Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: xenon , paliniki 55w miejsce 35w d2s

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1

    Post xenon , paliniki 55w miejsce 35w d2s

    cześć ! mam fabryczne xenony w e38 , sa tam palniki d2s o mocy 35w , znalazłem takie paliniki o mocy 55w , ogladałem porównania światała i róznica jest ogromna . Jak myslicie poradzi sobie przetwornica z wiekszym obciązeniem ? to stare auto wiec może jest tam wszystko "na zapas" ?

    doradzcie bo sie napaliłem , lubie mocne ,światło czy to w aucie czy w moto ;-)


    Wesołych Świąt !

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    a lubisz też oslepiać innych kierowców?
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez neo386 Zobacz posta
    cześć ! mam fabryczne xenony w e38 , sa tam palniki d2s o mocy 35w , znalazłem takie paliniki o mocy 55w , ogladałem porównania światała i róznica jest ogromna . Jak myslicie poradzi sobie przetwornica z wiekszym obciązeniem ? to stare auto wiec może jest tam wszystko "na zapas" ?

    doradzcie bo sie napaliłem , lubie mocne ,światło czy to w aucie czy w moto ;-)



    Wesołych Świąt !
    Załóż ,mam nadzieję że Ci przetwornice wyjara w pierwszy dzień Przynajmniej nikogo nie zdążysz oślepić
    Ostatnio edytowane przez miro ; 25-12-2016 o 23:30

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    537
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    rabka zdrój
    Blog
    1
    ale mi doradziliście... bardziej bym oślepiał gdybym miał światła za wysoko ustawione , a niżeli poprostu mocniejszy snop światła..

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No niestety....głupie pytanie głupia odpowiedź. Na inne bym raczej nie liczył. Mnie osobiście szlag trafia jak mijam auto z zamontowanymi HIDami chińskimi w lampach halogenowych lub właśnie z takimi żarówkami o podniesionej mocy.
    Gwarantuję Ci ,że jak sobie doprowadzisz lampy do porządku co jest bardzo łatwe w e38 i założysz nowe żarniki 35w to będziesz widział znakomicie. Jeżeli to Cię nie satysfakcjonuje to proponuję Ci jeszcze wizytę u okulisty.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Nie napalalbym sie na zekomo wieksza moc.
    Zapewne jest to chwyt marketingowy a moc 55W jest to moc startow ktora pozniej utrzymuje sie na poziomie 35W.

    Nie znam sie za bardzo na gazach w takich zarnikach ale zakladam ze jesli w lampie jest ten sam gaz co w innych i kest go tyle samo to nie wezie ani grama wiecej mocy.

    Pozdrawiam.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    jeśli nie regenerowałeś jeszcze lamp to polecam ci ten zabieg.
    mnie namówił (no w sumie to jeszcze rozebrał i poskładał :) ) cursor i było to dobrze wydane ~130 (jakoś takoś mniej więcej)

    tzn rozebranie lamp i wypłukanie w zlewie domowym w płynie do mycia naczyń, wysłanie odbłyśników do napylenia nowego "lustra" (to właśnie te 130pln za 2 szt z przesyłkami)

    aha jeszcze nowe plastikowe czoła reflektorów z alle.. za CHYBA 50pln kpl...

    a efekt super, auto odmłodniało o kilka lat.

    co do efektu elektrycznego 55w, to WYDAJE mi się że nie ma możliwości aby ori balast w zależności od żarówki zmieniał moc.
    pisałeś że efekt jest spory, ale czy faktycznie widziałeś podłączenie do tego samego układu?

    zasada działania jest taka, że układ stabilizuje prąd, teoretycznie może tak być że zarówka wymusza większe napięcie , a to przy tym samym prądzie daje większą moc.

    Jeśli się na to zdecydujesz, to uważaj bo faktycznie możesz mieć kogoś na sumieniu. xenony 50W są stosowane w lotnictwie. faktycznie widzę że na internetach jest sporo 55W do samochodów, ale ja bym tego nie robił z powodów :
    - sumienie
    - przetwornica skróci sobie życie pracując na wyższym napięciu - to pewne.
    - alternatywa istnieje i jest nią regeneracja lamp.

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Napisz pacraf, gdzie napylałeś te odbłyśniki. Cena bardzo niska.
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    Zasada jest taka ze przetwornica zmienia napięcie stałe na napięcie zmienne które można powielać na transformatorze (powielaczu - zapłonniku).
    Układ przetwornicy ma w sobie pętle utrzymującą napięcie na tym samym poziomie wiec chcąc uzyskać większą moc z żarnika należy zastosować żarnik o mniejszej impedancji.

    Można też pokusić się o ingerencje w przetwornice i zmianę napięcia lub częstotliwości ale to już inna bajka.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    216
    BMW
    e38 730d
    Skąd
    Racibórz
    @ttrol
    firma obecna na alle... wystarczy wpisać " odbłyśnik cieszyn "

    mają też stronę www.brych.cieszyn.pl
    cena dobra, bo odbłyśniki dostali już gotowe, bez rozbiórki itp, uzgodniona telefonicznie. na aukcji jest ciut drożej - ale wtedy tak to właśnie było.

Podobne wątki

  1. WAKACJE - POLECANE MIEJSCE I HOTEL
    Przez olejus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-07-2010, 10:13
  2. PIERWSZE MIEJSCE
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-09-2009, 08:25
  3. Czadowe miejsce na telefon...
    Przez nosek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-11-2008, 06:46
  4. Miejsce 3 zlotu bmw 7
    Przez Anatol w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-10-2007, 20:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •