Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Stan głowicy/zaworów

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    34
    BMW
    750 iL e32
    Skąd
    Wrocław

    Post Stan głowicy/zaworów

    Udało mi się w ciągu świat nadrobić czas z 750...

    I tu dla was pytanie. Co myślicie o stanie silnika z załączonych zdjęć? Jakieś rady? Planowałem sprawdzić czy jest zasilanie w olej i wszystko gra.
    Ale doczytałem się, że warto też wymienić uszczelki na zaworach.

    Dzięki z góry za rady. To na razie zawory od strony kierowcy.






  2. #2
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Uszczelki na zaworach chodzi o ci o uszczelniacze zaworowe czy uszczelki pod deklaracji te raczej oczywiste co do uszczelniaczy chcesz ściągać glowice czy kombinować z patenttem jak Supermen

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    zawsze mnie dziwi czemu ludzie posiadający takie auta oszczędzają na oleju, czy to jego jakości, czy interwałach wymian

    głowice zawsze przydałoby się zrobić jak w każdym starym aucie

    krzywki lekko przytarte ale co zrobić, już się stało

    uszczelki dolotu jak pisze Kruger32, albo nowe albo używane od 97 roku od e38, tylko nie spękane

    widzę przewody zapłonowe oryginalne jeszcze, długa droga przed Tobą :)

    jakie są plany na auto?
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 03-01-2017 o 18:54
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    195
    BMW
    e34m
    Skąd
    torun

    Post

    Ja tam bym go ostro przeplukal dolewajac troche diesla do oleju, zapodajac nafte w cylindry pozniej, zmienil olej i potem zrobil test kompresji. Po tescie proba olejowa, jezeli ta bedzie potrzebna i wszystko jasne w temacie. Nie wydjac bez sensu pieniedzy sprawdzil wnetrze w ten sposob.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    34
    BMW
    750 iL e32
    Skąd
    Wrocław
    Chcę go odnowić, ale nie mam warunków na wyciągnięcie silnika... więc w grę wchodzi wszystko co można zrobić w takiej sytuacji. Koszty nie są takie ważne, bo założenie jest takie, że robię wszystko sam. Chodzi też o naukę - wcześniej robilem tylko podstawowe rzeczy.

    Chcę ogarnąć temat w ten sposób: http://bmwe32.masscom.net/sean750/Va...eplacement.htm
    To chyba to samo co Supermen.

    ttrol, myślisz, że warto przewody zapłonowe wymieniać? nie miałem z nim specjalnych problemów jak był na chodzie. Czytałem gdzieś, że trudno znaleźć te przewody. Bardziej martwię się stanem przewodów między głowicami... łamią się. Czy taką wiązkę można kupić?

    Poza tym patrzcie co mam... do czyszczenia, ale chyba nie tylko uszczelka pod pokrywami zaworów tak leją...



  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    leje od pokryw napewno, ale lubi też lać z obudowy rozrządu. Wiatrak lubi wszystko rozdmuchać I nie widać dokładnie. Ale jak przód cały w oleju to raczej to plus to.

    Czy przewody wymieniać? Twoja sprawa, ale są od nowości auta, więc izolacja już nie ta.

    Odmy do wymiany też.

    Wiązki silnika nie można kupić już.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    446
    BMW
    730i e32
    Skąd
    śląsk
    Blog
    8
    jesli by byla potrzebna wiazka silnika to bralem od jednego goscia pare gratow do v12 z przed liftu i mial cala wiazke i cala instalacje ....auto bylo chyba z 1991 .

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    34
    BMW
    750 iL e32
    Skąd
    Wrocław
    Dzięki mike333. Zobaczymy przy składaniu... Na razie udało się jej nie uszkodzić.
    Patrzyłem na to wczoraj jeszcze raz. Wydaje mi się, że leje się z obudowy rozrządu. Czy można wymienić uszczelkę, ale tylko górnej, przedniej pokrywy (mam do tego dojscie, więc mogę zaryzykować i wymienić... chociaż z moim szczęściem pewnie leje z tylnej)? Patrzyłem tutaj i chyba trzeba wymontować przednia i tylnią http://bmwe32.masscom.net/sean750/en...0rebuild_6.htm co pewnie wymaga zdjęcia łańcucha.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2016
    Posty
    34
    BMW
    750 iL e32
    Skąd
    Wrocław
    Ludzie pomocy! Zdecydowałem, że muszę ściągnąć obudowę górną i dolną rozrządu. Górna zeszła bez problemu. Dolna ani rusz (śruby od spodu wykręcone). Mówię -> w takim razie czas na zdjęcie górnej miski olejowej. W ten sposób ściągnę i obudowę i miskę.
    No i klapa -> nie mogę rozłączyć miski olejowej od bloku, tak samo jak nie mogłem odłączyć obudowy dolnej rozrządu od miski... Panowie pomocy! Odkręciłem wszytskie śruby, te z tyłu też metodą wiercenia miski. Dajcie jakąś radę... nie chcę niczego zniszczyć. Wygląda to tak jakby była tam normalna uszczelka (kolor zielonkawy/zółty) + jakiś czarny uszczelniacz po bokach (jakby ktoś dał i uszczelkę i jeszcze jakiś uszczelniacz, któy wypłynął po ściśnięciu).

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    opukaj delikatnie, może ktoś złożył na klej

    dolna obudowa rozrządu odeszła od czoła silnika, czy też przyklejona
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. Olej spod głowicy
    Przez krzycholina w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 22:36
  2. vanosy po wymianie uszczelek na głowicy
    Przez Zajefajny w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 21:47
  3. czy uszczelka głowicy od M73 podejdzie do M70
    Przez ttrol w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 18:28
  4. Siła dociągania śrub głowicy w tds
    Przez Kamil w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-01-2011, 13:33
  5. Mniejsza Moc po zdjęciu głowicy!
    Przez hex261288 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-05-2010, 17:32

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •