Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 47

Wątek: Czy E38 może służyć jako auto przedstawiciela handlowego?

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    59
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Łódź
    no właśnie z tego korzystałem :).
    626 KM i 1010 Nm ....

  2. #22
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    [quote="Mich"]
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    moim zdaniem do takich zadań jest diesel. Kup najlepiej 4 litrowego diesla który na trasach będzie Ci palił ok 10 litrów napędu

    z tymi 10 na trasie to trochę przesadziłeś , mój na trasie pali od 7 do 8 (90-120h) do 8,5 na autostradzie (ok 150) miasto 12-13 z tym że mam lekka nogę i nie jeżdze szybko
    no to był na pewno czarny scenariusz jak ktoś lubi wykorzystywać te 240 kucy (bo chyba coś koło tego ma nie?)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  3. #23
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez Damias
    Tyle to pali też 2.8 w benzynie a będzie na pewno tańszy w serwisowaniu :P
    No tak kolego ale od zalania dziejów benzynka nie nadawała się do bicia rekordów przebiegu i tym bardziej z tak małym silniczkiem a tu chłop ma robić duże trasy non stop i to auto ma mu później jeszcze jeździć bo to jego prywatny samochód :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #24
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    tylko czasy się zmieniają i te diesle po 200 tysiącach wymagają sporych inwestycji (wtryski, pompy, turbiny) natomiast taka V12 będzie jeździć i jeździć ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #25
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    eeee nie słuchaj ludzi i durnych mitów :) to chyba że mówisz o jakimś fiacie czy czymś takim
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    137
    BMW
    E65 745i
    Skąd
    sieradz
    a nie chcesz czasem mojej 740i po lifcie z dość dobrym wyposażeniem. Na trasie przy normalniej jeździe 110-120 spali koło 9 litrów. przy dość szybkiej jeździe także w trasie wychodzi koło 11. Natomiast miasto dochodzi do 18 ;( W garniaku wyglądał byś stosownie. http://otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8076604

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    eeee nie słuchaj ludzi i durnych mitów :) to chyba że mówisz o jakimś fiacie czy czymś takim
    CZasami mam w myjce firmowe fusiony czy inne tego typu z "nowoczesnymi" dieslami i hmm jakoś dziwnie klepią, jakby juz naprawde miały dość życia i to przebiegi ok 100-200tyś, czyli bardzo małe/małe... Fakt ze jak coś klęknie to nie jest ciekawie, chociaż jak w V8 PB klęknie głowica (niewiadomo która) to też koszta nie małe, może i większe niz np regeneracje turbiny,,, co do wtrysków do juz podobno ok 400zł regenerują, więc tez postęp, myśle ze z czasem naprawy będą coraz tańsze bo będzie coraz wiecej miejsc gdzie będą to regenerować.. ja tfu tfu narazie cisza, wymieniam olej, filtry i przypominam sobie ze mam klekota tylko na stacji...

    ...tak chwale i chwale tego diesla i aż sie boje ze wykracze... tfu tfu :D Ale po prostu wiele osób mnie zniechęcało do diesla a tym bardziej do 3,9 i twierdzili ze jak juz do 3.0 a tu sie okazuje ze pali mi podobnie a jazda super i awari narazie żadnych przy wskazaniu licznika podchodzącym pod 250tys.. A spalanie biorąc pod uwage osiągi to bajka...

  8. #28
    pzrerabiałem w swoim zyciu dwie e38 benzynki v8, jedna z gazem teraz mam diesla v8 i nie zamienil bym go na 3.5 ani 4.4 Porownanie spalania do osiagów jest na 100% najlepsze ze wszystki silników z e38. Awaryjnosć.... znam tylko z czytania postów najcześciej ludzi nie mających diesla. Ja jestem zadowolony z wyboru i wszystkim szczerze polecam :)



    “Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy”

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    59
    BMW
    E38 750iL
    Skąd
    Łódź
    Diesel jest fajny, ja np. nie neguje takiego wyboru w sensie, że jest gorszy czy coś, ale ja diesla nie kupie z prostego powodu, dla mnie brzmienie silnika jest bardzo ważne i sorry panowie, ale v12 nic nie przebije ;). Miałem v8 m60 i m62 ... teraz mam m73 i przymierzam się do zakupu m70, dla mnie v12 poezja :), ale pozdrawiam wszystkich kle-fanów :).
    626 KM i 1010 Nm ....

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez rosa
    Diesel jest fajny, ja np. nie neguje takiego wyboru w sensie, że jest gorszy czy coś, ale ja diesla nie kupie z prostego powodu, dla mnie brzmienie silnika jest bardzo ważne i sorry panowie, ale v12 nic nie przebije ;). Miałem v8 m60 i m62 ... teraz mam m73 i przymierzam się do zakupu m70, dla mnie v12 poezja :), ale pozdrawiam wszystkich kle-fanów :).
    To nie kwestia fanowania - jakby benzynka było po złotówce to bym kupił 5,4 i wsadził jeszcze ze dwie turbinki :) Zgadzam sie w 100% ze V12 super brzmi a klank odpalania to juz raj dla uszów :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •