Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 47

Wątek: Czy E38 może służyć jako auto przedstawiciela handlowego?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    1,172
    BMW
    BMW X5 4,8i ,M5 E39
    Skąd
    POLSKA

    Czy E38 może służyć jako auto przedstawiciela handlowego?

    Witajcie,

    Jak już wiadomo, zdecydowałem się zakupić E38, i stanie się to całkiem niedługo, zadałem pytanie jak wyżej gdyż pracuje jako regionalny przedstawiciel handlowy. lecz nie w takim charakterze jak przedstawiciel Zwyca, Wedla ( FMCG ), jestem B2B czyli od kontraktów z firmami, nie sprzedaje dla detalu, nie smigam cały dzień po jednym mieście tylko robię długie trasy i wiem ze na te akurat E38 spisze sie doskonale, ale czy nie wyeksplatuje się zabardzo, smigam w wojewodztwie zachodniopomorskim i wielkopolskim i pomorskim, ale czasami tez jezdze po mniejszych miejscowosciach gorszymi klasami dróg. Obecnie mam służbowego opla signum, ale firma chce go sprzedać z racji wieku, chcą mi kupić teraz astre ( cięcią - kryzys ) ale jakos mi sie to nie widzi przesiadac się z auta wiekszego na mniejsze wole raczej odwrotnie. Mam mozliwosc jezdzenia swoim autkiem, oczywiscie beda mi placic kilometrowke 84 gr / 1 km. W tygodniu robie ok 1500 km. Przykładowo dzis zrobiłem ponad 500, Koszalin -->> Miedzyzdroje --->> Gorzów Wielkopolski ---> Koszalin --->> Słupsk ---dom :) , 2 - 3 dni pracuje na miejscu w firmie robiąc projekty.


    No i zastanawiam się czy moje przyszłe E38 wytrzyma albo inaczej, czy katować je po takich trasach.

    Proszę tylko nie oburzajcie sie i nie myslcie ze E38 jest slabe czy cos w tym rodzaju, dla mnie raczej wazne jest czy nie odbije sie to negatywnie na tym aucie i czy jest to oplacalne.


    Pozdrawiam Piotrek
    X5 4,8 i , poszukiwana E38 750 V12

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2
    Ciekawy wątek, otóż składa sie na to wiele czynników wg mojej opini, jezeli masz taka mozliwosc aby spedzac za kolkiem przyjemnie czas bo tylko tak sie go spedza w tym aucie i mozesz zarabiac na tym wydaje sie byc pozytywne, teraz kwestia paliwa 84 gr za km przy 1500 km tygodniowo daje Ci 1260 zloty jest Twoj zarobek od zrobionych km czy zwrot za paliwo ktore zuzyjesz? otoz komfort napewno, ale samochod napewno spali Ci wiecej niz taka astra i jaka kolwiek inna "firmówka". Zalezy jaki model chcesz zakupic z jakim silnikiem itp. Jestem posiadaczem najmniejszego z mozliwych silnikow w tym aucie i wiem ze jednak trzeba sie liczyc z kosztami paliwa ktore jednak sa wieksze niz w autach typu astra, ja osobiscie bym sie skusil tylko musisz sobie to wszysto wykalkulowac, bo chyba kazdy gdyby mial taka mozliwosc chcialby zarabiac kasiore w jego siódemce :), pozdrawiam
    Nie sztuką jest moc, lecz umiejętność jej wykorzystania.

  3. #3
    Cabi7er zapraszamy do działu Przedstaw się....

    A z autorem tematu pogadam ;)
    Uważam ze e38 wytrzyma spokojnie. Przecież będziesz go serwisował reguarnie i w razie jakiś usterek naprawiał. W końcu autko będzie na siebie zarabiało. No i na pewno będzie Ci dużo wygodniej niż w Astrze :P Osobiście bym się pewnie zastanawiał i może troche szkoda by mi było mojego autka. Ale jeśli Ci się to kalkuluje to może nawet będziesz mógł za tą kase co zarobisz dodatkowo za jazdę swoim autkiem zrobić je na cacy ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    tez myslalem kiedys nad ta kwestia i wybralem astre sluzbową. Po 1 paliwo - jesli nawet Ci sie zwroci to juz na wymiane oleju i filtrów nie zostanie. Nie wspomne juz o czesciach ekspolatacyjnych tarcze klocki itp. do tego odpukac w niemalowane jedna dziura ktora drogowcy nie zdażyli załatać i w plecy jesteś juz wiecej. ja sie niezdecydowałem i w tyg smigam slużbowymi wiec moja benia duzo odpoczywa, ale w weekendy pełny relax



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    74
    Wydaje mi się że kilometrówka starczy Ci tylko na paliwo i może na część kosztów związaną z bieżącą eksploatacją. Według mojej oceny w zalezności od wersji silnikowej jaką wybieżesz musisz liczyć się z tym ,że conajmniej drugie tyle co kilemtrówka będziesz dokładał do utrzymania auta ze swojej kasy.
    moje E38-740d ,VS1400

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    no to ładnie jak jazda e38 kosztuje 1.6 zł za kilometr. jak taksówką.

  7. #7
    84gr/1km to da 84 zł na 100km. Spalisz średnio jakieś 10L przy mniejszych silnikach zakładając że większość to trasa czyli ok 40zł/100km na benzynę. Zostaje 44zł. Robiąc ok 1000km tygodniowo powinieneś uzbierać jakieś 440zł. 440zł tygodniowo przeznaczone tylko na auto to nie jest wcale tak mało :) Przynajmniej tak mi się wydaje. Ale oczywiście to są wyliczenia uogólnione ale dają jakiś pogląd :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    a zagazowana wyjdzie o połowe taniej. mi sie taki układ podoba ;)

  9. #9
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    tez smigam w tym fachu i ja z kolei nie zgodzil bym sie na uzytkowanie mojego prywatnego auta w celach sluzbowych bo jak jezdzisz sporo a jezdzisz jak ja ;D to wiesz jak sie jezdzi buta w podloge czy dziury snieg metrowy czy pol metra kaluzy :razz: poza tym za tirem przed tirem obok a kamienie leca wiec mnie ososbicie szkoda by bylo
    a tak jak mowi ROBERTO w sluzbowym masz paliwo plus przynajmniej ja 300 km prywatnych i nie powiem bo dbam o sluzbowke ale jak to ktos powiedzial najlepsze auto to auto sluzbowe!!a dlaczego bo nie twoje!!!
    ale decyzja nalezy do CIEBIE!!!
    a co do kwesti czy sie becia sprawdzi jako sluzbowko to oczywiscie TAK

    POZDRAWIAM
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Według mnie 7er jako auto przedstawiciela handlowego nie bardzo. Wydaje mi się, że Klienci, których będziesz odwiedzał, zobaczą Cię w tym aucie będą krzywo patrzyli (taki stereotyp) z brakiem zaufania (zazdrość ludzka).
    Takie samochody według mnie służą do rekreacyjnych przejażdżek a nie do pracy :medit: .
    Szkoda naszych lalek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •