Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Problem z ogrzewaniem i płynem E53 4.4 ( silnik M62)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    19
    BMW
    e65
    Skąd
    Wałcz ZWA, UK Londyn

    Post Problem z ogrzewaniem i płynem E53 4.4 ( silnik M62)

    Witam walczyłem dzisiaj z ogrzewaniem ponieważ jedna strona ledwo grzała a druga zupełnie nic. Wymieniłem elektrozawory odpowietrzyłem układ i dalej zonk żadnych zmian. Jak sprawdzam weże to te dwa co idą do elektrozaworów od strony ściany grodziowej gorące a ten jeden od strony chłodnicy letni, dodatkowo zauważyłem że jak przy odkręconym korku od zbiorniczka włączę ogrzewanie to płyn się pieni jakby dodał do niego mydła a jak wyłączę zupełnie ogrzewania wszystko wraca do normy. Czy ktoś ma pomysł co ewentualnie jeszcze sprawdzić lub co może być przyczyną takiego zjawiska?
    Dzięki za pomoc
    Pzdr

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Bezpiecznik od elektrozaworów sprawdzałeś? Jak stare elektrozawory były uszkodzone to na bank jest spalony. Sprawdziłbym czy pompa dodatkowa pod elektrozaworami chodzi. Podczas jazdy też niema ogrzewania? albo jak na postoju trzymasz auto na obrotach?

    Możesz jeszcze odłączyć węże od nagrzewnicy i spróbować przedmuchać ją powietrzem, zobaczysz czy jest przepływ w ogóle.

    P.S. Ten silnik pasuje bardziej do działu z e38.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    19
    BMW
    e65
    Skąd
    Wałcz ZWA, UK Londyn
    Ogrzewania nie ma cały czas niezależnie czy postój czy jazda, jedna strona ledwo ciepła druga i tył zimny zupełnie. A prawidłowo jakie powinny być węże przy zaworach, wszystkie 3 ciepłe? czy dwa ciepłe jeden zimny?

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    To, że elektrozawory nowe, nie znaczy, że ich sterowanie jest ok.

    Wszystkie węże powinny Cię parzyć.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    19
    BMW
    e65
    Skąd
    Wałcz ZWA, UK Londyn
    Ok a w jaki sposób sprawdzić sterowanie? Który bezpiecznik jest od elektrozaworów. To co udało mi się ustalić na sucho to że w momencie kiedy wtyczka od elektrozaworów jest odpięta zawory są w pozycji otwarte czyli teoretycznie obieg na nagrzewnice powinien być otwarty. Zastanawia mnie fakt czemu jak włączę ogrzewania z panelu klimatronika a zbiorniczek jest otwarty widać jak płyn się pieni jakby dodał mydła do niego, kiedy wyłączę wszystko wraca do normy

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    19
    BMW
    e65
    Skąd
    Wałcz ZWA, UK Londyn
    I jeszcze jedna rzecz którą teraz sprawdziłem po rozgrzaniu gdzie wskazówka pokazuje połowe skali góra chłodnicy gorąca a dół chłodny. Problemów o przegrzewaniem nie miałem a robie trasy UK-Polska i na odwrót, na wskaźniku wskazówka zawsze trzyma pion niezależnie czy korek na drodze czy nie

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    19
    BMW
    e65
    Skąd
    Wałcz ZWA, UK Londyn
    Więc sprawdziłem jeszcze cały układ ogrzewania i chyba coś nie tak będzie z klapami, bo tak:
    1. Generalnie cały czas jest problem że lewa strona ledwo letnia a prawa zimna
    2. Jak włączam nawiew tylko na nogi to słychać jak zmienia się strumień powietrza ale nadmuchu w kabinie brak działa wtedy tylko nawiew na tył i cały czas zimne powietrze
    3. Jak kręce pokrętłem na środkowej kratce to w ustawieniu na zimne ładnie dmuchają obie strony a jak przekręcam na ciepłe to nadmuch lewej strony jest letni ale strumień powietrza jest bardzo słaby a prawa strona dmucha mocno ale cały czas zimne
    Dziwne rzeczy dzieją się z tym ogrzewaniem. Po odpięciu wtyczki przy elektrozaworach żadnych zmian, dwa węze od strony ściany grodziowej gorące a ten jeden od strony chłodnicy zimny. Moje zawory nie mają dodatkowej pomki. Próbowałem sprawdzać temperaturę testem nr 7 i tak normalna jazda jest 87-93 stopnie w korku i na postoju próbowałem go zagrzać ale maksymalnie dobiło do 103 stopnie dalej nie idzie
    Ktoś ma jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić?

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez tomzi Zobacz posta
    ...dodatkowo zauważyłem że jak przy odkręconym korku od zbiorniczka włączę ogrzewanie to płyn się pieni jakby dodał do niego mydła a jak wyłączę zupełnie ogrzewania wszystko wraca do normy...
    Na moje oko wydmuchana uszczelka pod głowicą. Łatwo to sprawdzić - większość warsztatów ma testery obecności CO2 w zbiorniku.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    19
    BMW
    e65
    Skąd
    Wałcz ZWA, UK Londyn
    Tez sie nad tym zastanawiałem ale olej czysty, płyn czysty, poziomy ok zero ubytków

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    19
    BMW
    e65
    Skąd
    Wałcz ZWA, UK Londyn
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Na moje oko wydmuchana uszczelka pod głowicą. Łatwo to sprawdzić - większość warsztatów ma testery obecności CO2 w zbiorniku.
    Test zrobiony nie wykazało nieszczelnosci głowicy lub problemów z uszczelką

Podobne wątki

  1. problem z ogrzewaniem
    Przez Piciu w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 09:32
  2. [klima] Problem z ogrzewaniem :(
    Przez ManiacDrifting w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-07-2013, 14:57
  3. Problem z ogrzewaniem??
    Przez lostami1988 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2011, 17:28
  4. Problem z ogrzewaniem
    Przez Szyszon w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 08:43
  5. [e32] problem z ogrzewaniem
    Przez tajsi w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 21:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •