gaz i trochę ją przedmuchałem problem się pojawił. Podjeżdżając pod blok auto zrobiło mi tego psikusa (zgasło) 3 razy cofając bez dodawania gazu.

    https://youtu.be/YV0VbOrSnp0

    3. Z tego co Sebek mówił większość z Was czuje w tym samochodzie zmianę biegów. Miałem do czynienia nie raz z automatami BMW ale ten.. pozostawia sobie wiele do życzenia. Szczególnie zmiana z 2-1 dojeżdżając do świateł auto ma jakby puknięcie do przodu wychylając się o 20 cm. Nie wiem czy ma to związek z obrotami czy skrzynia wymaga już ingerencji.


    Pozdrawiam wszystkich ! :)
    Ostatnio edytowane przez pawel_poznan ; 06-01-2017 o 21:55

Podobne wątki

  1. [silnik] Brak mocy do 2000 obrotów, falowanie obrotów, bogata mieszanka
    Przez pono w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-05-2016, 04:01
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2015, 08:27
  3. e32 m60b40 wahania obrotów
    Przez BOMBEL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 16:21
  4. [silnik] Falowanie obrotów oraz gaśniecie auta
    Przez mazur.bar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 05-11-2013, 18:39
  5. gaśnięcie silnika na gazie
    Przez danmar100 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-03-2012, 17:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •